1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak policzka płaskonabłonkowy rogowaciejący
Autor Wiadomość
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #46  Wysłany: 2013-08-16, 15:45  


Dzisiaj to się już nawet zastanawiałam czy może już wystarczy tego naświetlania.... bo krwawi mi język coraz bardziej, coraz więcej mam bolesnych aft...
Poza tym moja waga spada średnio o 0,5 kg dziennie, to chyba za duży spadek. Mam problemy z jedzeniem - dzisiaj zjadłam na śniadanie jajecznicę z dwóch jajek i pudding zbożowy a na obiad miseczkę rosołu. Na kolację może makaron z serem sie uda zjeść.
Przeciwbólowo zalecono mi stosowanie Novalginy w kroplach. Po nich z kolei jestem bardzo śpiąca... chciałabym przespać ten straszny czas ...
Usiłuję pić Nutridrinki ale mi po nich jeszcze bardziej niedobrze... jak się do nich przekonać?
Bo wiem, że są kaloryczne i pomogłyby mi nie schudnąć za bardzo
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #47  Wysłany: 2013-08-16, 16:03  


Musisz wziąć się w garść, i zacząć jeść "rozumem"...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #48  Wysłany: 2013-08-17, 21:19  


Dzisiaj mam stan podgorączkowy, przypuszczam od bolesnych aft.
I tak się zastanawiam co mogę zrobić w poniedziałek, bo do naświetlań wkładają mi do buzi coś co przypomina wyglądem modelinę, a zadaniem tego jest ochrona moich zębów. Problem w tym że naciągam na to usta by zamknąć buzię. W tych właśnie naciągniętych miejscach mam największe afty... i nie wyobrażam sobie abym to mogła jeszcze włożyć do ust... Czy mieliście podobny problem? Jak go rozwiązać?

Nie wiem czy mi wolno ale wzięłam dziś tabletkę Ketonalu (50) i teraz troszkę lepiej się czuję. Pojechałam też do apteki i kupiłam pastę do zębów Curaprox. Zaraz wypróbowałam i z radością stwierdziłam, że mogę tym myć zęby.

Nie wiem czy dobrze ale sama bez wskazań lekarskich kupiłam też płyn do płukania jamy ustnej Curasept ADS 205.
Zdaję sobie sprawę, że powinnam najpierw dostać zgodę lekarzy ale ja pomału porzucam nadzieję, że ktoś się tu nade mną zlituje i zechce mi pomóc.
Napiszcie proszę czy używaliście tego płynu już w trakcie napromieniowań czy można to używać dopiero po zakończeniu cyklu.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #49  Wysłany: 2013-08-17, 22:07  


Żabusiu, co płynu to Ci nie odpowiem, nie znam go po prostu.
Ketonal może być, nasi lekarze też go zlecali.

Jeśli nadal będziesz miała stan podgorączkowy, koniecznie kontaktuj się z lekarzem, może trzeba będzie włączyć antybiotyk

Upieraj się przy badaniu lekarskim. Tak jak pisał Gazda, możesz mieć kandydozę a nie afty i bez odpowiedniego leczenia nie dasz rady.

Ból...no cóż, nie wiem jak tam w Hamburgu ale moja sąsiadka z sali - miała niski próg bólowy - dostała plastry z Fentanylem i dziewczyna odżyła.
Żabusiu, upieraj się przy badaniu i konkretnej pomocy.
I przypadkiem nie rezygnuj z leczenia!
Trzymaj się kobieto.

[ Dodano: 2013-08-17, 22:16 ]
I może jeszcze tu coś znajdziesz:

http://www.google.pl/url?...-urQ-XCeA-T_UnQ
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #50  Wysłany: 2013-08-18, 09:28  


Zamiast Nutridrinków może spróbuj Ensure (może w Niemczech jest dostępny, bo w Polsce go nie ma). Jest mniej tłusty, mnie smakował.
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #51  Wysłany: 2013-08-18, 16:39  


Słuchajcie kochani... czy solcoseryl pomoże na bolesne afty? Bo tak się zastanawiam czym mogę sobie znieczulić te bolesne biała plamki. Boli mnie to bardzo, nie wiem czy to od tego ale policzek mi spuchł. Jak obserwuję to codziennie pojawia mi się nowa afta....
Będę jutro nalegała na rozmowę z lekarzem ale tutaj jest to bardzo trudne... jakieś dziwne tu mają praktyki..
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #52  Wysłany: 2013-08-18, 17:50  


A może Dezaftan Met? Goi ranki i działa przeciwbólowo.
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #53  Wysłany: 2013-08-18, 18:29  


Ja stosuję Apthigel 0,1%.

Wskazania:
Aphtigel to preparat dla osób ze skłonnością do występowania aft i pleśniawek.

pozdrawiam ciepło :)
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #54  Wysłany: 2013-08-18, 18:59  


Żabusiu, Solcoseryl też polecali lekarze w Instytucie, jedyny minus, że trudno się go nakłada.

