1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek w lewej piersi
Autor Wiadomość
arktur.36 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-08-29, 07:55  Guzek w lewej piersi


Mam 25 lat w wyniku usg piersi stwierdzono:
w prawej piersi zabrodawkowo zmiana lita, jednorodnie obniżona echogeniczność, gładkie obrysy, wym. 20x10x15, węzły chłonne pachowe niepowiększone.

Bardzo proszę o bliższe informacje, polecono ponownie udać się do ginekologa. Bardzo się denerwuję. :cry:
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-29, 08:24  


Pewnie będzie potrzebna biopsja do ustalenia ostatecznego rozpoznania.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
arktur.36 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2012-08-29, 08:32  Guzek piersi


Dziękuję bardzo, ale czy można jakoś interpretować ten opis? Jakie to mogą być zmiany, co znaczy stwierdzenie, jednorodnie obniżona echogeniczność oraz gładkie obrysy?
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-29, 08:53  


Z opisu usg wygląda na zmianę o charakterze fibroadenoma - guzek łagodny. Czy ultrasonografista określił stopień w skali BIRADS?
Napisz coś więcej o sobie: Rodziłaś? Karmiłaś piersią? Stosowałaś antykoncepcję doustną? Jeśli tak, to jak długo? Czy w rodzinie występował rak piersi lub inne raki (jelito grube, trzon macicy?)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
arktur.36 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2012-08-29, 09:02  Guzek piersi


Dziękuje za odpowiedź. w Badaniu nie określono stopnia BIRADS. W rodzinie dalszej występował guz piersi, ale bliższych szczegółów nie znam, w każdym razie osoba ta chodzi po ziemi o innych nowotworach nie wiem. Nie rodziłam i nie karmiłam, środki antykoncepcyjne doustne stosuję od ok roku.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #6  Wysłany: 2012-08-29, 09:25  


Moim zdaniem jest to zmiana łagodna. Ale to wniosek tylko na podstawie opisu badania usg i skróconego wywiadu ;) . Decyzja co do wykonania dalszych badań należy do twojego lekarza prowadzącego.
Powodzenia :)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
malaperelka 


Dołączyła: 12 Maj 2012
Posty: 88
Pomogła: 5 razy

 #7  Wysłany: 2012-08-29, 13:24  


Witaj,

Ja mam chyba z 7 takich zmian. Ostatnie usg z określeniem BIRADS zostało oznaczone jako 3, czyli zmiany łagodne, ryzyko złośliwości mniej, niż 2%. U mnie onkolog poleciła obserwację, usg co trzy miesiące. Jeśli jakiś guzek będzie rósł, wtedy zrobi jego biopsję. Powiedziała, że nie ma sensu mnie kłuć, ponieważ mam za dużo tych zmian.

Wg mnie, powinnaś udać się do onkologa- mnie skierował ginekolog i lekarz zapewne zaleci Ci ponowne usg za 3, 6 miesięcy i wtedy ewentualnie biopsję.

Nie martw się, to wygląda na zmianę łagodną, poczytaj w internecie o mastopatii i zmianach fibroadenoma.
_________________
Pozdrawiam,
A.
 
formalina 



Dołączyła: 25 Sie 2012
Posty: 93
Pomogła: 11 razy

 #8  Wysłany: 2012-08-29, 15:49  


spokojnie :) musisz być dobrej myśli. nie możesz do tego podchodzić z najgorszej strony :) to nie dobra droga. zobaczysz będzie dobrze. lekarz skieruje Ciebie na badania i wszystko się wyjaśni. nie sądzę żeby to było coś poważnego... głowa do góry, myśl pozytywnie :)
_________________
Będę pamiętać, dopóki bić będzie moje serce
 
arktur.36 


Dołączyła: 29 Sie 2012
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2012-11-26, 20:28  Podpowiedzcie coś


Witajcie, jestem autorką pierwszego wpisu w tym wątku. Jestem już po zabiegu, wykryta zmiana okazała się łagodna i wycięto ją w znieczuleniu miejscowym, ale mam kolejną zagwozdkę i nerwówkę przez 3 tygodnie, bo wykryto w trakcie zbiegu kolejny guzek o konsystencji przypominającej kość lub kamień. Wycięto go całościowo i mam czekać na wynik, ale bardzo się boję. Lekarz pytał o nowotwory w rodzinie i to kolejny stres, że znaleziono coś śmierdzącego. Możecie o tym powiedzieć coś więcej, z góry dziękuję.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group