1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Autor Wiadomość
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #106  Wysłany: 2019-05-29, 08:47  


Kochani jestem po drugiej chemii, która przyjąłem dobrze, 20 min.po odpięciu musiałem zjeść smak po chemiach b. dobry tylko wiadomo to na co masz ochotę to musi być już z tym jest kłopot, mam pytanie po pierwszym tak jak i po drugim wlewie w 4-5 dniu nadchodzi kryzys jestem bardzo słaby i senny czy to u wszystkich, tak jest ? od którego dnia zaczyna się odbudowa, systemu obronnego ? w którym dniu mogę wyjść bez obaw z domu, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #107  Wysłany: 2019-05-30, 22:30  


Janek1,

Każdy trochę inaczej reaguje po podaniu chemii. Jednego powali drugiego dnia, innego po 3 dniach ale objawy podobne, brak smaku, niechęć do jedzenia, osłabienie, senność, czasami wymioty, biegunki. Parę dni trzeba przecierpieć i bedzie lepiej. Nie ma konkretnego schematu, co organizm to inna reakcja. Jeśli czujesz się słabiej to nie rób nic na siłe, nie wychodź, bo organizm osłabiony łapie wszystkie infekcje, lepiej się trochę pooszczedzać, sam poczujesz kiedy możesz wyjść, kiedy możesz więcej.

pozdrawiam
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #108  Wysłany: 2019-07-04, 11:32  


Kochani jestem po 3 chemii i po TK wyniki klatki piersiowej taki sam jak poprzedni tzn."w porównaniu do badania z 09.04.2019 obraz guzków i węzłów stabilny" na PET guzki nie świeciły.
2. W zakresie jamy ustnej, gardła nie stwierdza się struktur patologicznych i patologicznego wzmocnienia po kontraście. Prawa zatoka szczękowa częściowo zacieniona. W okolicy kąta żuchwy kilka węzłów chłonnych, o zachowanym kształcie, jeden powiększony- 11/8. Poza tym węzły szyjne niezmienione, struktury anatomiczne szyi bez uchwytnej patologii, kości bez npl-patologii.
Poprzedni wynik z 18.12.2018 r.
Wzmocnienie kontrastowe po stronie lewej w okolicy zatrzonowcowej po stronie lewej i w bocznej części języka. Zmiana na przekroju poprzecznym o wym. ok 17x17 mm.
Poza tym zgrubienie błony śluzowej w prawej zatoce szczękowej. Ślinianki
przyuszne i podżuchwowe bez zmian.
Zmian kostnych podejrzanych o meta nie stwierdzono.
Węzły chłonne:po stronie lewej za kątem żuchwy pojedyncze, okrągłe do 7 mm. Po stronie prawej z grupy IIa do 7mm( z zatoką tłuszczową)
Mam pytanie, co może oznaczać, że prawa zatoka szczękowa jest częściowo zaciemniona i czy to, że nie stwierdza się struktur patologicznych w jamie ustnej i gardła świadczy o cofnięciu się raka zatrzonowcowego.
_________________
Janek1
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #109  Wysłany: 2019-07-06, 18:03  


Tak, stwierdzenie o braku obecności struktur patologicznych w jamie ustnej i w gardle oznacza, że chemia jest skuteczna.
Zacienie zatoki szczękowej, która poprzednio miała pogrubioną błonę śluzową, oznacza, że najprawdopodobniej jest tam płyn/stan zapalny.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #110  Wysłany: 2019-08-26, 09:44  


Kochani mam pytanie, czy jest jakaś różnica w wykonaniu tomografii komputerowej w Krakowie twarzoczaszkę robiono mi z otartą buzią a w Suchej z zamkniętą i jeszcze to w miejscu, gdzie miałem zmianę w trójkacie zatrzonowcowcowym pozostał taki mały guzek obok niego była taka zmiana jak kalafior teraz jest to dużo mniejsze (takie śladowe ale czerwone) jeszcze jest i co jakiś czas pojawia się na tej pozostałości biały nalot i są ślady krwi. Co to może znaczyć ? Tomograf nie pokazuje zmian patologicznych. Jestem po pięciu chemiach szóstą (ostatnią zaplanowaną) ze względu małą liczbę neutrofili przesunięto o tydzień, w tym tygodniu jadę do szpitala a na połowę września mam zaplanowany tomograf, gdyby wyniki z badań komputerowych utrzymały się jak teraz to jak wygląda dalsze postępowanie, przepraszam, że się tak rozpisałem,pozdrawiam.
_________________
Janek1
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #111  Wysłany: 2019-09-07, 09:37  


Może przynudzam proszę o odpowiedż czy Tomograf wyłapie wszystkie zmiany w pozycji, o którą pytałem w poprzednim wpisie ? Jestem po 6 cyklach chemii cisplatyny w połowie ma badanie kontrolne TK dlatego pytam, miałem robiony dwa razy i każdy inna metodą, pozdrawiam
_________________
Janek1
 
crayzy 



Dołączyła: 16 Lut 2019
Posty: 324
Skąd: Dolnyśląsk
Pomogła: 42 razy

 #112  Wysłany: 2019-09-08, 14:40  


Witaj Janek1,
Bardzo chciałabym Ci pomuc i odpowiedzieć na Twoje pytanie, jednak zupełnie nie orientuję się w tym temacie.

