1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2018-02-05, 13:43
Rak pochwy z przerzutami do płuc i (?) otrzewnej
Autor Wiadomość
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #1  Wysłany: 2017-09-02, 16:56  Rak pochwy z przerzutami do płuc i (?) otrzewnej


witam moja mama miala tk pomozcie mi w zrozumieniu opisu:

jednofazowe,kontrastowe badanie tk klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy
w obu płucach ogniska meta-najwieksze w plucu prawym w segmencie 3 o wym. 27x13, w płucu lewym, podopłucnowo sr 18m. struktury srodpiersia w normie
watroba normodensyjna,niepowiekszona bez zmian ogniskowych, stan po cholecystektomii drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone PZW ok 14 mm trzustka bez zmian ogniskowych przy przednim biegunie sledziona dodatkowa 13 mm
nerki typowo polozone, prawidlowej wielkosci i ksztaltu, w biegunie dolym NPognisko hypodensyjne 6 mm prp torbiel poza tym nerki bez zmian ogniskowych UKM NP nieco poszerzony, bez obecnosci uwapnionych złogów
nadnercza bez zmian
nie uwidoczniono powiekszonych wezlow chlonnych. duze naczynia jamy brzusznej i miednicy bez widocznych zmian
narzady miednicy bez widocznych zmian patologicznych
objety badaniem kosciec bez cech metastatycznej przebudowy
w srodbrzuszu prawym, do przodu od poprzednicy widoczne ognisko miekkotkankowe o wym 13x12 -wwszczep do otrzewnej?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-09-02, 17:11  


monika62 napisał/a:
w obu płucach ogniska meta-najwieksze w plucu prawym w segmencie 3 o wym. 27x13, w płucu lewym,

Są to przerzuty raka w płucach.
monika62 napisał/a:
w srodbrzuszu prawym, do przodu od poprzednicy widoczne ognisko miekkotkankowe o wym 13x12 -wwszczep do otrzewnej?

Nie wiem jaki wszczep, może być nowotworowy?

Czy mama chorowała/choruje na raka? bo na to wygląda, że gdzieś jest rak w organizmie i są już przerzuty.

pozdrawiam i witam na fotum
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #3  Wysłany: 2017-09-02, 17:17  


mama miala wyciety worecczek zolciowy potem miala guz pochwy wyciety i radio a te cienie meta da sie wyleczyc guzów nie ma na płucach
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #4  Wysłany: 2017-09-02, 17:27  


monika62 napisał/a:
miala guz pochwy wyciety i radio

A skoro mama miała radioterapię to znaczy, że wycięty guz pochwy był nowotworem złośliwym??, masz jakiś wynik histopatologiczny z tamtejszej operacji bo na to by wtedy wyglądało, że sa to przerzuty raka tego, którego mamie wycinali, jeśli to był rzeczywiście rak a na to wygląda?
monika62 napisał/a:
a te cienie meta da sie wyleczyc guzów nie ma na płucach

Są guzy, masz w TK podane wymiary i są nazwane meta czyli przerzuty.

Czy da się wyleczyć?, potrzebne są nam wyniki z poprzedniej operacji żeby cokolwiek ocenić to się wszystko łączy, jedno z drugim, jak są przerzuty (meta) to świadczy o dużym zaawansowaniu choroby i niestety wtedy z wyleczeniem może być problem, przykro mi ale zawsze są metody (chemioterapia), które dają jakieś szanse pacjentowi.

pozdrawiam
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #5  Wysłany: 2017-09-02, 17:32  


tak chyba byl zlosliwy ten z pochwy ale mama dobrze sie czuje i wyglada nic nie boli nie kaszle oddycha sie jej dobrze moze chemia celowana bylaby lepsza i wyjdzie z tego

[ Dodano: 2017-09-02, 18:34 ]
moze sa przezuty ale jeszcze nie tak zaawansowane?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #6  Wysłany: 2017-09-02, 20:04  


monika62,
Raczej na pewno musiał to być rak, tylko dokładnie czego?, kiedy?, czy była mama od tamtego leczenia pod opieką onkologa?, miała robione systematycznie badania?, więcej danych proszę bo tak to ja tylko domyślam się co z czego wynika i wyciągam od Ciebie informacje.

Żebyśmy Ci mogli konkretnie odpowiadać na pytania musimy mieć dane/pełne informacje bo chyba nie chodzi Ci o gdybanie a o konkretne informacje. Idąc do lekarza też musisz opowiedzieć trochę o dolegliwościach, przebytych chorobach, dać wyniki, my również tego potrzebujemy jeśli mamy pomóc. To nie jest nasza ciekawość a udzielenie konkretnych odpowiedzi do danego przypadku na podstawie konkretnych wyników.

