1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy to rak ;(
Autor Wiadomość
karolina4536


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2009-03-15, 16:29  Czy to rak ;(


Witam wszystkich mam na imie Karolina i mam 20 lat
o 1 klasy gimnazjum czyli 7 lat pale papierosy (ok 10 dziennie)
w zeszlym roku mialam dokladna przeswietlenie (TK) klatki piersiowej i lekarz stwierdzil ze wszystko jest wporzadku (dodam ze wczesniej wykryl zlamane zebro ktore rok temu w przeswietleniu juz bylo wporzadku i ladnie zrosniete-tyle ze lekarz powiedzial ze ono podraznia lekko opłucna i przez to moge miec kaszel)
Do czego zmierzam...od pewnego czasu mam bol blisko środka,ale brardziej po prawej stronie klatki piersiowej (u góry) boli w roznych momentach (to jest taki jakby ucisk) no i boli mnie pod uciskiem tego miejsca rekom,utrzymuje mi sie do tego kaszel ale to nie od dzis juz wtedy rok temu tez wyladowalam na przeswietleniu wlasnie z powodu kaszlu (i okazalo sie ze to od tego zebra)
Chcialam pojsc na przeswietlenie bo boje sie ze to cos zlego...ale rodzice stwierdzili ze nie moge za czesto robic przeswietlen (z reszta lekarz tez powiedzial ze dopiero za 3 lata mam powtorzyc) i ze to na tle nerwowym (dodam ze jestem strasznym nerwusem)
Jakos w styczniu juz mnie tak trzymalo i wtedy bylam u lekarza rodzinnego opisalam wszystko powiedzialam ze rok temu mialam przeswietlenie,osluchala mnie i powiedziala ze to z nerwow i po zwyklych ogolnych badaniach stwierdzila ze mam za malo potasu
Ale to trwa nadal mam wrazenie nie tylko ucisku ale jakbym tam "cos" czuła (na takiej zasadzie jak sie odczuwa "kluche" w gardle - co tez u mnie wystepuje na tle nerwowym)
Czy to moze byc cos złego ??
 
karolina4536


Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 2

 #2  Wysłany: 2009-03-15, 18:03  


prosze pomozcie... :(
 
zajana 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 120
Pomogła: 15 razy

 #3  Wysłany: 2009-03-15, 19:42  


Karolina
Po pierwsze, sama mozesz sobie pomoc porzucajac ten okropny nawyk palenia papierosow. Jestes za mloda by rujnowac sobie zycie. Jak juz tu trafilas to poczytaj sobie historie osob chorych na raka pluc, np, drobnokomorkowego, ktory wystepuje zwlaszcza u palaczy> Jest to jeden z najzlosliwszych, najprzebieglejszych rakow. Moim zdaniem jestes zbyt mloda by dotyczyl cie ten problem wlasnie teraz, aczkolwiek bez konkretnych badan nikt ci nie udzieli odpowiedzi na nurtujace cie pytanie.
Jesli jednak nie przestaniesz palic mozesz tu zawitac za kilkanascie lat i dolaczyc do grona tych , ktorzy rozpaczliwie szukaja pomocy.Dla wiekszosci z nas jest juz za pozno, dla ciebie jeszce nie.
Pozdrawiam
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2009-03-15, 22:42  


Karolina

RTG klatki piersiowej robi się zawsze gdy są do tego wskazania (np. objawy kliniczne typu przedłużający się kaszel lub ból w klatce piersiowej) i okresowo - można śmiało wykonać je raz na 1 rok jako badanie przesiewowe (nie jest ono jeszcze u nas w pełni praktykowane i "zatwierdzone", jednak w wielu innych krajach tak! - zaleca się tam RTG klatki raz na rok). U osób palących powinien być to na pewno standard.
Nie jest to badanie szkodliwe - nadużyciem można by nazwać wykonywanie go co kilka miesięcy u osoby zdrowej -
jednak Ty ani nie jesteś zdrowa (cokolwiek to nie jest - coś jednak Ci dolega) ani nie wykonujesz go po np 3 m-cach.
Szukaj innego lekarza.

Co to może być? Żebro, nerwobóle, skutki palenia (wiem coś o tym niestety :--: )
Rak płuca na ostatnim miejscu, ale nawet jeśli prawdopodobieństwo jest nikłe - trzeba to wykluczyć.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group