1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy potrójnie ujemny
Autor Wiadomość
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #211  Wysłany: 2013-10-20, 11:18  


www.jco.org "ten-year survival in patients with BRCA-1 - negative and BRCA-1 Positve breast cancer. artykuł z sierpnia 2013 r

W poznaniu na przykład jest tak, że przy WCO nie ma poradni genetycznej- więc znam pacjentki, które w ogóle nie miały badań genetycznych bo nie wiedziały, bo nikt im nie powiedział....więc pewnie różnie to wygląda...
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #212  Wysłany: 2013-10-20, 16:33  


Napisz o tych mikroelementch, podaj zwłaszcza jeżeli będą przy wynikach zakresy referencyjne. Nie rozumiem dlaczego nie mogłabyś pisać, każda wiedza jest przydatna.
_________________
sprzątnięta
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #213  Wysłany: 2013-10-20, 17:55  


http://www.selenowanie.pl/?page_id=318 to jest strona gdzie można znaleźć informacje.
Szkolenie wraz z badaniem poziomu mikroelementów (selen, magnez, żelazo, cynk) jest bezpłatne. Zakresy referencyjne mają być podane ponieważ zarówno niedobór mikroelementów ale również ich nadmiar nie jest dobry dla organizmu. Ale o tym będę mogła napisać jak dostanę wyniki.
Zastanawia mnie tylko to, że na szkoleniu jest max 15-20 osób. Szkolenie odbywa się raz, dwa razy w miesiącu. Dlaczego tak rzadko i dlaczego tak mało osób jeszcze o tym wie...
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #214  Wysłany: 2013-10-21, 22:02  


Bo powiązanie niedoboru mikroelementów z rakiem jest ciągle na etapie sprawdzania teorii (nt selenu jest trochę więcej wskazań niż do reszty). A jeżeli nie ma twardych danych statystycznych to ciągle to jest kwestia zwolenników i przeciwników. Trudno jednoznacznie udowodnić że wyrównanie poziomu mikroelementów zapobiega?, spowalnia?, leczy? raka. Więc jest to pewnie adresowane do ograniczonej grupy osób które chcą zrobić wszystko żeby ich organizm dobrze funkcjonował. W sporcie wyczynowym też są robione takie badania i dietetycy mają na ten temat sporą wiedzę. Nie wiem dlaczego w Polsce tak trudno znaleźć dietetyka zajmującego się chorymi na raka. To jest bardzo specjalistyczna i rozległa wiedza. Czytam BreastCancer Forum i bardzo im zazdroszczę że onkolog kieruje pacjentki do dietetyka który im ustawia produkty uwzględniając leczenie i typ nowotworu(TAK!!!). Ale możemy tylko pozazdrościć i starać się o to co możliwe tu i teraz. Powodzenia
_________________
sprzątnięta
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #215  Wysłany: 2013-10-22, 10:02  


Profesor opierał się właśnie na statystykach więc może wiedzą już coś więcej....? bo to sa jakieś podsumowania badań zakończonych w zeszłym miesiącu o ile dobrze zrozumiałam. Suplementacja selenem ma zmniejszać ryzyko zachorowania. Czy wspomaga leczenie tego nie wiadomo... Ale selen -czy ten organiczny z apteki,czy taki wyprodukowany z suszonych borowików bardziej do mnie przemawia niż inne "specyfiki", którymi firmy próbują zedrzeć kasę z chorych. także czekam na wyniki :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Joanna7 


Dołączyła: 07 Mar 2013
Posty: 13
Skąd: Paczków

 #216  Wysłany: 2013-10-22, 11:38  


Mój tato rak ( jelita grubego ,stomia ) od trzech lat zazywa selen tak kazał lekarz |uscisk|
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #217  Wysłany: 2013-10-23, 16:03  


wątpię, że zalecane dwie krople dziennie mogą na cokolwiek wpłynąć. Dodatkowo trzeba by było non stop monitorować poziom selenu w organizmie tak aby było w sam raz. Niby jest to skierowane na takich jak ja, może spróbuję, ale nie wiązałabym z tym wielkich nadziei. 50 zł na pół roku, małe ryzyko strat finansowych.
_________________
iwex
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #218  Wysłany: 2013-10-30, 19:04  


Jesień nie wpływa na mnie zbyt dobrze.... :uuu:
Po ostatnim spotkaniu z profesorem który po pytaniu o zajęte węzły chłonne zapytał czy zdaję sobie sprawę , że rokowania nie są za dobre....zastanawiam się czy profilaktyczna mastektomia w ogóle ma sens...Bo i tak coś się przywlecze... co zaboli mnie głowa )a ostatnio zdarza się to często gdyż mam niekiedy ciśnienie 85/53), zastanawiam się czy to nie przerzuty.... :-(
Gdzie nie spojrzę tam rak, przerzuty, przegrana walka.....
najchętniej wzięłabym jakąś chemię "zapobiegawczo".... :roll:
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #219  Wysłany: 2013-10-30, 19:12  


To poczekaj z tą profilaktyką 5 lat. Jak przeżyjesz - to zrobisz tę operację. :<:
_________________
iwex
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #220  Wysłany: 2013-11-06, 19:00  


:)
Rezonans mam 26 listopada.
I podobno profesor wysłał mi skierowanie na operację....także od razu skonsultuję sprawę z chirurgiem :) Poza tym dzisiaj znajoma miała dokładnie tę samą operację. W sobotę Ją odwiedzę (mam nadzieję że się nie wystraszę ;) )
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #221  Wysłany: 2013-11-14, 23:22  


jestem po rozmowie z chirurgiem, który mnie operował. W lutym mam operacje- mastektomia profilaktyczna i rekonstrukcja obu piersi. Udało się :)
Do tego w lutym przyjeżdża na warsztaty dotyczące rekonstrukcji piersi lekarz Niemiec, zajmujący się tą dziedziną na co dzień-( niestety z wrażenia zapomniałam nazwiska :roll: ) i będzie mnie operował z moim lekarzem. Taki jest plan :)
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #222  Wysłany: 2013-11-15, 00:07  


to chyba fajnie :)
ja dzisiaj chciałam się zapisać na badanie cycuszków ale tylko nerwów straciłam :?ale?:
panie zapisujące powiedziały ze jak guza nie mam wyczuwalnego to mam iść prywatnie bo na fanaberie oni nie piszą :shock:
 
lucy1970 


Dołączyła: 15 Lis 2013
Posty: 1

 #223  Wysłany: 2013-11-15, 22:16  


Witam Cię , kochanie Ty moje. Będę tu zaglądać. Przesyłam buziaki |buziaki|
 
Iwona 


Dołączyła: 19 Lut 2009
Posty: 289
Pomogła: 40 razy

 #224  Wysłany: 2013-11-16, 06:09  


czyli nie czekasz tylko działasz......Każda z nas postępuje tak jak czuje. Życzę oby wszystko było OK.
_________________
iwex
 
akos6 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Paź 2011
Posty: 1290
Pomogła: 212 razy

 #225  Wysłany: 2013-11-28, 09:57  


działanie daje mi poczucie, że coś robię żeby było dobrze....nie potrafię usiąść i czekać....

jestem po rezonansie, czekam na wyniki. jak ja tego nie lubię... :roll:

06.02.2014 mam ustalony termin operacji. Najpierw robiłam wszystko żeby mieć tę operację, a teraz zaczynam się bać :mhehm:
_________________
nic nie muszę....wszystko mogę :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group