1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi inwazyjny
Autor Wiadomość
letasha 


Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2016-01-08, 17:12  Rak piersi inwazyjny


Moje wyniki biopsji gruboigłowej:

Estrogen Receptor (ER) + (ekspresję receptora stwierdzono w 25% komórek raka, w tym z przewagą intensywności 1+ 15%)
Progesteron Receptor (PgR) - nie stwierdzono ekspresji receptora
HER2 Protein (0)
E-cadherin (+)
Ki-67 (+) 80%

W USG piersi:
w KDW-ym PP ognisko tu malign wlk.28x32x25mm.

W BAC węzła chłonnego:
Rozproszone limfocyty bez cech złośliwości.

Nazwa tego tworu: carcinoma invasium mammae.


Jakie są rokowania dla takiego raka? Czy chemia przedoperacyjna będzie jedynym dobrym rozwiązaniem? Proszę o interpretację tych wyników?
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2016-01-08, 17:47  


Wysoka złośliwość tego guza (chociaż gdzieś w wyniku powinno być to oficjalnie zapisane jako G3 (prawdopodobnie) lub G2, G1. Chemioterapia przedoperacyjna to teraz standardowe leczenie. Z informacji które podałaś nic więcej nie można wyciągnąć, no może jeszcze że będziesz miała hormonoterapię, ale to po zakończeniu leczenia podstawowego (chemii, operacji i ewentualnie radioterapii). Węzeł był powiększony skoro robiono biopsję - ja bym się nie przywiązywała do informacji że jest czysty. Biopsje cienkoigłowe często dają fałszywie ujemne wyniki. Okaże się po operacji.
_________________
sprzątnięta
 
letasha 


Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2016-01-08, 17:56  


Po czym to widać, że wysoka złośliwość?
Nie, właśnie przejrzałam te wyniki i nie ma oznaczeń o literze G.
Tak węzły mam powiększone. Czyli raczej wytną, pomimo, że nic złośliwego nie znaleźli?
Właśnie przed biopsją gruboigłową piersi miałam najpierw cienką igłę i już wtedy wykryli komórki nowotworowe.

Te receptory:
(ER) +
(PgR) -
Czy to jest rak hormonozależny? przeszukałam internet, ale albo spotykałam przypadki, gdy oba na + albo oba na -.

W wynikach w sumie nic więcej nie widzę poza danymi wykonujących badania bądź co dokładnie robili.

Jedynie co, to w usg piersi mam BIRARDS 6.


Wkrótce dowiem się co dalej, bo czekam na konsylium. A lekarz za wiele mi nie powiedział, jedynie szczątkowych informacji dowiedziałam się z sieci. Jedynie co to miał srogą minę, ale nie wiem czy ze względu na mój wiek (30 lat) czy na stopień złośliwości właśnie.
Zaczynam się zastanawiać czy mam szanse na wyleczenie w takiej sytuacji czy zacząć większą garścią chwytać się każdego dnia :(

[ Dodano: 2016-01-08, 18:01 ]
W ogóle czy jest możliwość znalezienia przyczyny wystąpienia raka?
Guza o takich wymiarach odkryłam 4 miesiące po karmieniu dziecka, a karmiłam je nie dłużej niż 1,5 miesiąca, bo pokarmu miałam bardzo mało i szybko sam mi zanikł. W tym czasie nie wyczuwałam nic, a jeśli coś było to bardzo małe. Oznacza to, że skubany szybko urósł. Teraz już boli mnie ten guz.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2016-01-08, 18:20  


Ki67 u Ciebie jest wysokie, to wskazuje na szybko rosnącego guza o dużej zdolności do dawania przerzutów. ER dodatni w 25 % komórek to bardzo przyzwoity wynik wskazujący że hormonoterapia ma sens.
Słabo szukałaś - to nie jest wcale rzadkie że ER jest dodatnie a PR ujemne.

W trakcie chemioterapii chwytanie pełnymi garściami jest cholernie utrudnione.

Na pocieszenie mogę dodać że nowotwory o wysokiej złośliwości lepiej odpowiadają na chemioterapię, bo ona właśnie zabija szybko dzielące się komórki.

Taka praktyczna rada: przygotuj sobie zestawy ubrań typu: do pralki, strzepnąć, powiesić i włożyć. Otoczenie nie ma prawa spodziewać się że będziesz sprzątać, gotować i robić zakupy. No i będziesz miała humory i pretensje do całego świata. Rak. Dopiero po leczeniu zaczniesz wracać do własnego charakteru.

[ Dodano: 2016-01-08, 18:24 ]
Rozejrzyj się dokładnie w otoczeniu - musisz mieć pomoc przy dziecku.
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group