1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak palca? Proszę o pomoc. Zalezy mi na wiarygodnej odpowied
Autor Wiadomość
sdrw 


Dołączył: 09 Lis 2009
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2009-11-09, 19:34  Rak palca? Proszę o pomoc. Zalezy mi na wiarygodnej odpowied


Witam serdecznie.
Przejdę może od razu do sedna sprawy, oto zdjęcie mojej ręki:
http://img515.imageshack....612/0001118.jpg

Proszę mi prosto z mostu odpowiedzieć czy to może być rak/nowotwór?
Ten "guzek"/"guz" nie boli, można tą skórę ścisnąć, ale nei jestem pewien czy pod skórą nie "wystaje" kość która mogla spowodować taki kształt. Miejsce jest wyraźnie lekko zaczerwienione, nie boli zupełnie. Mam taki stan od kilku miesięcy, trudno mi powiedzieć czy to się powiększa, ale jeśli tak to bardzo wolno (wydaje mi się że troszeczkę się powiększa). Przyczyną jest prawdopodobnie walenie tą ręką o ścianę [(tak przypuszczam) chociaż drugą ręką robiłem dokładnie to samo i nic się nie stało - prosze mnie nie pytać czemu tak robiłem, po prostu tak robiłem i tego nie cofnę]. Jeżeli się dokładnie ktoś przyjrzy to zauwazy ze na palcu obok środkowego (po lewej stronie) też mam niewielki "guzek" o podobnej strukturze, tylko ze mniejszy. Na pierwszy rzut oka wydaje mi się że wypadły w chorobowo zmnienonych miejsach drobne włoski które występują na analogicznych palcach drugiej, zdrowej ręki.

Byłem u lekarza dermatologa, który powiedzial mi ze to nie jest rak, i zalecił badanie krwi oraz udanie się do lekarza ogólnego po skierowanie.
Obawiam się, że była to po prostu "ściema" aby nie martwić tak młodego pacjenta jak ja. Niestety ale jestem pesymistą i wolałbym znać prawdę niż takie owijanie w bawełnę.
Jestem mężczyzną - lat 20.

Bardzo prosze o odpowiedź kogoś kto ma o tym jakieś pojęcie. Byłbym dozgonnie wdzięczny.
Z poważaniem
Rafał.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2009-11-10, 10:54  


Myślę, że tutaj przez internet na podstawie załączonego jednego zdjęcia nikt nawet odrobinę poważny nie postawi jakiejkolwiek diagnozy.

Natomiast gorąco zachęcam do zasięgnięcia porady specjalisty. Lekarz pierwszego kontaktu powinien wystawić skierowanie na odpowiednie badania i konsultacje specjalistyczne, myślę więc, że dermatolog postąpił słusznie.
Tam, w rzeczywistym kontakcie ze specjalistą, należy szukać rozwiązania problemu.
Pozdrawiam.
 
edi
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2009-11-10, 11:14  


To samo napisałam na forum prosalute. Tylko wizyta u lekarza. Przez internet nikt diagnozy nie wystawi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group