1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płuca mojego Taty
Autor Wiadomość
jona.sz 


Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź

 #1  Wysłany: 2014-07-24, 14:08  Rak płuca mojego Taty


Witam, potrzebuję Waszej pomocy.
Po operacji nie wiem zupełnie, co dalej? Ani razu nie przyszło mi do głowy, że operacja może nie przynieść oczekiwanych rezultatów - załączam skany karty informacyjnej ze szpitala i wszystkich badań, jakie posiadam. Tata po poniedziałkowym (21.07.2014) wypisie jest już w domu, niestety, gorączkuje. Zaczęło się jeszcze w szpitalu, wieczorem 19 lipca, temperatura dochodziła do 39 stopni. Nie zgłasza żadnych innych dolegliwości. Przedwczoraj badał go lekarz POZ, nic nie stwierdził, osłonowo włączył antybiotyk. Może po takiej operacji tak bywa? 28 lipca mamy wizytę kontrolną w poradni przy Szpitalu i zdjęcie szwów.
Bardzo proszę o pomoc, nie wiem, co dalej, nie chciałabym czegoś przegapić, nie zrobić w terminie, nie dopilnować z niewiedzy.
Pozdrawiam















1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1075 raz(y) 265,67 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1091 raz(y) 284,92 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1048 raz(y) 177,41 KB

4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1043 raz(y) 257,85 KB

5.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1060 raz(y) 211,63 KB

6.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1004 raz(y) 355,24 KB

7.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 938 raz(y) 71,06 KB

_________________
J.Sz.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-24, 14:31  


Jakie masz do nas konkretne pytania?
_________________
 
jona.sz 


Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź

 #3  Wysłany: 2014-07-24, 16:37  


Witam, dziękuję za błyskawiczną odpowiedź! Już piszę, choć jeszcze niezbyt sprawnie poruszam się po FORUM. :)
- najważniejsze - co z podwyższoną temperaturą? Czy temp. w okolicy 38 stopni po takiej operacji zdarza się? Jeśli nie, to co należy zrobić? Zbijać? Spada po pyralginie. Rana pooperacyjna sucha, niezaogniona, wizualnie nic się nie dzieje.
- jakie dalej leczenie, chemioterapia czy radioterapia? Czy może jedno i drugie? W jakim terminie po operacji?
- czy na podstawie przedstawionych wyników decyzja o operacji była słuszna? Wiem, że tego już się nie cofnie, ale . . . chciałabym wiedzieć!
Tyle na gorąco. Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
J.Sz.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-07-24, 17:05  


jona.sz napisał/a:
najważniejsze - co z podwyższoną temperaturą? Czy temp. w okolicy 38 stopni po takiej operacji zdarza się? Jeśli nie, to co należy zrobić? Zbijać? Spada po pyralginie. Rana pooperacyjna sucha, niezaogniona, wizualnie nic się nie dzieje.

Skoro zaczęło się w szpitalu, co lekarz na to? Jest szansa, żeby zbadać CRP (pobranie krwi)?
Po zabiegu może występować gorączka, jasne, niemniej to osłabia pacjenta. Od kiedy Tata bierze antybiotyk i jaki?

jona.sz napisał/a:
jakie dalej leczenie, chemioterapia czy radioterapia? Czy może jedno i drugie? W jakim terminie po operacji?

Ewentualna radioterapii trochę bym się obawiała z racji późniejszej wydolności oddechowej - promieniowanie niszczy nie tylko guza, ale też tkanki wokół niego, czyli płuca, czym upośledza ich czynność. Mamy sytuację, gdzie guz jest bardzo duży, ale nie ma (wg TK) przerzutów w węzłach chłonnych. Niemniej jednak w epikryzie mowa o "większym zaawansowaniu zmian" w trakcie zabiegu - nie wiemy właściwie co to oznacza. Nie ma jakiegoś opisu zabiegu?

jona.sz napisał/a:
czy na podstawie przedstawionych wyników decyzja o operacji była słuszna? Wiem, że tego już się nie cofnie,

Wg TK zmiana była operacyjna, także pod tym kątem zabieg był do zrobienia. Kwestia połączenia stanu pacjenta z planem leczenia, ale o tym nie wyrokuje się raczej via internet.
_________________
 
jona.sz 


Dołączyła: 24 Lip 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź

 #5  Wysłany: 2014-07-24, 17:23  


W szpitalu lekarz utrzymywał, że nie dzieje się nic złego, że chory może tak reagować na panujące wtedy upały. Temperatura generalnie pojawia się w godzinach popołudniowych. Od wtorku wieczorem Duomox 1g 2xdziennie (6 dawek), od wczoraj dodatkowo pierwsza dawka Oroflocina 500 mg 1x dziennie. Jutro kontrolnie mamy zrobić RTG, nie ma problemu, zrobimy też CRP.
Opisu zabiegu nie mam, tylko wypis.

[ Dodano: 2014-07-24, 18:07 ]
I jeszcze jedno pytanie na dziś. Zanim zapadną decyzje co do dalszego leczenia, jak mogę w tym okresie pomóc Tacie fizycznie jako osobie po operacji??? Ćwiczenia oddechowe, spacery, oklepywania? Co można robić w domu, zamiast nic nie robić? Oczywiście, jeśli nie będzie gorączki?!
_________________
J.Sz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group