1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi, przerzut do węzła chłonnego
Autor Wiadomość
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2010-03-31, 20:03  


Witam, zgadzam się z Panią jednak nie mogę wejść na linka przesłanego, a nic nie rozumiem z angielskiego cytatu... Czy mogłaby Pani coś przybliżyć?? Dziękuję.
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2010-04-06, 17:44  


Witam, badanie Pet nie wykazało żadnych zmian, nie znaleziono ogniska pierwotnego. Konsylium zmieniło diagnozę. : Meta ad lgls asillae sin. , probabiliter mammogenes.
Wyznaczono termin operacji na 1 czerwiec, ale jak się uda to mama pojdzie szybciej na operację... Nie wyobrażam sobie tyle czasu czekac.. Jezeli ktoś umialby zinterpretowac to co napisano po lacinie to bardzo dziekuję...:)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #18  Wysłany: 2010-04-06, 18:47  


Meta ad lgls asillae [axillae] sin. , probabiliter mammogenes:

przerzuty do węzłów chłonnych pachy lewej, prawdopodobnie pochodzenia sutkowego.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
SEti 


Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 18
Skąd: Wrocław
Pomógł: 13 razy

 #19  Wysłany: 2010-04-06, 19:30  


W takim przypadku podejrzewalbym zapalnego raka piersi (inflammatory breast cancer). Wskazywalby na to fakt braku uchwytnego ogniska pierwotnego. Rak zapalny nie zawsze musi manifestowac sie typowymi zmianami na skorze (intensywnym zaognieniem etc)

[ Dodano: 2010-04-06, 19:41 ]
relatywnie poczatkowe stadium IBC
_________________
I'm not a complete idiot. Some parts are missing..
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #20  Wysłany: 2010-04-07, 23:47  


Bardzo dziękuję za interpretację, jak będę wiedziała coś więcej to napisze.. Pozdrawiam.
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2010-04-26, 21:33  


Witam, mama jest już po operacji węzłów chłonnych, musimy czekać teraz na wynik, niestety nie podoba mi się to co się dzieje.. Po operacji w okolicach dołu pachowego pojawiły sie kolejne dwie plamy- skorka pomaranczowa... Czy może ktoś wie czego to może być przyczyna?
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #22  Wysłany: 2010-05-08, 15:13  


Jezeli ktoś wie jak pomóc to bardzo proszę o jakąś sugestię. Problem zaczął się od października i do tej pory nie podjęto żadnego leczenia, boję się że za niedługo może być za późno..:( Jeżeli zna ktoś z Państwa dobrego onkologa z okolic śląska to proszę o jakąś informację. Oto wynik badania patomorfologicznego:
1. Tkanka tłuszczowa z naciekami raka odpowiadającemu rakowi apokrynowemu. W preparacie widoczne także przewody z nowotworowym nabłonkiem apokrynowym.
2.3. Tkanka tłuszczowa z drobnym odczynowym węzłem chlonnym bez ognisk nowotworowych.
4. Odczynowe węzły chłonne (3) z cechami zaniku tłuszczakowego.5. Tkanka tłuszczowa z przekrojami dużych naczyń, bez ognisk nowotworowych. Węzły chłonne (4) z zanikiem tłuszczakowatym bez przerzutów nowotworowych.
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #23  Wysłany: 2010-05-08, 16:02  


wergra napisał/a:
Jezeli ktoś wie jak pomóc to bardzo proszę o jakąś sugestię. Problem zaczął się od października i do tej pory nie podjęto żadnego leczenia, boję się że za niedługo może być za późno..:( Jeżeli zna ktoś z Państwa dobrego onkologa z okolic śląska to proszę o jakąś informację. Oto wynik badania patomorfologicznego:
1. Tkanka tłuszczowa z naciekami raka odpowiadającemu rakowi apokrynowemu. W preparacie widoczne także przewody z nowotworowym nabłonkiem apokrynowym.
2.3. Tkanka tłuszczowa z drobnym odczynowym węzłem chlonnym bez ognisk nowotworowych.
4. Odczynowe węzły chłonne (3) z cechami zaniku tłuszczakowego.5. Tkanka tłuszczowa z przekrojami dużych naczyń, bez ognisk nowotworowych. Węzły chłonne (4) z zanikiem tłuszczakowatym bez przerzutów nowotworowych.


Wergra,
W moim linku brakowalo l na koncu html i dlatego sie nie otwieral.

