1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak odbytnicy z limfadenopatią mezorektum i mts wątroby
Autor Wiadomość
onaczylija 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2015-10-28, 10:53  Rak odbytnicy z limfadenopatią mezorektum i mts wątroby


Witam Państwa Serdecznie,

Znalazłam to forum i chciałabym bardzo podzielić się z Państwem naszą chorobą, a tak naprawdę chorobą mojego taty.
Jest to dla nas ciężki okres.
Mój tata jest typem człowieka bardzo upartego, typowy drwal rodziny, nie lubi jak ktoś się o niego martwi, nienawidzi lekarzy, szpitali itp.
Niedawno po moim ślubie (5 września tego roku) okazało się, że ma nowotwór odbytnicy, tata nie chce się leczyć.
W tej chwili nikt na niego nie ma takiego wpływu jak ja, ani mój brat ani mama.
Teraz to ja walczę z tatą - nie z jego chorobą.
Ciągam go po lekarzach, na wyniki... wiem dobrze, że sam nigdzie by nie pojechał.

Tata na początku miał USG, per rectum, kolonoskopię z pobranymi wycinkami.

Bardzo proszę o kilka informacji na temat poniżej opisanych jego dzisiejszych wyników z tomografii... bardzo dużo się oczytałam, natomiast zależy mi na tym, jak teraz pojedziemy do chirurga onkologicznego, żebym wiedziała czego mogę się spodziewać, abym stosownie wcześniej mogła z tatą porozmawiać - żeby po prostu nie uciekł mi z gabinetu...

Opis:
W trójfazowym badaniu CET j. brzusznej i miednicy mniejszej przed i po badaniu kontrastu lv w warstwach 1mm stwierdza się:
- obecność zmiany ogniskowej o charakterze rozrostowym w odbytnicy z okrężnym pogrubieniem ścian - naciek zaczynający się około 2 cm od zwieracza wewnętrznego na odcinku około 8 cm - kilka powiększonych do 5-6kk węzłów chłonnych w mezorektum (5-6sztuk)
- pojedyncza zmiana o charakterze mts w lewym płacie wątroby średnica 3 cm, poza tym wątroba i trzustka niepowiększone o jednorodnej normodensyjnej strukturze bez uchwytnych innych zmian ogniskowych i ognisk patologicznego gromadzenia kontrastu - obecności torbieli trzustki nie stwierdza się,
- nadnercza niezmienione,
- nerki w normie prawidłowo kontrastujące się w poszczególnych fazach badania bez zmian ogniskowych litych i torbielowatych,
- pozostałe narządy jamy brzusznej w normie bez zmian ogniskowych,
- płaszczyzny tłuszczowe wokół odbytnicy, esicy i pęcherza moczowego zachowane,
- węzły chłonne okołoaortalne i sieci niepowiększone,
- kręgosłup ze zmianamy zwyrodnieniowymi bez ogniski mts,
- wolnego płynu w jamie brzusznej nie stwierdza się,
- pęcherz moczowy i moczowody w normie,
- pola płucne uwidocznione na skanach w normie - prawidłowo upowietrznione bez zmian ogniskowych.
WN: - Ca odbytnicy z limfadenopatią w mezorektum i pojedynczym ogniskiem mts w wątrobie, poza tym narządy jamy brzusznej w granicach normy bez zmian ogniskowych - innych ognisko mts nie obserwuje się.


Z Pozdrowieniami,
Aneta
_________________
... ciesz się z każdej chwili
 
patomorfolog z CO 
Lekarz PATOMORFOLOG


Dołączyła: 19 Cze 2015
Posty: 351
Pomogła: 135 razy

 #2  Wysłany: 2015-10-28, 20:15  


Do leczenia choroby nowotworowej wymagana jest świadoma zgoda pacjenta.
Obawiam się ze ciąganie na siłę po gabinetach nic nie da, dopóki pacjent nie dojrzeje sam do swojej sytuacji.
_________________
patolog
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #3  Wysłany: 2015-10-29, 10:09  


Dosyć dużo jednak dał sobie zrobić, więc myślę że jednak chce "żeby go leczono" (tak wiesz niby tylko dla rodziny itd).
Ale ja tu widzę konieczność szybkiej konsultacji bez obecności Taty u chirurga (koniecznie takiego co na co dzień robi takie operacje) prywatnie przeważnie zgadzają się konsultować tylko z rodziną na podstawie papierów. Tutaj może okazać się że konieczna jest stomia i to nie wiadomo czy nie na stałe. Do takiej wiadomości to rzeczywiście trzeba go przygotować.
_________________
sprzątnięta
 
onaczylija 


Dołączyła: 28 Paź 2015
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2015-11-04, 09:24  


Witam ponownie,
Po wczorajszym całym dniu spędzonym w BCO Białystok, po konsorcjum mamy następujący wynik Nowotwór c20 oraz następujący tok działania:
- dwa wlewy chemii w czwartek i piątek za tydzień
- następnie 5 tygodni radioterapii
- operacja ze stomią do końca życia, w trakcie tej operacji zostanie prawdopodobnie usunięty od razu guz z wątroby.

Jesteśmy z tatą pełni nadziei, że wszystko będzie dobrze. Tata poddał się leczeniu.

Najbardziej mnie przeraża rokowanie... czytam o tym w internecie i szansa 12% na przeżycie 5 letnie...
_________________
... ciesz się z każdej chwili
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #5  Wysłany: 2015-11-04, 22:20  


onaczylija,
Cieszę się, że leczenie ruszy - zastanowiłabym się jedynie nad rodzajem przedoperacyjnej crth. Zerknij tutaj:
http://www.onkologia.zale...pokarmowego.pdf str.199
Być może warto rozważyć inny schemat naświetlań, skracający czas oczekiwania na operację - w przypadku pojedynczego przerzutu w wątrobie ten czas wydaje się mieć znaczenie. Chyba warto zapytać lekarzy o taką opcję.
Pozdrawiam ciepło.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group