1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca z przerzutami
Autor Wiadomość
Agnese 



Dołączyła: 21 Maj 2013
Posty: 200
Pomogła: 78 razy

 #151  Wysłany: 2014-10-24, 19:09  


Z serca współczuję, bo sama przed rokiem straciłam ukochaną Ciocię i strasznie mi Jej brak.
::rose::
_________________
Agnieszka
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #152  Wysłany: 2014-10-24, 22:36  


::rose::
_________________
marysia5
 
tęcza 


Dołączyła: 19 Mar 2013
Posty: 754
Pomogła: 169 razy

 #153  Wysłany: 2014-10-24, 22:56  


::rose::
 
keiti78Zg 


Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 91
Pomogła: 2 razy

 #154  Wysłany: 2014-10-25, 22:51  


dzis odbył sie pogrzeb cioci, strasznie mi jej brakuje i zawsze bedzie brakować. Starszy 7 letni synek bardzo to przezyl chodził ze zdjeciem cioci bardzo płakal mimo ze ograniczyłam mu cala ceremonie wystawienia, mszy i pogrzebu tylko do spotkania w restauracji( jak z nim rozmawiać ?), po mału do niego dochodzi ze jego najukochansza ciocia odeszła, nigdy go nie przytuli, nie wezmie na kolana czy zadzwoni.

[ Dodano: 2014-10-26, 15:31 ]
takie mam pytanie, lekarz paliatywny powiedzial, ze cioci przestały funkcjonowac nerki, czemu tak sie dzieje najczesciej w zaawansowanej chorobie onkologicznej, ze chory nie oddaje moczu i wszytsko sie zatrzymuje w organizmie? czy moglismy ciocie przed tym uchronic i dłuzej nacieszyc sie jej obecnoscia?
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #155  Wysłany: 2014-10-26, 22:36  


keiti78Zg, witam Cię

Cytat:
lekarz paliatywny powiedzial, ze cioci przestały funkcjonowac nerki, czemu tak sie dzieje najczesciej w zaawansowanej chorobie onkologicznej

U większości osób chorych na raka u schyłku życia dochodzi do ogólnego wyniszczenia organizmu. Obraz kliniczny charakteryzuje się stopniowym spadkiem funkcjonowania ważnych dla życia układów i narządów..

Jeśli i chodzi o zaburzenia funkcji nerek, to takim charakterystycznym objawem klinicznym świadczącym o i pogorszeniu stanu nerek jest zmniejszenie ilości wydalanego moczu. A następnie pojawiają się wszystkie objawy niewydolności nerek, a więc już nie
tylko zmniejszenie ilości wytwarzanego moczu, ale także zostają zaburzone inne (funkcje metaboliczne i endokrynne).

Śmierć poprzedzona zostaje ciągłym acz powolnym i stopniowym ograniczaniem działania poszczególnych układów organizmu. I tak stopniowo wyłączają się funkcje kolejnych organów w chorego.. Organizm nie jest już w stanie efektywnie metabolizować składników odżywczych,ponieważ spada na nie zapotrzebowanie. Również ruchy przewodu pokarmowego zostają wstrzymane... Trawienie i wydalanie zostaje zatrzymane, bo organizm jest wyczerpany i nie jest już w stanie efektywnie metabolizować składników odżywczych. I tak oto zostają wygaszane poszczególne funkcje schorowanego organizmu....

Przytoczę słowa, które zapadły mi głęboko w pamięci.
"Każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, w rzeczywistość śmierci wkracza sam w tylko dla
siebie właściwy sposób. My jako świadkowie możemy zmniejszyć jego poczucie
osamotnienia, towarzysząc możemy dać mu miłość, która potrafi pokonać lęk. Miłość, która
przewyższa śmierć..."

Pozdrawiam
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Renata66 


Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 163
Skąd: Warszawa/Poznań
Pomogła: 40 razy

 #156  Wysłany: 2014-10-26, 23:16  


Przytoczę słowa, które zapadły mi głęboko w pamięci.
"Każdy człowiek jest inny, niepowtarzalny, w rzeczywistość śmierci wkracza sam w tylko dla
siebie właściwy sposób. My jako świadkowie możemy zmniejszyć jego poczucie
osamotnienia, towarzysząc możemy dać mu miłość, która potrafi pokonać lęk. Miłość, która
przewyższa śmierć..."

Pięknie napisane. Nic dodać, nić ująć...
_________________
Tata NDRP - walczył dzielnie od lutego 2013 do 23 września 2014.
 
keiti78Zg 


Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 91
Pomogła: 2 razy

 #157  Wysłany: 2014-10-27, 11:16  


dziekuje za wyjasnienie, mimo ze jest mi ciezko i wciaz mysle o cioci , tak bardzo pragne z nia porozmawiac o prozie zycia o kazdej drobnostce.... ciesze sie jednak, ze w miłosci i bliskosci pozwoliłam jej przejsc na te druga strone
 
keiti78Zg 


Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 91
Pomogła: 2 razy

 #158  Wysłany: 2015-03-14, 21:22  


to juz prawie 5 miesiecy a mi nadal jest ciezko, tyle chcialabym jeszcze cioci powiedzieć, poprzebywac z nia... nie umiem sie z tym pogodzić tak bardzo mi jej brakuje
 
gosolar 



Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 151
Skąd: zielona góra
Pomogła: 11 razy

 #159  Wysłany: 2015-05-06, 20:40  


witaj,
przeczytałam Twój post , poczułam tak jakbym to ja napisała...Ty tęsknisz za ciocią, która odeszła, a ja tęsknię za moją siostrą,którą też pokonał ten straszliwy rak.Nie ma dnia bym o Niej nie myślała. Brakuje mi Jej codziennych rozmów telefonicznych, na skype, tle było jeszcze do zrobienia, tyle planów, a rak to pogrzebał. Ona miała 59 lat , tylżcia jeszcze przed sobą. Do dnia dzisiejszego nie pogodziłam się z Jej śmiercią, to tak trudno zrozumieć ,że Jej już nie ma.Dlatego rozumiem Twój smutek i tesknotę za Ciocią. Trzymaj się. zawsze możesz napisać do mnie w chwilach , kiedy będzie ci bardzo żle.Pozdrawiam.

[ Dodano: 2015-05-06, 20:41 ]
miała 58 lat
_________________
nasza walka z rakiem drobnokomórkowym płuc trwała od 24 września 2013 (diagnoza) do 27 września 2014.( na zdjęciu moja kochana siostra)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group