1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi hormonozależny
Autor Wiadomość
jolanta61 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2017-01-07, 11:52  Rak piersi hormonozależny


Witam Drodzy Forumowicze,

Mam zdiagnozowanego raka piersi (poniżej część wyników),
chciałabym zapytać o poradę jak mogę wspomagać moje leczenie?
Mam na myśli dietę, ale też inne porady.
Możliwe że ktoś miał podobne wyniki i zna już zalecenia swoich lekarzy/dietetyków.
Będę wdzięczna za odzew.

Wyniki:
- Estrogen Receptor (ER) (+)
- Progesteron Receptor (PR) (+)
- HER2 Protein (0)
- Estrogen Receptor (ER) - ekspresję receptora stwierdzono w 100% komórek raka (4 pkt), w tym z przewagę intensywności 2+ (90%)
- Progesteron Receptor (PR) - ekspresję receptora stwierdzono w 70% komórek raka (3pkt), w tym z przewagą intensywności 2+ (65%)

Pozdrawiam,
Jola
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-01-08, 10:01  


jolanta61,
Witaj na forum.
Czy to jest wynik po biopsji gruboigłowej? Jakie inne badania miałaś wykonane? Usg? Jakie leczenie przed Tobą?
Jeżeli mamy próbować jakkolwiek pomóc to musimy znać więcej szczegółów.
A wspomaganie dietą - po prostu musi Ci dawać siłę czyli powinna być bogatoskładnikowa, zróżnicowana i smaczna :)
Jeżeli przed Tobą leczenie chirurgiczne to pełnowartościowe jedzenie, ruch na powietrzu i wysypianie się wzmocni i dotleni organizm co przekłada się na lepszy proces gojenia i wracania do sił.
A jeżeli czeka Cię leczenie systemowe ( chemioterapia) to pewne modyfikacje w odżywianiu wprowadza się dopiero w przypadku konkretnych spadków w morfologii.
Podaj, proszę, więcej informacji.
Pozdrawiam.
 
jolanta61 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2017-01-08, 19:54  


Witam!

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Tak, są to wyniki biopsji gruboigłowej prawej piersi. Wcześniejsze badanie biopsji cienkoigłowej nie wykazały nic groźnego. USG również miałam robione - wszystko ok, węzły chłonne czyste.

Przede mną leczenie chirurgiczne, a następnie radioterapia. Dodatkowo będę otrzymywać hormony. Teraz czekam na datę operacji.

W jaki sposób dochodzi się po niej? Czy wymagane są jakieś specjalne działania w celu przyspieszenie regeneracji?

Mam pytanie również dot. naturalnych sposobów leczenia, np. działanie propolisu?


Jakie informację z wyników badań są istotne?

Będę wdzięczna za pomoc/informację.

Pozdrawiam,
Jola
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2017-01-08, 21:22  


jolanta61,
Rozumiem, że przed Tobą operacja oszczędzająca. I biopsja węzła chłonnego wartowniczego?
Po operacji oszczędzającej rekonwalescencja nie powinna być problematyczna, to nieduży zabieg. Jeśli jesteś ogólnie zdrowa ( nie chorujesz np.na cukrzycę, nie palisz, nie masz żadnych ciężkich chorób przewlekłych) to proces gojenia powinien przebiegać sprawnie.
O naturalnych metodach wspomagania poczytaj tutaj:
http://www.forum-onkologi...cznego-vf16.htm
http://www.wco.pl/media/f..._a_nowotwor.pdf
Pytaj, będziemy się starali pomagać.
Pozdrawiam :)
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #5  Wysłany: 2017-01-08, 21:34  


Witam Jolu. Ja miałam operację oszczędzającą w piątek, w sobotę wyszłam ze szpitala i od razu zaczęłam pracować w domu. Nie miałam żadnych dolegliwości, mogłam normalnie ruszać ręką. Natomiast w czasie radioterapii czułam się tak jakbym dostawała porcję energii! Byłam w pełni sprawna, nie miałam żadnych efektów ubocznych napromieniowania. Lekarze mówię żeby się dobrze odżywiać aby organizm miał siłę do walki z nowotworem, ale należy zrezygnować z cukru no i ani kropli alkoholu przy leczeniu hormonalnym. Ja jadłam dużo marchewki surowej i czerwonych buraczków- też surowych i zjadałam codziennie 3 jabłka ze skórką i nasionami. Już minęło 4,5 roku od mojej operacji- czuję się bardzo dobrze! Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo wytrwałości i samozaparcia w leczeniu!
 
jolanta61 


Dołączyła: 07 Sty 2017
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2017-01-11, 21:34  


Bardzo dziękuję za pomoc.
Wszystko wskazuje na to, że będzie to operacja oszczędzająca + wycięcie węzła chłonnego wartowniczego. Zabieg odbędzie się w Bydgoszczy. Następnie czeka mnie radioterapia.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystkie informację i słowa wsparcia.

W razie potrzeby pozwolę sobie na powrót do wątku.

Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group