1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zacienienie na prawym płucu
Autor Wiadomość
full_divix 


Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-06-19, 18:40  zacienienie na prawym płucu


Witam, właśnie co skończyłem leczenie na gruźlicę płuc i opłucnej i miałem robione badania kontrolne. W badaniach krwi wszystkie parametry były w normie, natomiast w badaniu Rtg pluc, wyszło:

RTG KLP:
w szczycie prawym cienie drobnoguzkowe z przebudową włóknistą o charakterze zmian po przebytej TBc, w rzucie V przestrzeni międzyżebrowej po stronie prawej, obwodowo, owalne zacienienie dość ostro odgraniczone od otoczenia o wym. 53x25mm wskazane badanie w projekcji prawobocznej.

Pulmonolog zleciła tomografie komputerową i wyszło:

TK KLP:
Obszar zagęszczeń pasmowatych, siateczkowatych, drobnoguzkowych z rostrzeniami oskrzeli w szczycie s2p, częściowo s3p, s8p, s6l, s3l zlokalizowanych obwodowo, nieco bardziej odgraniczony- konsolidacja i zwiększonej gęstości w porównaniu z Tk z 2014r. - postępujace bliznowacenie. W s9p, podopłucnowo nieregularnych obrysów zagęszczenie tkankowe (48-50 j.h) niewidoczne w badaniu poprzednim, przylegające szeroka podstawą do odcinkowo pogrubiałej opłucnej. Cech wzmocnienia kontrastowego zmiany nie stwierdza się. W jej dolnej częsci ogniska bronchogramu powietrznego - zmiana naciekowo zapalna, niewykluczone tu, zmiana ropna mniej prawdopodobna - brak jamy i obecności płynu. Pozostały miąższ płucny bez zmian ogniskowych.
Wnęki płucne naczyniowe bez zmian węzłowych. Duże naczynia śródpiersia i płucne bez zmian patologicznych. Węzły chłonne śródpiersia badaniem TK prawidłowe. Części kostne ścian klp. bez zmian destrukcyjnych struktury. Narządy nadbrzusza w zakresie objętym badaniem bez zmian patologicznych.

Zanim rozpoznano u mnie grużlicę trafiłem do szpitala ze złym samopoczuciem i z płynem w prawej jamie opłucnej, był to płyn mocno zwłókniony w ilości 1l. wizyte u specjalisty mam wyznaczoną na 25 czerwca, chciałbym się z Wami podzielić i proszę o interpretację tych badań. Dziękuję z góry za odpowiedź
_________________
full_divix
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-06-19, 22:41  


Myślę, że za 3 miesiące zlecą kontrolne TK. Chyba, że spróbują się dostać do tego nacieku i pobrać fragment.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group