Wydrukuj ten artykul i pokaz onkologowi (dobremu). Hopefully, bedzie znal angielski!

http://dermatology.cdlib....noma/jukic.html

W opisie nic nie ma o marginesach. Czy byly czyste?

pzdr
zosia
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2010-05-08, 18:50  


dziekuje Zosiu, mam nadzieję że onkolog ktory mame leczy nie wyrzuci mnie z ta literaturą (zauwazylam ze onkolodzy nie lubia jak czlowiek się wtracac do ich pracy..) Ja juz powoli zaczyna sie zastanawiac nad zmiana lekarza, natomiast moja mama zaczyna wahac sie przed dalszym leczeniem bo ciagle tylko kaza cos wycinac a potem zastanawiaja sie co mozna zrobic dalej i co chwile zmiana decyzji. Najpierw miala dostac chemie, potem stwierdzili ze to nie ma sensu tylko ciac, a teraz pewnie wroca do pierwszej wersji...
Nie wiem co o tym myslec. Poza tym myslalam ze wynik bedzie po lacinie i wskaze TNM a tutaj tylko taki opis..... Sama nie wiem, tak samo jak zauwazylas nie ma nic o marginesach... trudno tutaj powiedziec zeby bylo to zrobione porzadnie...
A leczenia jak nie ma tak nie ma...
Widze ze piers mamy sie zmienia a ja nic nie moge zrobic!! Jestem zalamana:(
 
zosia bluszcz
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 361
Pomógł: 126 razy

 #25  Wysłany: 2010-05-09, 01:42  


Wergra,
Nie desperuj!
Czy Mama jest leczona w Cetrum Onkologii?
Jezeli nie wiedza to dlaczego u diabla nie skonsultuja sie ze specjalistami ze znanych osrodkow zagranicznych?!
Usciski,
Zosia
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #26  Wysłany: 2010-05-09, 13:41  


zosiu, mama leczy sie w centrum onkologii w Gliwicach, co chwile maja jakies konsylium i nic, 4 onkologów ją tam badalo i dalej nic...
Dzisiaj ogladalam piers mamy, jest cala goraca, boje sie ze jest to rak zapalny, na poczatku leczenia nie bylo takich objawow tylko malenka plamka pomaranczowa a teraz juz polowa piersi jest w tej plamie i do tego rozgrzana piers..
Nie wiem naprawde jak moge mamie pomoc, gdzie sie udac....... jak ktos ma jakis pomysl albo konkretne nazwisko lekarza to bardzo prosze o podpowiedz... Dziekuje
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2010-05-25, 17:57  


WITAJCIE, CIĄG DALSZY CHOROBY MOJEJ KOCHANEJ MAMY.
ROZPOZNANIE KONSULTACYJNE:
DCIS NG-3 WITH NECROSIS, APOCRINE TYPE
INVASIVE APOCRINE CARCINOMA NG-3
Współistnienie raka wewnątrzprzewodowego typu apokrynowego, wskazuje na gruczoł piersiowy, jako miejsce wyjścia raka.
Proszę o więcej informacji jeżeli ktoś wie. Szukałam i znowu nie znalazłam żadnej konkretnej informacji odnośnie DCIS NG-3.
Bardzo proszę chociaż o minimum wiedzy.
Dziękuję
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #28  Wysłany: 2010-06-01, 17:51  


Witam, mama jest już po pierwszej wlewce chemii czerwonej FAC, jeszcze 5 a pożniej mastektomia i radioterapia... Nareszcie zaczęto podejmować jakieś leczenie......
 
wergra 


Dołączyła: 26 Lut 2010
Posty: 31
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2010-06-06, 00:17  


Witam, mam pytanie co do chemioterapii. Otóż mamie do tej pory nie wykonano badań : ER, PR oraz HER-2/neu. Z tego co czytałam ma to poważny wpływ na sposób leczenia... Czy te badania dopiero będą po mastektomii? Dziękuję za odpowiedź
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #30  Wysłany: 2010-06-07, 10:11  


Niekoniecznie dopiero po mastektomii, oznaczenie receptorów może być wykonane również na podstawie materiału pobranego w biopsji gruboigłowej, jeszcze przed zabiegiem operacyjnym.
Na pewno badanie to powinno być wykonane względnie szybko, gdyż jak słusznie mówisz, jest bardzo istotne dla określenia dalszego toku leczenia.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group