Jednakże pragnę nadmienić iż bardzo Ci kibicuję i śledzę Twoją historię od początku.
Jestem pod wrażeniem jak radzisz sobie w tej walce.
Trzymam mocno kciuki żeby się udało!!!
_________________
Nadzieja umiera ostatnia :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #113  Wysłany: 2019-09-09, 16:53  


Janek1,
według mnie nie ma znaczenia czy buzię otworzymy czy też nie przecież tomograf wyłapuje to co mamy w środku, sięga głeboko, prześwietlają klatka po klatce więc nie sadzę, żeby to miało jakieś znaczenie ale nie wytłumaczę dlaczego raz miałeś z buzią otwartą, raz z zamkniętą.

pozdrawiam
 
madzia1 


Dołączyła: 09 Kwi 2011
Posty: 78
Skąd: Gdynia
Pomogła: 12 razy

 #114  Wysłany: 2019-09-13, 12:17  


Przy otwartej buzi lepiej widać ząb obrotnika w kręgosłupie szyjnym, ale to jeśli chodzi o zdjęcia rtg. W tk moim zdaniem nie ma to znaczenia.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #115  Wysłany: 2019-09-18, 09:28  


Kochani pomóżcie mi to rozszyfrować, badanie kontrolne TK płuca prawego, które miałem wczoraj tj.17.08.2019 tu cały opis: porównano z badaniem z dnia 9.4.2019. W łączności ze szczelinami m/płatowymi płuca prawego trzy drobne guzki śr.do 3mm, w segm.6 guzek śr.7mm, drobne podopłucnowe guzki w płacie górnym oraz dolnym płuca prawego /do5mm/- stabilne.
Płuco lewe bez zmian ogniskowych.
nieco większy niż poprzednio węzeł chłonny w śródpiersiu tylnym- o wym15/12, poza tym w prawej wnęce i śródpiersiu przednim prawym oraz przytchawiczo po stroni prawej węzły jak poprzedni.
Kości bez npl-patologii.
Tutaj wynik z 09.04.2019.
Przy przedniej i przyśrodkowej ścianie płata górnego rawego widoczny szew po zabiegu oraz drone zniany bliznowate podopłucnowe/ opłucna środpiersiowa/
Trzy drbne guzki-sr.2-3 mm-związane ze szczelinami m/płatowymi płuca prawego oraz jeden w segm.6-śe-7mm jeden w tylnej części płata górnego-śr.6mm
W płucu lewym nie stwierdza się zmian ogniskowych,drobny obszar niedodmy przyśródpiersiowo w segm.4.
Węzły chłonne nie powiększone- przytchawicze prawe do 8mm, wnękowe prawe do 8mm,w ok.ZGG węzeł 9mm/obraz węzłów nieco zmieniony-hipodensyjnie/
Wnioski w porównaniu do badańz 21.12.2018 obraz guzków i węzłow stabilny.
Chodzi mi o stwierdzenie stabilne czy to znaczy, że nic się nie zmieniło skoro inaczej jest opisane w poprzednim badaniu ? 2.To węzeł chłonny w śródpiersiu tylnym gdzie on był opisywany, który to jest?
_________________
Janek1
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #116  Wysłany: 2019-09-18, 19:07  


Janek1,
Stabilne, czy zmiany są na tym samym poziomie lub niewiele się zmieniły. Nie ma nic bardzo niepokojącego, guzki są malutkie, takie jak poprzednio, nic się z nich nie wykluło, nie urosło.
Powiększył sie trochę węzeł chłonny ale na to wygląda, że lekarz go nie opisał jakby był jakoś strasznie patologiczny, uznał go równiez na w miare stabilny.
Nie analizuj dokładnie który guzek, który wezeł, lekarz porównuje nie opisy a zdjęcia z badań i na tym porównuje. Ważne, że nic się nowego nie wykluło, wazne, że nic nie urosło, obraz stabilny czyli porównywalny z poprzednimi wynikami, jest dobrze.

pozdrawiam
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #117  Wysłany: 2019-09-19, 08:00  


"marzena66" dzięki, napiszę jeszcze, że w poprzednim badaniu miałem robione trzy badanie za jednym razem twarzoczaszka, szyj,i klatka, lekarz, który robił mi teraz badanie mówił, że tak się nie powinno robić, bo inaczej podaje się kontrast na klatkę a inaczej na pozostałe badania i dlatego pewno porównywał wyniki nie z ostatniego badania a z badania klatki, które on sam odczytywał z kwietnia, jutro mam pozostałe badania, pozdrawiam.
_________________
Janek1
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #118  Wysłany: 2019-09-19, 10:06  


Janek1 napisał/a:
Wnioski w porównaniu do badańz 21.12.2018 obraz guzków i węzłow stabilny.
Wydaje mi się że jeżeli w opisie jest obraz stabilny to jest dobrze. Jeżeli coś się dzieje to porównując z poprzednimi badaniami widać zmiany - na gorsze gdy choroba się rozija lub na lepsze gdy jest regresja.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Janek1 


Dołączył: 11 Lut 2018
Posty: 144

 #119  Wysłany: 2019-09-19, 12:18  


Olka Olka, odniosłaś się do badania z kwietnia w pierwszej części jest badanie z 17.09.2019 pomyliłem m-ce zamiast 9 dałem 8, które odnosi się do badań z kwietnia, jest to pierwsza część wpisu piszę jak umiem najlepiej przekazać, wiek robi swoje nie mówiąc o chorobach, jak byś mogła jeszcze raz spojrzeć byłbym wdzięczny, pozdrawiam.
_________________
Janek1
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #120  Wysłany: 2019-09-20, 09:55  


Janek1 w twoim opisie nie widzę nic co świadczyłoby o postępie choroby. Gdyby węzły były patologiczne, urosły znacznie to lekarz napewno by to zaznaczył. Tu zgadzam się z marzena66 że nic podejrzanego tam nie ma i porównanie badań daje na dzień dzisiejszy stabilny obraz.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group