1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płuca prawego
Autor Wiadomość
mysticc 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2015-03-06, 21:08  rak płuca prawego


Witam wszystkich serdecznie. Nie sadziłam ze kiedykolwiek bede uczestniczka tego typu forum, ale niestety... stalo sie :-(
Kiedy przeczytałam pewne wątki,wypowiedzi.. i zobaczyłam jak wyciagacie pomocna dłoń wiedzialam,ze predzej czy pozniej zaloguje sie na tej stronie. Ale zeby nie przeciagac..

Jakies 2 lata temu mój tatuś zaczął kaszlec,ot zwykły kaszel po przeziebieniu,wizyta u lekarza rtg klatki piersiowej, wyniki w porzadku, ale kaszel nie znikał, wiec kolejne rtg kolejne leki.. do kaszlu dołaczyl sie ból barkow. W koncu tato zmeczony calym tym leczeniem wymusil na lekarce skierowanie do pulmunologa, który równiez na zdjecie rtg nie zauwazyl nic niepokojacego, ale jak sam stwierdził dla swietego spokoju da skierowanie na TK.... i wtedy wlasnie wszystko sie zaczelo...

Niestety na chwile obecna dokumenty sa u lekarza wiec nie mam wgladu, mam tylko zeskanowane wyniki PET.. przed chemioterapia i po. W miare mozliwosc bede wklejala.
Mam pytanie co o tym sądzicie? Do tej pory wszystko szlo bardzo szybko. ostatnia chemia byla podana 15.01.2015 i teraz sprawy stanely, raz lekarz prowadzacy mowi o operacji - całkowita resekcja ze wzgledu na umiejscowienie, raz o radioterapi a ostatnio kazal czekac i obserwowac?!!

Dodam ze tata mial podawanych 5 cykli chemii podobno najmocniejszej - słowa lekarza, jak widac na dokumentach poprawa jest znaczna, bardzo dobrze ja zniósl, moze poza ostatnia dawka, ale ogolnie czuje sie bardzo dobrze, przytyl 3 kg (nie stracil nawet 1 ze swojej wagi:) i poza chrypka która zaczeła sie po bronchoskopi nikt nie powiedzialby ze jest to chory czlowiek.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz jak rowniez pytania.









[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-03-06, 21:18 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych pacjenta i lekarzy z wklejanej dokumentacji.


IMG_20141009_0001.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1050 raz(y) 201,64 KB

IMG_20141009_0002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 936 raz(y) 198,46 KB

IMG_20150218_0002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 925 raz(y) 159,41 KB

IMG_20150218_0003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 923 raz(y) 202,63 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-03-06, 21:18  


Czy jest dalsza część tego PET po chemii?
_________________
 
mysticc 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2015-03-06, 21:29  


absenteeism napisał/a:
Czy jest dalsza część tego PET po chemii?


[ Dodano: 2015-03-06, 21:38 ]
Przepraszam..nastepnym razem postaram sie sie zakleic dane

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-03-06, 21:56 ]
Dodałam plik do poprzedniego posta, by wynik był czytelny.



IMG_20150218_0003.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 365 raz(y) 743 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2015-03-06, 22:15  


mysticc napisał/a:
raz lekarz prowadzacy mowi o operacji - całkowita resekcja ze wzgledu na umiejscowienie, raz o radioterapi a ostatnio kazal czekac i obserwowac?!!

A co mówi obecnie po wyniku PET po chemioterapii? Czekać i obserwować?
Jaki schemat chemii był podawany? Powinno być to na wypisach ze szpitala, bądź w dzienniczku chemioterapii.

Wiecie, że powinniście mieć skserowany każdy wynik badania (o ile oczywiście chcecie, ale biorąc pod uwagę choćby chęć konsultacji na naszym Forum czy u innego lekarza, chyba jednak chcecie)?
_________________
 
mysticc 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2015-03-06, 22:23  


Własnie po tym ostatnim PET zalecil czekanie i obserwowanie... i dlatego dzisiaj a przyznam ze jestem w ogromnym szoku po takim stwierdzeniu, napisalam tu. Przyznaje,ze to nasze niedopatrzenie i nie mamy ksera dokumentów, ale prosze mi wierzyc ze wszystko tak szybko sie dzialo, ze nawet nie pomyslalam. Niestety dokumentacje bede miala dopiero w srode.... Prosze mi powiedziec jak to wszystko wyglada, bo jestem pogubiona jak dziecko we mgle;(
Z tego co wiem to nikt nic nie wspominal o chemioterapii...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2015-03-06, 22:35  


mysticc napisał/a:
Z tego co wiem to nikt nic nie wspominal o chemioterapii...

Chodziło mi o chemioterapię jaka miała miejsce:
mysticc napisał/a:
Dodam ze tata mial podawanych 5 cykli chemii podobno najmocniejszej


Na pewno opcja "czekaj i obserwuj" jest niedopuszczalna.
Nie mamy wielu informacji - jaki jest stan pacjenta (wyniki morfologii, biochemii), jaka jest wydolność oddechowa (wynik spirometrii jeśli była wykonana), ba - nie mamy w ogóle wiedzy jaki dokładnie rodzaj raka płuca został stwierdzony.
Jeśli operacja to bilobektomia - usunięcie dwóch płatów płuca, bo zmiany są w obu. Nie znamy wydolności oddechowej, nie wiemy więc czy w ogóle to możliwe. Moim zdaniem bardziej prawdopodobne byłoby zastosowanie radioterapii - ale to do decyzji radioterapeuty czy dałoby się jednym polem ogarnąć obie zmiany. Biorąc pod uwagę, że zmiany są w segmentach do siebie przylegających, wydaje się to możliwe, ale to na laickie radioterapeutyczne oko.
_________________
 
mysticc 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2015-03-06, 22:47  


Dziekuje za odpowiedz :) Dopiero teraz zdaje sobie sprawe z tego o ilu istotnych sprawach nie napisalam,no cóż postaram sie naprawic,ale tak jak wspomnialam dokumenty bede miala w srode wieczorem.
Spirometria była robiona i po niej lekarz stwierdzil ze zabieg jest mozliwy-wkleje wyniki..zreszta od samego poczatku byla mowa o zabiegu i dlatego tez byla podawana chemia indukcyjna
Zostal stwierdzony gruczolakorak.
Wiec znów musze,przez własna głupote uzbroic sie w cierpliwosc.
Co do tego ze czekac i obserwowac-brak mi słow...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2015-03-06, 22:51  


Ale skoro lekarz stwierdził, że macie czekać, czy jest plan konsultacji z innym onkologiem?
_________________
 
mysticc 


Dołączyła: 06 Mar 2015
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2015-03-06, 22:54  


Oczywiscie,wracamy z Wrocłąwia i udajemy sie do Szklarskiej Poręby na konsultacje z radiologiem..na chwile obecna niestety nic wiecej nie wiem..echhhh
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group