1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak piersi hormonozależny mikroinwazyjny
Autor Wiadomość
agnieszka13 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

 #1  Wysłany: 2014-06-03, 18:54  Rak piersi hormonozależny mikroinwazyjny


Witam wszystkich.
Mam 30 lat, 30 maja dowiedziała się że mam raka piersi. Poniżej podaje wyniki moich dotychczasowych badań:

Opis badania USG:
Piersi z przewagą tkanki gruczołowej. Obustronnie rozsiane zmiany mastopatyczne o niewielkim stopniu nasilenia.
W obu piersiach drobne torbiele wlk. do 4 mm.
W PL na g. 10 zmiana hypoechogeniczna o zatartych zarysach wlk. 13x10x10 mm z pojedynczymi przepływami w CD wewnątrz zmiany - zmiana niejednoznaczna - wskazana weryfikacja.
Poza tym: zmian o charakterze tu nieznaleziono.
W dole pachowym pojedynczy węzeł chłonny hypoechogeniczny wlk. 7x5x3 mm, bez wnęki tłuszczowej, z odwnękowym wzmożonym przepływie w CD - podejrzany.
Poza tym, węzły pachowe niepodejrzane. BIRADS4b.

Opis badania RM piersi - badanie dynamiczne:
Wykonano badanie MR piersi ukazuje obrazy T1 zależne przed i po CM w przekrojach czołowych oraz T2 zależne i T2 z suspensją tłuszczu.
Wykonano badanie dynamiczne podając śr. Kontrast., uzyskując obrazy T1- zależne, w przekrojach poprzecznych.
Wykonano sekwencje dyfuzyjne.
Piersi z przewagą tkanki gruczołowej.
Na g. 9/10 w PL nieostro ograniczony obszar wzmocnienia po CM, wlk. 15x12 mm, krzywa wzmocnienia typu II, zmiana wykazuje wyraźnie ograniczenie dyfuzji - budzi podejrzenie tu mal - konieczna weryfikacji hp.
Wokół zmiany i do ściany kl. piersiowej na obszarze ok. 3x2x3,5 cm podwyższenie intensywności sygnału w DWI i T2TIRM bez obniżenia sygnału w ADC - sugeruje zmiany obrzękowe/zapalne/odczynowe.
PP bez zmian ogniskowych.
Węzły pachowe w MR niepodejrzane, okolice przymostkowe wolne.
BIRADS 4c.

Wynik badania patomorfologicznego
Rozpoznanie: w ocenianych komórkach nowotworowych stwierdza się:
HER2 Protein (-)
Ki-67 (+) 3-5% ogniskowo
CK5/6 (-)
E-cadherin (+)
ER (+)
Ki-67 (+) w 20% komórek
P63 (+/-)
PgR(+)
Rozpoznanie ostateczne Microinvasive carcinoma.

Na dzień dzisiejszy to cała moja wiedza o tym co mam w sobie.

Mam ustalony termin operacji oszczędzającej a następnie radioterapię.

Proszę o informację o typie nowotworu bo mój mózg w tym przypadku stracił kompletnie umiejętność analizy informacji i trudno jest mi coś wyłuszczyć z dostępnych informacji i ewentualne rokowania.

Dziękuje już za ewentualną odpowiedz.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2014-06-03, 22:06  


To jest nieduży guz hormonozależny. Moim zdaniem nie można jeszcze postawić ostatecznego rozpoznania na podstawie biopsji (bo to była biopsja?) Mikroinwazja oznacza że pojedyńcze ogniska komórek nowotworowych nie przekraczają 1 mm, coś takiego można stwierdzić dopiero po przebadaniu całego wyciętego guza. Liczyć się będzie wielkość marginesów, więc nie naciskaj na lekarza żeby było "ładnie" (oni mają takie skrzywienie że u młodych chcą uzyskać jak najlepszy efekt kosmetyczny), lepiej powiedz że preferujesz bezpieczeńswo a nie wygląd.

Jeżeli potwierdzi się że to stadium mikroinwazji, a węzeł chłonny nie będzie zajęty to szanse na przeżycie 5 lat to 98 %, a 10 lat to ok 93 % ( to na podstawie statystyk zaszłych), ja mam też mikroinwazję i optymistycznie myślę o całkowitym wyleczeniu na zawsze.
Mam nadzieję że termin operacji jest szybki (bo u młodych rak szybciej rośnie) i później przypilnuj żeby radioterapia zaczęła się do 8 tygodnia po operacji.
_________________
sprzątnięta
 
agnieszka13 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

 #3  Wysłany: 2014-06-04, 17:44  


Witam.
Dziękuje bardzo za odpowiedz. Zdaje sobie sprawę że dokładny charakter guza poznam dopiero po operacji i badaniu wyciętej zmiany oraz diagnostyce stanu węzłów chłonnych, jednak mam nadziej że będzie dobrze :)
Termin operacji mam wyznaczony na 24 czerwca, a co do naświetlania z tego co wiem w Bydgoskim CO nie ma kolejki.
Pozdrawiam
 
agnieszka13 


Dołączyła: 03 Cze 2014
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz

 #4  Wysłany: 2014-11-29, 15:45  rak piersi


Witam
Proszę o pomoc mam następujący problem:
jestem po operacji oszczędzającej piersi lewej i procedurze węzła wartownika -24.06.2014, miałam naświetlania i brachyterapie obecnie jestem na hormonoterapii Tamoxifen+zolandex, w piątek dostałam lekkiego plamienia z dróg rodnych, zadzwoniłam do mojego ginekologa i opisałam sprawę powiedział żeby poczekać, dzisiaj tj. w sobotę krwawienie jest bardziej obfite jak podczas okresu, którego teoretycznie nie powinnam mieć, dodatkowo do tego wszystkiego ciągle jestem chora albo przeziębiona. proszę o porady co z tym fantem począć i może Ktoś miał podobne doświadczenia.
Dziękuję bardzo za każdą poradę i odpowiedz>

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-11-29, 17:12 ]
Masz już swój wątek na Forum, nie ma potrzeby zakładać kolejnego.
Wątki scalone.


 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #5  Wysłany: 2014-11-29, 20:58  


Agnieszko aby Ci pomóc to odbyłam telefoniczną rozmowę z ginekologiem. W najbliższym czasie konieczna będzie konsultacja z lekarzem prowadzącym/ginekologiem. On osobiście zaleciłby USG aby upewnić się, czy to krwawienie nie jest czasem powodowane przerostem endometrium ( nieprawidłowe krwawienie) ze względu na leki, które stosujesz.
Tyle możemy pomóc zdalnie ;)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group