1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy naciekający lokalnie zaawansowany
Autor Wiadomość
goralka_78 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: nowy targ

 #1  Wysłany: 2013-11-20, 11:45  Rak piersi przewodowy naciekający lokalnie zaawansowany


Witam . Niestety ta ciężka choroba bardzo doświadczyła moją bratową a ja ze względu na kilometry nas dzielące nie mogę uczestniczyć razem z nią w tych ciężkiej drodze jaką jest walka o życie .Chciałabym Ją wspierać na każdym etapie leczenia i mieć pewność że lekarze faktycznie robią wszystko co w ich mocy żeby Jej pomóc .Mam pełną dokumentacje przebiegu choroby postaram się wszystko szybko dodać . Jestem mamą dwójki 3 bliźniąt i mam troszkę ograniczone możliwości czasowe ale jak tylko czas i chłopcy mi pozwolą to wszystkie potrzebne informację zamieszczę na swoim profilu . Moja bratowa jest młodą kobietą ma 34 lata i trójkę małych dzieci . Leczy się w Brzozowie chociaż zastanawiamy się nad Gliwicami podobno tam lekarze radiolodzy mają bardzo dobre rezultaty w leczeniu trudnych przypadków i wiele pozytywnych opinii na temat cybernetycznego noża . Jeżeli ktoś z państwa ma doświadczenia w tym temacie bardzo proszę o informację .
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #2  Wysłany: 2013-11-20, 13:15  


goralka_78 napisał/a:
Mam pełną dokumentacje przebiegu choroby postaram się wszystko szybko dodać .

Bez tego trudno jest coś powiedzieć, ale pamiętaj,że musisz mieć pozwolenie samej chorej na wpisywanie tej dokumentacji (usuwamy dane pacjenta i lekarza)
goralka_78 napisał/a:
Leczy się w Brzozowie chociaż zastanawiamy się nad Gliwicami


Tak w Gliwicach jest dobry ośrodek i warto tam jeszcze raz skonsultować przebieg leczenia.

Pozdrawiam cieplutko i witam na Forum
 
goralka_78 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: nowy targ

 #3  Wysłany: 2013-11-20, 14:39  


Witam ponownie
Moja bratowa jest już po czterech czerwonych chemiach i dwóch białych oraz po amputacji prawej piersi sp. Maddena . Operacje miała teraz w listopadzie i od przyszłego tygodnia rozpoczyna kolejna dawkę chemii. Nie będę teraz opisywać całej historii choroby opisze tylko wynik badania histopatologicznego.
Rozpoznanie:
I Przerzut raka do węzła chłonnego (1/1).
Przerzut wielkości 0,7 x 0,4 cm z naciekaniem torebki węzła i tkanki tłuszczowej.
II Rak przewodowy naciekający piersi prawej po chemioterapii. C50.9 M-8500/3 pT2N2a
Naciekanie tkanki tłuszczowej . Nasilone zwłóknienie zrębu. Zatory w naczyniach chłonnych . Zmiany cytologiczne po chemioterapii o małym nasileniu. Ogniska satelitarne guza wielkości 0,6 cm i 0,4 cm. Margines głęboki 0,4 cm. W pozostałym gruczole łagodne zmiany włóknisto- torbielowate, metaplazja apokrynowa i włókniakogruczolistość. Zwłóknienie zrębu brodawki sutkowej. Przebadano siedem węzłów chłonnych dołu pachowego. W czterech węzłach znaleziono przerzuty raka największy 0,7 x 0,4 cm (4/7). Naciekanie torebki węzła i tkanki tłuszczowej .Pozostałe węzły z niespecyficznym odczynem zapalnym.
III. Przerzuty raka do dwóch węzłów chłonnych (2/2) .

[ Dodano: 2013-11-20, 14:58 ]
Opis makroskopowy :
Do badania otrzymano:
I. Jeden węzeł chłonny.
II. Gruczoł piersiowy 14 x 13 x 6 cm. W kwadracie zewnętrznym górnym lity, zrazowaty guz 2 x 1,8 x 2,5 cm. Margines głęboki 0,4 cm. Na granicy kwadratów zewnętrznych w okolicy guza dwa guzki w obrębie tkanki włóknistej pierwszy śr. 0,6 cm, margines głęboki 2 cm i drugi śr. 0,4 cm, margines głęboki 2,5 cm . W węzłach chłonnych makroprzerzuty.
III. Węzeł chłonny i tkanka tłuszczowa

Jeszcze mam taki wynik :
Wg Elstona-Elliasa tworzenie cewek 3 pkt. polimorfizm jądrowy 2 pkt. aktywność podziałowa 1 pkt.
Receptory estrogenowe dodatnie w 70 % komórek, nasilenie reakcji 3 +
Receptory progesteronowe dodatnie w 50 % komórek nasilenie reakcji 3 +
Status receptora HER-2 dodatni-silna reakcja pełnoobwodowa 3+ w 90% komórek z pierścieniami błonowymi. E-cadheryna dodatnia
Bardzo proszę o interpretację tych wyników .
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2013-11-21, 13:02  


goralka_78 napisał/a:
Rak przewodowy naciekający piersi prawej po chemioterapii. C50.9 M-8500/3 pT2N2a

Ten wynik wskazuje na zaawansowanie regionalne choroby do stadium IIIA (Zalecenia (2011 r.), str. 208, tab. 10).

