1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak płaskonabłonkowy płuca prawego III B
Autor Wiadomość
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #46  Wysłany: 2011-02-19, 15:27  


Jak tam Anelia?co Was?Ja dzis z mlodym wrocilam do domku,tatulo juz czekal z czekolada dla mnie;-))) Pytal jak bylo,wiec siedzialam i opowiadalam.Pytal mnie jak to raczysko moze wygladac,czy ma jakis ksztalt?mowil ze jak wyjechalismy to wyplul jakis kawalek,ze byl taki na 2 centymetry i ze to chyba kawalek raka..sama nie wiem co to jest.wiem ze kaszlnal i ze sie oderwalo-tak mowil..ogladal ze mna zdjecia z wyjazdu i prosil mamcie zeby mu usmazyla watrobke..ogolnie dobrze sie czuje,smieje i szyje..mam nadzieje ze ten stan bedzie trwal bo martwie sie...zaraz w marcu minie pol roku
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #47  Wysłany: 2011-02-19, 19:39  


Witaj Gonio.Bardzo sie ciesze ze tatulek w takiej formie.Zycze wam z calego serca aby ten stan byl jak najdluzszy.Pozdrawiam ;)
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #48  Wysłany: 2011-02-19, 19:42  


iwonko kochana,mam nadzieje zeby tak bylo....dzis zobaczylam ze tatulo ma na plytce paznokcia nie jasny ale taki ciemnawy kolor..wczesniej tez mial,ale wydaje mi sie ze mial jasniejszy.to ze to ta niedokrwistosc to wiem,ale co stosujecie zeby niedokrwistosc sie zmniejszyla oprocz soku z burakow?bo onkolog nic na to nie dal
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #49  Wysłany: 2011-02-19, 21:09  


A moze jakies tabletki albo udaj sie do rodzinnego to moze podsunie jakies tabletki ;)
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #50  Wysłany: 2011-02-19, 21:25  


zapytam w srode..my z tatulem cale zycie mamy zimne stopy i dlonie takze u nas to norma..ale te paznokcie mnie zastanawiaja...choc wiem ze to niedokrwistosc,ale jakies tabletki przeciez musza byc...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #51  Wysłany: 2011-02-19, 21:28  


Ja jakiegos czasu bralam codziennie polowe polopiryny s na zimne stopy i pomoglo :lol:
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #52  Wysłany: 2011-02-19, 21:41  


iwona2010, polopirynę można jeśli jest się zdrowym. nie dawałabym Tacie Polopiryny, bo rozrzedza krew- nasza onkolog mówiła, że ten lek odpada ze względu na częste przypadki krwioplucia przy raku płuc. Może jakiś krem rozgrzewający do rąk i stóp, z imbirem w składzie? Żeby delikatnie pobudzić.

Gonia, spytajcie lekarza o jakieś leki na anemię. Zależy jaki składnik krwi należy podciągnąć. Najlepiej byłoby zrobić morfologię z rozmazem. Radziłabym nie brać nic na własną rękę.
Musicie zrobić coś z anemią, bo inaczej Tato będzie czuł się słaby i zmęczony.
Bardzo się cieszę, że Tatuś tak dzielnie znosi chorobę...oby tak dalej, trzymam kciuki.

Pozdrawiam.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
iwona2010 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 746
Pomogła: 120 razy

 #53  Wysłany: 2011-02-19, 21:45  


ja nie mialam na mysli taty Goni tylko jej doradzilam bo ma tez problrm z zimnymi stopami.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #54  Wysłany: 2011-02-19, 21:50  


Dziekuje czkaweczko kochana i iwonko,wiem ze chcecie jak najlepiej..cholerka w srode zapytam internisty..na bank trzeba bedzie krew powtorzyc...lepiej tego przypilnowac...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #55  Wysłany: 2011-02-21, 18:05  


Moj Tatus dzis jakby oslabiony;-(trze oczka jakby go cos bolalo..ale nic nie mowi ze boli,tylko :..wiesz corciu chyba jakas grypa mnie zlapala,bo zimno jakos..wiesz to nie to,na co tam do lekarza jezdzimy" (...)
Zobaczymy jak jutro bedzie sie czul,moze faktycznie slabo sie czuje..w tej chorobie sa lepsze i gorsze dni....trzymajcie kciuki zeby bylo lepiej...
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
kubanetka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 15 Lip 2010
Posty: 523
Pomogła: 97 razy

 #56  Wysłany: 2011-02-21, 19:10  


Mam nadzieję, ze jutro będzie lepiej.

