1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak podstawnokomórkowy policzka - prośba o konsultację
Autor Wiadomość
Renata66 


Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Warszawa/Poznań
Pomogła: 40 razy

 #1  Wysłany: 2015-10-18, 10:46  Rak podstawnokomórkowy policzka - prośba o konsultację


Witajcie, mam prośbę w imieniu mojej cioci o przeanalizowanie jej dotychczasowego leczenia i opinię. Zamieszczam skany kart informacyjnych. Pytania zadam na końcu postu. Z góry dziękuję za pomoc.

Moja 69 letnia ciocia w maju 2013 roku miała wycięte znamię na przedramieniu. Po zbadaniu go stwierdzono, że jest to znamię melanocytarne złożone. Dwa lata później zauważyła na prawym policzku kolejną niepokojącą ją zmianę. Wykonano zabieg chirurgiczny – wycięcie brodawki skóry policzka prawego. Po badaniu wycinka zdiagnozowano raka podstawnokomórkowego. W wypisie jest napisane, że został wycięty całkowicie. Zalecono jej oszczędzający tryb życia i w zasadzie nic więcej. W miejscu wycięcia brodawki na policzku do dziś ma wałkowate, niepokojące ją zgrubienie, choć od zabiegu minęło już prawie 3 miesiące. Zgrubienie nie boli, ale jest.

Ponieważ na drugim policzku ciocia ma też jakąś zmianę, wygląda jak liszaj, nie boli, nie powiększa się, ale jest, ciocia podczas ostatniego wypisu ze szpitala poprosiła o konsultację tej zmiany. Pod koniec października ma wizytę u lekarza.

Mam pytania do tych, którzy znają się na tej grupie chorób. Oto one:
1. Czy należy się niepokoić tym, że w miejscu wycięcia brodawki wciąż jest spore zgrubienie? I co to może oznaczać? Jak sobie z tym radzić?
2. Czy Waszym zdaniem całe dotychczasowe leczenie zostało przeprowadzone jak należy?
3. Na co ciocia powinna zwracać uwagę, jakie badania robić co jakiś czas? O co poprosić lekarzy?
4. Czytałam, że ten rodzaj raka ma skłonność do nawrotów. Cioci nie poinformowano na co ma zwracać uwagę i jak na co dzień postępować. Poproszę o praktyczne rady.
5. Czy liszajowata zmiana na drugim policzku może mieć związek z dotychczasowym przebiegiem choroby mojej cioci( Oczywiście wiem, że nikt nie będzie wróżył z mojego opisu, ale może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami, abyśmy wiedziały jak rozmawiać z lekarzami i na co zwracać uwagę).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc. Będę wdzięczna za odpowiedzi. Ciocia będzie mogła, podczas wizyty u lekarza 30 października, zadać mu ewentualne pytania, jeśli takie się tutaj pojawią.




str. 1.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1723 raz(y) 68,94 KB

str, 2.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1726 raz(y) 95,85 KB

str. 3.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 1689 raz(y) 134,69 KB

_________________
Tata NDRP - walczył dzielnie od lutego 2013 do 23 września 2014.
 
Renata66 


Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Warszawa/Poznań
Pomogła: 40 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-19, 19:03  


Witajcie ponownie. Będę wdzięczna za zapoznanie się z moimi pytaniami i wskazówki. Dziękuję:)
_________________
Tata NDRP - walczył dzielnie od lutego 2013 do 23 września 2014.
 
Wiosna 



Dołączyła: 19 Lip 2013
Posty: 150
Pomogła: 36 razy

 #3  Wysłany: 2015-10-20, 23:25  


Renata66, Twoja ciocia została już praktycznie wyleczona, skoro zmiana została wycięta całkowicie.
Zgrubienie może być spowodowane tym, że u starszych ludzi gojenie sie ran przebiega trochę gorzej niż u młodych, organizm też jest każdy inny. Pewnie to po prostu zgrubiała blizna.

Z uwagi na to, że Ciocia ma swoje lata, to trzeba ogólnie dbać o siebie i zwracać uwagę na cokolwiek, co się niepokojąco zaczyna zmieniac.
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group