1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak pęcherza moczowego - ból po operacji TURBT
Autor Wiadomość
Irma 


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-02-28, 16:35  Rak pęcherza moczowego - ból po operacji TURBT


Witam!

Mąż jest 6 tygodni po operacji TURBT. Diagnoza G3 T1.
Cały czas zażywa środki przeciwbólowe. Stosował paracetamol, kodeinę, tramadol (po tramadolu miał problem z oddaniem moczu),
obecnie stosuje plastry z fentanylem 12 microgram/g.
Żaden z wymienionych środków nie był w pełni skuteczny.
Po prawie każdej mikcji mąż odczuwa palący ból w cewce moczowej lub w pęcherzu i inne bóle w jamie brzusznej.

Wizyta u specjalisty dopiero za 16 dni dlatego proszę aby odpowiedział mi specjalista urolog-onkolog.
Czy jest to normalne po takiej operacji i jak można mężowi pomóc na obecnym etapie?
 
Irma 


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 3

 #2  Wysłany: 2012-03-05, 10:43  


Skoro nie dostałam żadnej odpowiedzi od specjalisty bardzo proszę o pomoc pacjentów po operacji usunięcia guza z pęcherza moczowego lub ich bliskich. Mąż jest 6 tygodni po operacji. Diagnoza: G3T1.Czy palący ból cewki moczowej lub pęcherza (lub obu miejsc na raz)po oddaniu moczu jest normalny po takiej operacji i czym jest spowodowany? Jak radzicie sobie z bólem? Bardzo proszę o odpowiedż.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2012-03-05, 11:15  


Nie jestem specjalistą ani pacjentem, ale wydaje mi się, że tak znaczny ból, przekraczający granice normy (kilka dni po zabiegu) nie jest objawem prawidłowym.
Uważam, że powinniście skonsultować się w tej sprawie z lekarzem - jeśli nie możecie przyśpieszyć wizyty u Waszego lekarza prowadzącego, to rozważyłbym niezależną konsultację u innego specjalisty.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
yxvzrv 


Dołączył: 15 Mar 2011
Posty: 24
Pomógł: 3 razy

 #4  Wysłany: 2012-03-18, 10:58  


zgadzam sie z powyzszym postem Richelieu. tyle dni po turcie bol nie powinien byc az tak silny. ja mialem turta 2 razy i wogole obylo sie bez srodkow przeciwbolowych. moim zdaniem wczesniejsza wizyta u urologa jest koniecznoscia.
 
Irma 


Dołączyła: 28 Lut 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-04-09, 06:09  


Witajcie!
Rzeczywiscie ból po operacji nie był objawem normalnym. W końcu okazało się, że w czasie operacji i pobierania próbek do badań histopatologicznych z różnych miejsc pęcherz moczowy został uszkodzony. Powstał w nim niezagojony otwór. Tylko dlaczego nikt nie skierował męża do szpitala?!!! Dwa razy byliśmy na pogotowiu i trzy razy u GP(jesteśmy w UK). Wszyscy zapisywali mężowi coraz silniejsze leki przeciwbólowe a nikt nie szukał przyczyny. Angielska służba zdrowia! Ile się mąż nacierpiał to tylko on i ja wiemy. Obecnie mąż ma załozony cewnik na 2 tygodnie a po trzech tygodniach ma wizytę kontrolną u urologa. Czuje się lepiej.
Co będzie dalej, czas pokaże.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group