Ja podczas choroby mojego Taty, która została zdiagnozowana na początku lipca, niejedno przeżyłam. Upadki i wzloty i rzeczywiscie takie słabsze dni również się zdarzają naszym chorym, tak jak u zdrowego człowieka.

Przecież nawet my zdrowi mamy gorsze dni, jeśli chodzi o samopoczucie fizyczne, więc tym bardziej chorzy mogą je mieć, co nie musi mieć nic wspólnego z nowotworem.

Ale bądżcie czujni, bo czasami moze się coś dziać o podłozu chorobowym , co można szybko lekami podreperować, dzięki czemu dalej można iść tą drogą. Mój Tata też miał takie slabsze dni, już raz nam 3 dni leżał i narzekał na bóle brzucha, myślałam, ze niestety juz będzie coraz gorzej, ale Tato się podniósł - okazało sie , ze to jakaś żołądkówka się szerzyła, bo potem moja mama czuła sie jeszcze gorzej niz mój Tato, bo leżała 3 dni w łóżku.

pozdrawiam mocno i życzę dalszego optymizmu:)
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #57  Wysłany: 2011-02-21, 20:29  


Mam nadzieje ze to jakies przeziebienie,bo ma kontakt z ludzmi na codzien...ja tez podlapalam jakas france dzis,bo cos mnie rozbiera....Buziaki dziewczyny i dziekuje ze mam WAS !!!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #58  Wysłany: 2011-02-21, 20:54  


Gonia, W moim wątku często mi pomagasz i wspierasz za co bardzo C dziękuję. Raz napisałaś,że mam uściskać i pozdrowić tatę, oczywiście to zrobiłam, był zaskoczony i z radością kazał podziękować. A dziś ni z tąd ni z owąd mój tatuś zapytał co słychać u mojej "koleżanki" i jego tatusia z forum :) Czy coś piszecie :) Pytał jak Twój tata się czuje, jak udaje mu się walczyć z chorobą, jak długo to trwa i wiele innych pytań..... Powiedział jeżeli się odezwiesz to mam Was pozdrowić, a więc POZDRAWIAM Ciebie i tatusia ode mnie i mojego tatusia :) No i wracajcie do zdrowia ,oby to było tylko lekkie przeziębienie ..........
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #59  Wysłany: 2011-02-21, 21:52  


Gonia, trzymajcie rękę na pulsie. Tatusia odizolować od zakichanych ludzi, położyć pod kocykiem i zrobić mu ciepłej herbatki. Możliwe, że to zwykła infekcja.....jeśli nie do lekarza.
Ale co ja Ci tu radzę, dobrze wiesz jak zadbać o Tatusia.
Pozdrawiam serdecznie i zdrowia Tatce życzę.
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
Gonia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 06 Sty 2011
Posty: 1090
Skąd: Warszawa
Pomogła: 125 razy

 #60  Wysłany: 2011-02-21, 22:49  


Dziekujemy z Tata za pozdrowienia od Ciebie i Twojego Tatusia.Wlasnie przeczytalam mojemu Tacie to co napisalas,ale sie ucieszyl;-) Mowi do mnie ze to przedziwne ze tak sie wspieramy i pytal skad jestescie i o Twojego Tatusia;-) Mowil zeby Was goraco pozdrowic;-))) i zeby Twoj Tatus duzo jadl miesa,zeby byl silny! Najlepiej watrobke!!!Bo jak on je watrobke to lepiej sie czuje!!!Tatulo moj kazal Was goraco ucalowac !!! Nagle zrobil sie jakis taki usmiechniety i ucieszony;-)))
Cudownie ze Jestes na tym forum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2011-02-21, 22:51 ]
Czkawuniu dziekuje ze Jestes i czuwasz ...Co ja bym bez WAS zrobila...moje kochane;-)))))) DZIEKUJE!!!
_________________
Kocham Cię Tatulo !!! Ty Tylko Go poprowadz,Tobie powierza swa droge..Panie moj.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group