1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi przewodowy inwazyjny
Autor Wiadomość
OLA1 



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 32
Pomogła: 4 razy

 #46  Wysłany: 2011-02-08, 22:00  


Dziękuję Małgorzato,
Staramy się wspierać Mamę, jak tylko potrafimy.
Niestety Ona nikogo nie ma oprócz nas. Teraz bardzo często właśnie o tym mówi, że jest zupełnie sama. Na razie mieszka z nami, ale bardzo się boi momentu kiedy znów sama zamieszka, bo nie wyobraża sobie zupełnych przenosin do nas.

Dzisiaj byłyśmy na drugiej chemii, Mama cały czas śpi, ma "ciężką głowę", na razie żadnych wymiotów, jedynie opuchnięte ręcę i trochę nogi.

Po scyntografii miała rezonans i zmiany okazały się jedynie zwyrodnieniowe - odetchneliśmy.

Pozdrawiam Was mocno, dziękuję za wszystkie słowa wsparcia.
_________________
Ola
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #47  Wysłany: 2011-02-09, 16:00  


OLA1,
usciski dla ciebie i mamusi
dobrze,że mamusia dobrze znosi chemię
myślę,że to dobry pomysł z grupą wsparcia ale nic na siłę
mamusia sama musi chciec wyjść do ludzi,wy musicie ją wspierać
buziaki
 
OLA1 



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 32
Pomogła: 4 razy

 #48  Wysłany: 2011-02-10, 22:04  


Witam ponownie,
Mam pytanie, czy to normalne po chemii, Mama twierdzi, że "wszystko ją boli" pczynając od czubku głowy do stóp, mięśnie, stawy, ledwo się porusza. Po pierwszej chemii czuła się rewelacyjnie, a teraz cały czas w ciągu dnia śpi a w nocy nie może wytrzymać z bólu.
Nie wiem co robić.
_________________
Ola
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #49  Wysłany: 2011-02-10, 23:03  


Olu, na moje wyczucie takie objawy sa normalne, ale zawsze lepiej skonsultowac sprawe z lekarzem. Ja po chemii bardzo duzo spie, mozna powiedziec ze caly dzien i noc i tez jestem obolala, ale nie tak bardzo jak Twoja Mama. Ja mam problemy z prawa reka, w ktora otrzymuje chemie, prawie nie moge nia poruszac, bardzo mnie boli. Kiedy pytalam o to pielegniarki to powiedzialy, ze to normalne. Warto zapytac lekarza co Mama moze wziac na te bole. W moim przypadku poniewaz jest to tylko reka, wiec staram sie jej nie nadwyrezac i jakos funkcjonuje, ale tez nie wiem jak dlugo.
Przykro mi, ze Mama tak sie czuje, ufam, ze bedzie lepiej, najgorsze sa pierwsze dni po chemii, pierwszy tydzien, potem jest lepiej. Ja dzisiaj bylam u znajomej psychiatry i powiedziala mi, zebym spala jak najwiecej, tyle ile sie da, bo sen regeneruje sily. Duzo spac i duzo pic, zeby szybko wyplukac to swinstwo z organizmu (ja z piciem mam spore problemy, ale staram sie).
To tyle ode mnie....
Pozdrawiam cieplutko i zycze szybkiego wyjscia na prosta...
_itsme_
 
OLA1 



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 32
Pomogła: 4 razy

 #50  Wysłany: 2011-02-10, 23:47  


Dziękuję Mana,
Mama cały czas śpi, jak się budzi to ledwo chodzi, wszystko Ją boli, włosy, do paznokci
, Nie jest wstanie nic zrobić .
Moja mala córeczka - 6 lat bardzo się jej boi. Dotąd jej Babcia była żywiołowa i energiczna, chodziłą z nią na długie spacery, wycieczki - zajmowała się nią po przedszkolu a teraz nic kompletnie. Nie wiem jak wytłumaczyć dziecku chorobę babci.
Dzisiaj jest na noc u mojej Mamy (nie wiem czy pisałam wcześniej choroba dotyczy mojej teściowej- która jest dla mnie bliska jak mama dlatego piszę mama)
Ja muszę iść jutro do pracy.
Pozdrawiam Was wszystkich.
_________________
Ola
 
Mana 



Dołączyła: 17 Gru 2010
Posty: 127
Skąd: Lizbona, Portugalia
Pomogła: 19 razy

 #51  Wysłany: 2011-02-12, 22:56  


Olu, dlugo sie zastanawialam jak Ci pomoc. Nie mam doswiadczenia z dziecmi, wiec nie wiem co Ci doradzic w sprawie rozmowy z coreczka. Jedyna rzecz jaka przyszla mi do glowy to przypomnialam sobie taka serie ksiazeczek dla dzieci, cos w rodzaju psychologii dla maluchow.... kazda porusza osobny problem, m.in leku, stresu itp... Mozesz je znalezc na stronie www.edycja.pl - jeden z tytulow to "Jak sobie radzic ze stresem". To sa bardzo dobre pozycje, jest tez jedna o chorobie... Nic innego nie przychodzi mi do glowy. Ja tylko od czasu do czasu pracuje z dziecmi, na codzien nie mam z nimi kontaktu. Jestem zakonnica, wiec to wszystko tlumaczy.
Olu, ufam, ze znajdziesz najwlasciwsza sciezke.... jestem z Toba i wspieram z daleka...

:)
 
amri 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 161
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 25 razy

 #52  Wysłany: 2011-02-13, 20:22  


Olu, moja córeczka miała 6 lat, jak zachorowałam... teraz ma już 7, bo jest ze stycznia ;) Powiedziałam jej wprost o chorobie, tzn. powiedziałam, że choruję na raka, że jest to bardzo ciężka choroba (ona znała już to słowo, bo opowiadałam jej o moim tacie a jej dziadku, który zmarł na raka). Wytłumaczyłam, że będę brała leki, po których będę źle się czuła, będą wypadać mi włosy, mogę wymiotować... itp. Po piewszej chemii dużo spałam - mała wiedziała, że muszę, aby lepiej się poczuć.
Myślę, że musisz wytłumaczyć spokojnie córeczce, co się dzieje z babcią - ona jest przestraszona, bo nie wie co się dzieje!!!
Powodzenia :)
_________________
Amri
 
OLA1 



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 32
Pomogła: 4 razy

 #53  Wysłany: 2011-02-14, 22:07  


Dziękuję Mana, amri.

Jak się nad tym wszystkim zastanawiam, to wydaje mi się, że tochę zaniedbałam swoją córcię przez cały ten czas.
Nagle przestała być "pępkiem świata" a cała nasza uwaga skupiła się wokół babci.
To mój błąd.
Staram się dużo z nią rozmawiać na temat choroby babci, tłumaczę jej co się dzieje.
Starałam się jej tego oszczędzić i chyba przyniosło to zupełnie odwrotny skutek.

dziękuję Mana, poczytałam sobie stronę którą mi poleciłaś, na pewno coś wybiorę.
Pozdrawiam Was mocno.
_________________
Ola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group