Dlaczego mama miała robione TK, kto je zlecił?, czy mama miała pobierane wycinki z płuc do badań histopatologicznych, czy wyniki widział już lekarz?
Zobacz ile ja mam pytań do Ciebie żebym ja czy ktoś inny mógł Ci pomóc bez tego wszystkiego możesz otrzymać od nas takie ogólne informacje, które niewiele Ci pomogą ale może tylko takich od nas oczekujesz?
monika62 napisał/a:
ale mama dobrze sie czuje i wyglada nic nie boli nie kaszle oddycha sie jej dobrze

Na razie nie musi mama mieć objawów ale to o niczym nie świadczy, w tej chorobie objawy długo nie występują aż przychodzi moment, że zaczynają się pojawiać. To, że mama jest w dobrym stanie, dobrze się czuje to wielki plus przynajmniej będzie miała siłę na leczenie.
monika62 napisał/a:
moze chemia celowana bylaby lepsza i wyjdzie z tego

Kochana Moniczko pierw trzeba wiedzieć co to za zmiany, sugerowane jest, że przerzuty raka, trzeba to sprawdzić jakiego raka, rodzaj żeby można było mówić o jakimkolwiek leczeniu, teraz nie wiemy czy to przerzuty raka wcześniej przebytego, kiedy?, czy jakiegoś innego, to trzeba w pierwszej kolejności ustalić/zbadać i wtedy porozmawiamy o dalszym leczeniu i rokowaniach, teraz jest to po prostu niemożliwe bo nie wiemy co mamy leczyć u mamy.
monika62 napisał/a:
moze sa przezuty ale jeszcze nie tak zaawansowane?

Jak są przerzuty to choroba jest zawsze zaawansowana ale to nie znaczy, że nie do ujarzmienia.

pozdrawiam.
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #7  Wysłany: 2017-09-03, 06:50  


witam pisze ja jako syn potem dostarcze dokumentacje mama miala wycinek guza pochwy w 2014 rak plaskonablonkowy nie rogowaciejacy i potem radio miala i zapisalismy sie do dr w lodzi gottwalda i wizyty bylyco pol roku badania markery w 2015 roku rtg pluc bylo ok markery caly czas 0.5 i teraz w lipcu wyszlo na rtg meta lekarz zlecil tk no i potwierdzilo


a mozliwe ze to jest jakies zwapnienie lub slad po przebytej jakiejs chorobie

[ Dodano: 2017-09-03, 07:53 ]
11 idzie do szp kopernika i tam chyba pobiora wycinki do histo teraz mamie podaje cbd zeby zahamowwac to i wprowadzilismy diete

nie damy sie wygramy
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #8  Wysłany: 2017-09-03, 16:24  


monika62 napisał/a:
a mozliwe ze to jest jakies zwapnienie lub slad po przebytej jakiejs chorobie

Wszystko jest możliwe do momentu aż zostanie zbadane histopatologicznie i potwierdzone na tym wyniku.
Ponieważ mama była już leczona onkologicznie to niestety ale wszystko na to wskazuje, że zmiany w płucach są przerzutami i te przerzuty są w obu płucach czyli jest to już proces dość rozsiany. Nie tylko płuca budzą podejrzenie ale i to
monika62 napisał/a:
widoczne ognisko miekkotkankowe o wym 13x12 -wwszczep do otrzewnej?

To też niestety może być zmianą nowotworową złośliwą.
monika62 napisał/a:
i tam chyba pobiora wycinki do histo

Nawet na pewno pobiorą materiał z płuc do badań histoptologicznych żeby sprawdzić czy to przerzuty raka płaskonabłonkowego, tego, którego mama miała czy coś nowego, niezależnego się pojawiło.
monika62 napisał/a:
nie damy sie wygramy

Ja Wam na pewno tego życzę ale uprzedzam, że jeśli to wszystko się potwierdzi to stan choroby jest zaawansowany, ja muszę być szczera.

pozdrawiam
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #9  Wysłany: 2017-09-04, 07:30  


stosujemy diete bierze mama cbd i wkrotce chyba rso wierze ze zabijemy dziiada
 
Zdechnij 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 1
Pomógł: 1 raz

 #10  Wysłany: 2017-09-06, 12:49  


hej Monika, ja mialem bialaczke, ja tez stosowalem cbd ale nie stac mnie na wiecej a rso tym bardizej, pomoze wam rso tylko to kosztuje pozdrawiam
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2017-09-06, 14:14  


Monika uważaj z takimi deklaracjami w sieci (i w ogóle) bo łapanie bandziorów jest niebezpieczne i trudne, a namierzanie użytkowników marihuany łatwe i bezpieczne. W Warszawie już kilka rodzin chorych jest po wyrokach. Sądy jeszcze są stosunkowo tolerancyjne, ale...
_________________
sprzątnięta
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #12  Wysłany: 2017-09-30, 16:10  za duze didimery


witam moja mama marzenka po 1 chemii juz jest ok ale dostala na didimery i ma 1924 przy normie 500 i co robic czy 2 chemie przelozyc o tydzien i zbic to lekami poradzcie
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #13  Wysłany: 2017-09-30, 16:24  


Tego się nie da zbić lekami i nie jest to spowodowane chemią, lekarze pewnie chemię podadzą i podadzą heparynę.
_________________
sprzątnięta
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #14  Wysłany: 2017-09-30, 16:37  


to czym to moze byc spowodowane bo przed chemia miala di520

[ Dodano: 2017-09-30, 18:08 ]
czyli lepiej pojsc na chemie
 
monika62 


Dołączyła: 02 Wrz 2017
Posty: 24

 #15  Wysłany: 2017-10-07, 09:24  hej


witam czy mama moze w tej przerwie miedzy chemiami stosowac ma

-wit c loposomalna dr mercoli
-wit d3 k2 mk7
-ostropest mielony
-kurkuma
-rokitnik

[ Dodano: 2017-10-07, 10:26 ]
co jeszcze propnujecie aby mama przez te 3 tyg doszla do siebie oczywiscie dieta bedzie ryby kasze soki warzywne owoce

a czego w jedzeniu sie wystrzegac

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-10-07, 15:33 ]
Nie zakładaj kolejnych wątków, tylko wszystkie pytania umieszczaj w tym, który już masz na forum. Posty scalone.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group