1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Badania piersi
Autor Wiadomość
anita müller 


Dołączyła: 23 Paź 2017
Posty: 1
Skąd: Spiez
Pomogła: 1 raz

 #1  Wysłany: 2017-10-23, 10:07  Badania piersi


Witam serdecznie, mam 37 lat i zauwazylam w lewej piersi wglebienie, tak jak by skora byla wssana od srodka. Jest to tuz pod brodawka. Obok tego "wssania" znajduje sie dosyc duza,widoczna cysta (tak to chyba zostalo dawno temu przez lekarzy nazwane). Cyste owa mam juz od dluzszego czasu (pare lat) i kazdy badajacy mnie ginekolog twierdzil, ze to nic takiego. Owo wssanie w piersi o ktorym pisze pojawilo sie niedawno, a bynajmniej ja je zauwazylam dopiero jakies dwa tygodnie temu. Byc moze ze skora jest w tym miejscu zdeformowana przez ta cyste, ktora wypycha czesc skory "do gory" (cysta ma okolo 1,5 - 2 cm i jest bardzo dobrze widoczna na skorze, w postaci takiej uwypuklonej kulki). Tydzien temu bylam zbadac piers u ginekologa (nie mieszkam w POlsce i to byla moja pierwsza wizyta u tego lekarza, byla to mloda pani ktora zastepowala doswiadczona pania ginekolog ktora to akurat miala ferie), mialam w tym czasie akurat okres, ale mimo to poszlam na badanie piersi, gdyz nie jest latwo dostac termin do ginekologa na cito. Pani ginekolog zbadala piers i powiedziala ze niczego nie wyczuwa, ale ze wglebienie w piersi widzi rowniez (tzn potwierdzila moje obserwacje). Postanowila zrobic mi usg piersi. Dodam ze niestety mam ogromne piesi, jestem osoba szczupla, z duzymi piersiami, wrecz ogromnymi..kazano mi sie polozyc na lezaku i wowczas ginekolog probowala zbadac moje piersi, ale to nie bylo latwe, bo one rozlewaja sie po bokach (jestem po dwoch ciazach i dlugoletnim karmieniu dzieci piersia). Musialam je przytrzymywac tu i owdzie i widzialam ze ginekolog jest troche nieporadna..w kazdym razie na koncu stwierdzila ze ona nic niepokojacego nie widzi, ale dla pewnosci wylse mnie na mamografie. Nidy nie mialam robionego tego badania, zobaczymy czy cos wykaze. Mam dostac telefon z terminem na kiedy mam sie stawic na badanie. Dlaczego pisze na tym forum? A no na codzien nie mieszkam w POlsce, ale bede w naszym kraju w grudniu/styczniu. Chcialabym w tym czasie zbadac jak najdokladniej moje piersi. I stad moje pytanie do Was. Jakie badanie piersi bedzie najbardziej wiarygodne? w sensie na poczatek takie obrazowe..bo chyba od tego sie zaczyna. I dodam ze moj rozmiar piersi nie jest bez znaczenia, bo ewidentnie widzialam ze przy usg to bylo przeszkoda zeby dotrzec w kazde miejsce, a pod piers to juz w ogole (bylam na lezaco). Bede przez okolo 2-3 dni w Warszawie, i chcialabym to badanie/te badania wykonac prywatnie. Jaki osrodek mi polecacie i o jakie badania mam prosic? Czy moze sie okazac ze moje wglebienie w piersi (to nie jest pojedyncza dziurka, a raczej takie wieksze wglebienie, plytkie ale za to o powierzchni rozlanej, jak by taki plytki , szeroki tunel) po prostu nic nie znaczy i pojawilo sie bo sie pojawilo, czy taki sygnal jest zawsze zwiazany z czyms niedobrym? Chodzi mi o to czy mam szkac az znajde, czy po porostu jak mamografia wykaze ze nic nie znalezli to mam szukac dalej innymi, dokladniejszymi metodami? Nie wiem jaka mam budowe piersi, po usg nie dostalam zadnego opisu, nic. Badala mnie mloda pani doktor na zastepstwie, rzecz dziala sie w Szwajcarii. Dziekuje za pomoc, glownie chodzi mi o rady jakie badania wykonac i gdzie konkretnie (na terenie warszawy) prywatnie. aaa..dodam jeszcze tylko ze ta moja cysta na usg byla ponowinie okreslona jako niepozorna, w skorze (w warstwie skronej) Pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group