1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi
Autor Wiadomość
zabka1 


Dołączyła: 01 Maj 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-05-01, 14:15  Rak piersi


Jestem tu nowa mam 30lat prosze pomuzcie stanelam przed wielka choroba i pytaniem co dalej.
Raka zlosliwego zdjagnozowano u mnie we wrzesniu 2013 odrazu wycieto guza 2,5cm-2,0cm
nie bylo przezutow do wezlow chlonnych (wycieli ich 4)
okrslono mojego raka jako najbardziej zlosliwy nie reagowal na hormony,
potem zaczelam chemioterepie od grudnia najpierw chemia czerwona 3 wlewy potem zmieniono na taxany
na dzien dzisiejszy juz wzielam 13 wlewow zostalo mi 2 ostatnie.

Wczoraj przyszly wyniki badan genetycznych mam wadliwy gen BRCA1 -rezultat c.5266dup.
Rozmowa byla tylko jedna wycinamy jedna piers lub dwie zdecyduje lekarz za kilka lat takze jajniki
prosze pomozcie czy to naprawde nie ma innego wyjscia? czy po tak drastycznych operacjach juz bede bezpieczna.
podkerslam ze mialam miec naswietlania od 02 czerwca przez 6 tygodni ale juz je odwolali

[ Dodano: 2014-05-01, 15:15 ]
:-(
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #2  Wysłany: 2014-05-01, 15:59  


wklej lub przepisz wszystkie wyniki jakie posiadasz. Podajesz bardzo ogólne informacje na podstawie których ciężko odpowiedzieć

[ Dodano: 2014-05-01, 17:00 ]
http://www.forum-onkologi...iedz-vt3595.htm
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2014-05-01, 20:22  


Po wycięciu jajników będziesz bezpieczniejsza o ok 50% to dużo. Moim zdaniem masz rozsądnego lekarza, obcięcie tej piersi jest dobrym rozwiązaniem - nie będzie radioterapii która nie jest obojętna dla organizmu, no i to jest radykalne usunięcie wszystkich komórek rakowych z tej okolicy. Co do usunięcia profilaktycznie drugiej piersi to podałaś za mało danych żeby się wypowiedzieć. Generalnie jest to kwestia czy można u Ciebie skutecznie monitorować pierś i czy da się uchwycić pojawienie się guza na wczesnym etapie.
Nikt nigdy nie jest w 100% bezpieczny, nawet jeżeli dotychczas nie chorował to zawsze może mu się to przytrafić daruj lekarzowi takie pytanie. Poczytaj w tym dziale historie chorych z mutacją BRCA1, jest tu kilka dokładnie opisanych przypadków.
_________________
sprzątnięta
 
hundzik 


Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 74
Pomogła: 10 razy

 #4  Wysłany: 2014-05-01, 21:00  


Witaj, mam 33 lata, jestem w trakcie leczenia raka piersi. Jestem nosicielką mutacji BRCA1. Moja mama, jej mama i siostra też są/były nosicielkami tego genu.
Znając ich historię i przebieg choroby nie mam takiego dylematu jak Ty: obcinam obie piersi i od razu usuwam jajniki. Nawet jeżeli lekarz będzie proponował mi jakąkolwiek operacje oszczędzającą nie zdecyduję się - wszystkie kobiety w mojej rodzinie miały wznowy i przerzuty. Porozmawiaj z zaufanym lekarzem i podejmij rozsądną decyzję.
 
zabka1 


Dołączyła: 01 Maj 2014
Posty: 2

 #5  Wysłany: 2014-05-02, 14:33  


To są wyniki które znalazłam:
G3
ER - 0%
PR - 0%
Her-2-0%
Ki-67- 90%
NHg punktów - 3+3+3=9 co to oznacza ????

Ostatnie wyniki krwi:
Leukocyty -2,6
Erytrocyty- 3,6
Hgb- 110
B-EVF - 0,32
Trombocyty-238
B- neutrofilia- 1,8
P-CRP - od stycznia wąchali sie od 12 do 123 miesiąc temu było 12
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #6  Wysłany: 2014-05-02, 19:20  


masz trójujemnego raka (triple negative)- bo er-,pr-,her-, 3- jest często przy BRCA1+
3+3+3=9 kwalifikuje do G3 - czyli najzłośliwsza postać raka pod mikroskopem, niskozróżnicowany rak,
Twój rak to twardziel, ale najważniejsza jest skala TNM. T-wielkość guza,N-ilość zajętych węzłów, M-ilość przerzutów odległych
Jeśli nie miałaś zajętych węzłów to trzeba być optymistą:) Choć są opinie,że przy trójujemnym raku komórki rakowe mogą rozprzestrzeniać się drogą naczyń krwionośnych a nie drogą węzłów chłonnych. Rak nie jest hormonozależny więc nie będziesz mieć hormonoterapii.
_________________
iwex
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group