1. Link do strony z mo¿liwo¶ci± wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych u¿ytkowników s± aktywowane przez Administracjê
(linki aktywacyjne nie dzia³aj±) - zwykle w ci±gu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona G³ówna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Nastêpny temat
Rak policzka p³askonab³onkowy rogowaciej±cy
Autor Wiadomo¶æ
Kamil1988 


Do³±czy³: 18 Sie 2016
Posty: 1

 #226  Wys³any: 2016-08-18, 22:28  


Autorko tematu.
A pierwsze objawy raka policzka jak u Ciebie wygl±da³y?
Czy rogowacenie wystêpowa³o tylko i wy³±cznie na policzku w okolicy ¶linianki, czy jednak w ca³ej jamie ustnej wystêpowa³o rogowacenie bia³e?
I czy przy tych pierwszych objawach bola³y Ciebie delikatnie od czasu, do czasu dzi±s³a i zêby w ca³ej jamie ustnej?

Odp... kiedy¶ tam :)
 
¯abusia 


Do³±czy³a: 31 Lip 2013
Posty: 230
Sk±d: Hamburg
Pomog³a: 28 razy

 #227  Wys³any: 2017-12-14, 01:40  


Ach dopiero dzisiaj zajrza³am tu..... je¶li pytanie jeszcze aktualne.... to na pocz±tku mia³am tylko leukoplakiê czyli wewn±trz policzków mia³am bia³e naloty. Wtedy nie odczuwa³am ¿adnego bólu. Dyskomfort pojawi³ sie nagle, najprawdobniej przygryz³am sobie wewnêtrzn± czê¶æ prawego policzka. \poniewa¿ w tym czasie ciê¿ko chorowa³a moja córka, to jakos d³ugo nei zwraca³am na to uwagi. Raz bola³o mniej raz wiêcej zw³aszcza wtedy, kiedy jad³am co¶ ostrzejszego.... kiedy zaczê³o mi to bardziej doskwieraæ kupi³am Dentosept i próbowa³am sama go wyleczyæ ale niestety bez skutku. Wtedy posz³am do dentysty... a do¶wiadczona dentystka wys³a³a mnie ju¿ dalej...

[ Dodano: 2017-12-14, 01:41 ]
I nie mia³am ¿adnych bóli dzi±se³, ¿adnych z nimi problemów

[ Dodano: 2017-12-14, 01:58 ]
Kochani.... dawno mnie tu nei by³o, bo po ciê¿kich kilku latach poma³u zapomnia³am o chorobie....... od kilku dni jednak wizja choroby powróci³a.... choæ dotyczy innej czê¶ci cia³a.... wynik mammografii spowodowa³, ¿e zaproszono mnie na dodatkowe badania, w tym rtg, usg a potem jeszcze mikroskpowe rtg. Pani onkolog nie mia³a dla mnie dobrych wie¶ci... znaleziono zwapnienia... malutkie ale jest... i teraz bêdê mia³a biopsjê.... Mamma-Biopsie, jak to sie po niemiecku tu nazywa... a ja sie zastanawiam czy ewentualny rak piersi mo¿e byæ przerzutem raka p³askonab³onkowego jaki mia³am na policzku?
 
agalla 


Do³±czy³a: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomog³a: 13 razy

 #228  Wys³any: 2017-12-18, 13:01  Rak policzka p³askonab³onkowy rogowaciej±cy


Witaj Zabusia

Na razie siê nie zamartwiaj tylko czekaj spokojnie na wynki biopsji. Dopiero jak bêd± wyniki to zobaczysz czy nale¿y siê martwiæ... Daj sobie wolne... od zmartwieñ!

Ciesz siê ¶wiêtami i ¿yciem!!! Piêknych i b³ogos³awionych i spokojnych ¶wi±t dla ciebie i rodziny!
 
¯abusia 


Do³±czy³a: 31 Lip 2013
Posty: 230
Sk±d: Hamburg
Pomog³a: 28 razy

 #229  Wys³any: 2017-12-18, 16:47  


Sprobuje die wyciszyæ choæ to bêdzie trudne. ¦licznie dziêkujê za ¿yczenia . Tobie i Ywoim najbli¿szym równie¿ ¿yczê zdrowych i weso³ych ¦wi±t Bo¿ego Narodzenia
 
agalla 


Do³±czy³a: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomog³a: 13 razy

 #230  Wys³any: 2018-08-05, 22:57  Rak policzka p³askonab³onkowy rogowaciej±cy


¯abusia, jak sie masz?
 
¯abusia 


Do³±czy³a: 31 Lip 2013
Posty: 230
Sk±d: Hamburg
Pomog³a: 28 razy

 #231  Wys³any: 2018-08-06, 08:44  


3 tygodnie temu mia³am operacje piersi. Znaleziono tam wszystko: i torbiele i zwapnienia , generalnie madtopatia na ca³ego, ale nie ma komórek nowotworowych! Hura! Teraz wszystko ³adnie siê ju¿ goi. Pozdrawiam serdecznie ❤
 
agalla 


Do³±czy³a: 04 Lut 2013
Posty: 85
Pomog³a: 13 razy

 #232  Wys³any: 2018-09-01, 22:56  Rak policzka p³askonab³onkowy rogowaciej±cy


Super! Wyobra¿am sobie twoj± ulgê :-D
¿yczê ci szybkiej i dobrej rekonwalescencji. Trzymaj siê w dobrym zdrówku i samopoczuciu :!:
 
¯abusia 


Do³±czy³a: 31 Lip 2013
Posty: 230
Sk±d: Hamburg
Pomog³a: 28 razy

 #233  Wys³any: 2020-06-14, 13:34  3 raz rak p³asko nab³onkowy + martwica ko¶ci ¿uchwy