goralka_78 napisał/a:
Wg Elstona-Elliasa tworzenie cewek 3 pkt. polimorfizm jądrowy 2 pkt. aktywność podziałowa 1 pkt.
Receptory estrogenowe dodatnie w 70 % komórek, nasilenie reakcji 3 +
Receptory progesteronowe dodatnie w 50 % komórek nasilenie reakcji 3 +
Status receptora HER-2 dodatni-silna reakcja pełnoobwodowa 3+ w 90% komórek z pierścieniami błonowymi. E-cadheryna dodatnia

Wynik oznaczenia receptorów po histopatologicznym przebadaniu usuniętego guza
wskazuje na podtyp molekularny raka tzw. luminalny B HER2 (+) ('Zalecenia' j.w., str. 222, tab. 13).
Stopień złośliwości nowotworu jest średni (G2).

goralka_78 napisał/a:
Moja bratowa jest już po czterech czerwonych chemiach i dwóch białych oraz po amputacji prawej piersi sp. Maddena . Operacje miała teraz w listopadzie i od przyszłego tygodnia rozpoczyna kolejna dawkę chemii.

Kolejność leczenia z przedoperacyjną chemioterapią jest zgodna ze standardem dla raka miejscowo zaawansowanego
('Zalecenia' j.w., str. 228-229, ryc. 6).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
goralka_78 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: nowy targ

 #5  Wysłany: 2013-11-21, 19:11  


Bardzo dziękuję za interpretację wyników . Teraz muszę to wszystko przetrawić .

[ Dodano: 2013-11-22, 12:11 ]
Witam
Po zapoznaniu się z interpretacją wyników wiem już że moją bratową czeka ciężka i trudna walka o życie . W tym momencie jest w szpitalu ma podawaną kolejną serie chemii AC kontynuacje poprzedniej tylko zwiększone dawki . Za 3 tygodnie kolejna ostania seria . Następnie czeka ją radioterapia tylko nie wiem dokładnie jaki ma być odstęp czasowy po ostatniej chemii . Dzięki komentarzowi pana Richelieu że kolejność leczenia z przedoperacyjną chemioterapią jest zgodna ze standardem dla raka miejscowo zaawansowanego troszkę się uspokoiłam i wierze że moja bratowa jest pod dobra opieką . Wiem że teraz jest bardzo ważne żeby to leczenie było jak najlepiej poprowadzone i że b istotnym czynnikiem jest czas . Chciałabym te wyniki skonsultować jeszcze z radiologiem pracującym w Gliwicach . Teraz mam pytanie do Was czy ktoś ma może namiary na radiologa pracującego w Centrum Onkologii im. Marii Curie-Skłodowskiej w Gliwicach ? Chodzi mi o prywatną praktykę . Może ktoś z państwa ma doświadczenia w tym temacie bardzo proszę o Wasze komentarze .
 
goralka_78 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: nowy targ

 #6  Wysłany: 2013-11-25, 14:18  


Witam
Mam namiary na dr n. med. Krystyna Trela która przyjmuje prywatnie a jest pracownikiem Centrum Onkologii - Instytut w Gliwicach czy ktoś z państwa ma doświadczenia z tą panią dr ? Chodzi mi o podejście do pacjenta szczególnie jak mamy do czynienia z tak poważna chorobą Bardzo proszę o opinie w tym temacie .
A drugie moje pytanie dotyczy schematu leczenia po operacji . Moja bratowa ma mieć dwa cykle chemii AC a później hormonoterapie .Zastanawiam się dlaczego w jej przypadku nie proponują radioterapii ? Czy ktoś może mi pomóc w tym temacie ?
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #7  Wysłany: 2013-11-25, 16:26  Witaj !


mam zapytanie, dlaczego w przedostatnim poście piszesz. że będzie miała radioterapię, a teraz w ostatnim piszesz, że nie, tylko będzie hormonoterapia. Mam też zapytanie, jakie były wyniki z listopadowej operacji ( to chyba była docinka ? ) - hist-pat. do lek radioterap kieruje lek. chemik albo chirurg. ja po zab. oper. na ostatniej kontroli chirurgicznej dostałam odrazu skier do : genetyka, chemika i na radioterapię. Wcześniej już mogłam ustalić sobie terminy pozdrowienia, anna

ps dlaczego musisz iść prywatnie do lek radioterapii przecież on nic innego nie wymyśli, a i tak da naświetlenia zgodne ze standardem - to nie antybiotyk !
_________________
anna
 
goralka_78 


Dołączyła: 20 Lis 2013
Posty: 5
Skąd: nowy targ

 #8  Wysłany: 2013-11-25, 20:58  


Ten wynik który opisuje w drugim poście jest wynikiem histpat. po listopadowej operacji .We wcześniejszym poście pisałam że będzie miała radioterapie bo tak wstępnie ustalała to z moja bratową lekarka . Teraz podczas pobytu w szpitalu podczas kolejnej chemii dowiedziała się ze podobno hormony jej b szaleją i muszą to wyciszyć a temat radioterapii teraz jest odwleczony . Szukam prywatnie radiologa z Gliwic ponieważ przeczytałam wiele pozytywnych opinii na temat leczenia w Centrum Onkologii - Instytut w Gliwicach i chciałabym zaczerpnąć opinii innego lekarza na temat leczenia mojej bratowej .
Anno53 dziwi mnie Twoje ironiczne ps.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #9  Wysłany: 2013-11-25, 23:19  


po prostu zapomniałam dopisać do reszty myśli i tak sie pisze post scriptum ( ps.)
_________________
anna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group