Popatrz ile masz porad, teraz tylko wybierz coś, co Ci pomoże :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Katarzyna73 



Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 51
Skąd: Kraków
Pomogła: 9 razy

 #55  Wysłany: 2013-08-18, 20:26  


Jestem tydzień po napromienianiu, te bolesne plamki jak je nazywasz smaruję preparatem Calgel (zalecanym na bolesne ząbkowanie). Polecały go forumowiczki, a że mam małą córeczkę więc posiadam go w domu od jakiegoś czasu. Bardzo pomaga i nie szczypie co najważniejsze. Nie jest też drogi. Lidokaina stosowana miejscowo, mimo że w niewielkiej dawce, działa na mnie lepiej niż niejeden środek przeciwbólowy. Po zastosowaniu jem i piję w miarę normalnie.
Do nutridrinków nie jest w stanie mnie przekonać nikt ani nic .... :)

Życzę Ci dużo siły i wytrwałości Żabusiu |uscisk|
 
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #56  Wysłany: 2013-08-18, 20:57  


Katarzyna73, tak bardzo ci zazdroszczę że jesteś już po tym przypalaniu.. tylko pytanie czy jak jestem w trakcie naświetlań to mogę takich środków używać?
Zoja 62 napisał/a:
Żabusiu, Solcoseryl też polecali lekarze w Instytucie, jedyny minus, że trudno się go nakłada.

ale też i plus, bo mam go w domu. Jakoś się pomęczę ale jest szansa że nałożę
Zoja 62 napisał/a:
Popatrz ile masz porad, teraz tylko wybierz coś, co Ci pomoże :)

dokładnie ;-)
dziękuję Wam Kochani ;)
A jutro zaopatrzona w pomoc pod postacią niemieckojęzycznej koleżanki pojadę na radioterapię, może uda mi się wynegocjować jakiś lek, który zmniejszy moje dolegliwości.. a tymczasem spróbuję solcoseryl, zresztą teraz i tak apteki są zamknięte..więc nie mogłabym spróbować kupić czegoś z listy jaką mi dostarczyliście
 
Katarzyna73 



Dołączyła: 28 Maj 2013
Posty: 51
Skąd: Kraków
Pomogła: 9 razy

 #57  Wysłany: 2013-08-18, 21:26  


Żabusiu, ja się tutaj na forum sporo dowiedziałam i nauczyłam jeśli chodzi o postępowanie w trakcie i po radiochemioterapii, jednak jeśli chciałam cokolwiek zastosować w trakcie, pytałam najpierw lekarza.
Czasami lekarz nie proponuje leków czy preparatów ale i też nie zabrania. U mnie tak było z pielęgnacją skóry, zapytałam czy mogę Biafine mimo że polecano mi Radiosun. Biafine mnie uratowało. Następnego dnia po zakończeniu napromieniania stan na szyi tak się zaostrzył że nie wiedziałam co robić. Nadal jednak smarowałam Biafine i dziś mam jedynie maleńką czerwoną plamkę :) Sama nie mogę uwierzyć w to że tak szybko szyja zaczęła wyglądać normalnie.
Doskonale rozumiem jak bardzo dłuży się czas w trakcie terapii. Tak do połowy to nawet bardzo, później zanim pomyślisz będzie już koniec.
Pamiętaj my tu wszyscy jesteśmy z Tobą :)
 
 
Żabusia 


Dołączyła: 31 Lip 2013
Posty: 230
Skąd: Hamburg
Pomogła: 28 razy

 #58  Wysłany: 2013-08-19, 20:22  


Muszę się wam pochwalić, że dzięki pomocy mojej koleżanki, która pięknie "szpracha" udało mi się zobaczyć mojego lekarza radioterapeutę.
Ze szczęścia, że wreszcie mnie ktoś wysłucha popłakałam się jak dziecko, choć to nie tylko ze szczęścia było ale też i z bólu, jaki mnie teraz nie odstępuje an na krok.
Lekarz pooglądał moją okaleczoną buzię i przepisał lek przeciwbólowy do stosowania miejscowego o nazwie Xylocain Pumpspray dental....
w domu wypróbowałam działanie - trzeba wiele odwagi by nacisnąć ten spray, bo kiedy rozpylony płyn dociera do śluzówki, to pokazały mi się wszystkie gwiazdy z bólu... ale za to po chwili spotkała mnie nagroda, zamrożony policzek i język :-D
Przez jakiś czas...o dziwo nie boli... tak z 0,5 godzinki.
Tylko ciekawe jak długo będę miała odwagę naciskać rozpylacz trafiając w te bolesne miejsca.
Ale i tak cieszę się jak dziecko, przynajmniej dzisiaj.
Ten medykament mogę stosować nawet do 10 razy dziennie.
No i napewno będę tego używała tuż przed radioterapią, bo włożyć ochraniacz zębów - to jest ponad moją wytrzymałość teraz.

Dodatkowo otrzymałam jeszcze inny lek, do płukania jamy ustnej, ale najpierw muszę potłumaczyć co to jest i jakie dokładnie ma działanie.
Jutro minie połowa moich przypiekań ..... oby kolejne 15 lamp upłynęło mi szybko....

Lekarz zasugerował, że w związku z moim nastrojem i płaczem na końcu nosa, powinnam się udać do lekarza rodzinnego po leki antydepresyjne, bo on rozumie moją sytuację i ciężko mi bez tego będzie.
Co o tym myślicie?
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #59  Wysłany: 2013-08-19, 20:38  


Myślę, że koniecznie musisz uczyć się niemieckiego :) Bardzo się cieszę, że udało się Tobie porozmawiać z lekarzem. Takie wspomaganie lekami antydepresyjnymi, powinno ułatwić Ci przejść przez to wszystko. A leki, które przepisał będą na pewno pomocne :)
Tylko to chudnięcie? Może teraz jak ból ustąpi to uda się Tobie trochę przytyć, jak nie to może lekarz przepisze jakiś dobry suplement diety.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #60  Wysłany: 2013-08-19, 20:43  


Żabusiu, mała rzecz a cieszy
Ten lek p/bólowy to rewelka. Stosuj to, co Ci zapisali i zobaczysz, że jest zdecydowanie łatwiej.
Koniecznie teraz staraj się jeść i złapać trochę wagi.
I nie waż się codziennie.......

I powtórzę za Joanna...koniecznie ucz się niemieckiego! Masz czas, wykorzystaj go.

Powodzenia!
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group