Po d³u¿szej przerwie, meldujê siê ponownie. W³a¶nie wykryto mi po raz kolejny wznowê raka.... teraz znajduje siê w ¿uchwie... Mam wznowê martwicy ko¶ci ¿uchwy oraz wznowê raka p³askonab³onkowego.
Czy ma kto¶ z was do¶wiadczenie w tym jak przebiega leczenie?
Zaproponowano i dwie operacje. Pierwsza to usuniêcie ko¶ci ¿uchwy i wszczepienie metalowej p³ytki, a nastêpnie, po dwóch, trzech miesi±cach - przeszczep ko¶ci z biodra lub z nogi.
Jestem przera¿ona ..... od razu lekarzom powiedzia³am, ¿e nie zgodzê siê ju¿ na ¿adn± radioterapiê. Poprostu nie wytrzymam tego strasznego bólu. I teraz siedz±c i rozmy¶laj±c w domu zastanawiam siê, w jaki sposób jest mo¿liwe inne leczenie.... czy musi byæ chemia? Nie ukrywam, ¿e wola³abym jakich inny rodzaj leczenia.... immunoterapia jest mo¿liwa?
Bêd± wam bardzo wdziêczna za odpowiedzi.
 
missy 
MODERATOR



Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2014
Posty: 5198
Sk±d: Trójmiasto
Pomog³a: 1336 razy


 #234  Wys³any: 2020-06-15, 10:23  


¯abusia,
Okropnie przykro czytaæ o Twoich kolejnych, ciê¿kich do¶wiadczeniach...

Czy mog³aby¶ napisaæ troszkê wiêcej o tej wznowie, mo¿esz przepisaæ opis tomografii albo rezonansu ( nie wiem co u Ciebie wykonano)? Niestety nie dzia³a obecnie funkcja Za³±czniki.
Lekarze proponuj± leczenie chirurgiczne i rekonstrukcyjne - a sk±d Twoja obawa przed radioterapi±? Czy j± te¿ zaproponowano? Bo je¶li ma byæ powa¿na operacja z przeszczepem to nie na¶wietlania.


Doprecyzuj, proszê, co jest w badaniu obrazowym i jakie s± dok³adnie plany lekarzy.

Pozdrawiam serdecznie, m.
 
¯abusia 


Do³±czy³a: 31 Lip 2013
Posty: 230
Sk±d: Hamburg
Pomog³a: 28 razy

 #235  Wys³any: 2020-07-31, 14:06  


Przepraszam ze tak po¼no odpowiadam... ale jestem ju¿ po operacji. Ale opisze od pocz±tku. Mia³am zmiany na dzi±s³ach i dnie jamy ustnej.., najpierw my¶la³am ze to odciski od protez, ale niestety przyczyna by³a inna. Tomografia spiralna wykonana w lutym nie wykaza³a ¿adnych zmian rakowych. Za to ju¿ w maju wyniki by³y niejednoznaczne. Chirurg szczêkowy wykona³ biopsje tkanek i fragmentu ko¶ci ¿uchwy. Wynik hist.pat wskazywa³ na dwie mo¿liwo¶ci albo wznowa raka plaskonablonkowego albo to miêsak. Dodatkowo okres od ostatniego raka -7 lat nie u³atwi³ diagnozy. Pewne jednak by³o, ¿e co¶ z³ego jest w ¿uchwie o musi byæ ona usuniêta. Operacje mia³am 9 lipca. Zrobiono od razu przeszczep ko¶ci z prawej nogi. Wykonano tez tracheotomiê (obecnie bardzo poma³u siê to goi). Opisu hist pat nie wstawiam, bo jest po niemiecku. No chyba, ze kto¶ z Was zna niemiecki... . W pooperacyjnej diagnozie okaza³o siê, ze jednak by³a to wznowa raka plaskonablonkowego - czyli rak zaatakowa³ mnie ju¿ trzeci raz. Dwa razy dotyczy³ b³ony ¶luzowej jamy ustnej, a teraz by³ w ko¶ci ¿uchwy. Czy kto¶ móg³by mi powiedzieæ jaki to stopieñ zaawansowania ? Plattenepithelkarzinom Unterkiefer rechts: typ T4a, typ Nx-yG3 L0, V0, Pn1-R0. Co do radioterapii to i owszem proponowano mi j± po tej operacji! Dostarczy³am im wypis szpitalny z poprzedniej radioterapii i chyba tylko to spowodowa³o, ze lekarze ust±pili ... nie mówi±c jyz ze wazê 50 kg... i raczej nie da³abym rady tego prze¿yæ po raz drugi. Bardzo proszê o inf.... na tenat stopnia zaawansowania ... czy po ten operacji mogê uznaæ ze takajyz nie ma i ciagle mam szanse na ca³kowite wyleczenie?
 
missy 
MODERATOR



Do³±czy³a: 05 Pa¼ 2014
Posty: 5198
Sk±d: Trójmiasto
Pomog³a: 1336 razy


 #236  Wys³any: 2020-08-15, 17:46  


¯abusia,
Bez wyniku pooperacyjnego nie dam rady Ci napisaæ jakie s± rokowania bo nie wiem jaki by³ dok³adnie zakres operacji, co usuniêto i jak wygl±daj± pod mikroskopem marginesy chirurgiczne. Lekarze proponuj±c radioterapiê wiedzieli, ¿e jest to zalecane leczenie uzupe³niaj±ce przy zaawansowanym raku policzka. Niemniej nie zawsze mo¿na je powtórzyæ.
Ja niemieckiego nie znam, tzn. nie mówiê, ale trochê pisanego spróbujê rozszyfrowaæ plus mamy na forum Olê Olkê. Mo¿e dasz radê przepisaæ wynik?
 
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group