1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w dolnej części jamy ustnej
Autor Wiadomość
robas91 


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2010-10-12, 15:36  Zmiana w dolnej części jamy ustnej


Witam! Na początku się przedstawię. Mam na imię Robert i mam 19 lat :)
A teraz konkretniej:

Ostatnio przypadkiem obejrzałem filmik na którym pewien mężczyzna się wypowiadał na temat palenia papierosów i raka jamy ustnej, którego się przez to nabawił.

Jako że pale nałogowo już jakieś 4-5 lat (1-2 gimnazjum...) przebadałem z czystej ciekawości stan swojej jamy ustnej i znalazłem pewnego rodzaju guzka, którego mam już od dłuższego czasu.
Nie potrafię określić ile już to mam ponieważ wcześniej jakoś nie zwracałem na to zupełnie uwagi i myślałem że po prostu tak już jest zbudowany mój organizm.
Jednak teraz gdy poczytałem o tym trochę jestem delikatnie zaniepokojony tym faktem...

Jest to tak jakby jakaś krostka, przy naprężeniu skóry ma kolor jasno-czerwono-biały.
Czuję jakbym po prostu coś miał tam pod skórą, ponieważ jest to twarde.
Nigdy mnie to nie bolało i dalej nie boli, chyba że to przycisnę/zgniotę itp.
Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć co to może być? Chyba udam się z tym do lekarza...

Myślę, że znacie się na rzeczy, więc może uda Wam się coś zobaczyć na zdjęciach załączonych poniżej.

Pozdrawiam i liczę na jakiś odzew :)

[ Dodano: 2010-10-12, 16:49 ]
Oczywiście ta "krostka" ( nie wiem jak to nazwać) znajduje się z prawej strony pod językiem, na tej błonce łączącej język z dolną częścią jamy ustnej(?-wiem, trochę zagmatwałem ale nie wiem jak to opisać :P).
No i na wielu forach jest wzmianka o alkoholu, więc nie wiem czy to robi jakąś różnice ale przyznam się bez bicia że bardzo często się pojawiał w mojej diecie, zresztą nie kończyło się tylko na alkoholu i nie chodzi mi o dopalacze...


Zdjęcie0074.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 555 raz(y) 30,89 KB

Zdjęcie0075.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 511 raz(y) 30,77 KB

Zdjęcie0076.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 516 raz(y) 55,03 KB

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-12, 16:41  


robas91 napisał/a:
Chyba udam się z tym do lekarza...

Robas, tak będzie najlepiej. Zawsze to pewniejsza porada, niż takie "zdalne macanie przez internet".
Lekarz - jeśli uzna, że to może być coś niepokojącego - zleci dalszą diagnostykę. Na pewno nie zrobimy tego my tutaj.

Przy okazji - jesteś młody, życie przed Tobą ... Pomyśl, czy nie warto ograniczyć się z paleniem.
Póki jeszcze jest czas i łatwo (no, może nie z samego początku, wiem coś o tym ...) będzie Ci wyzwolić się z tego.
Nie pozwolisz chyba, by taki marny jakiś nałóg miał nad Tobą panować ... No co Ty, pozwolisz ?

Teraz przyznam się, że do napisania tego posta skłonił mnie ten tekst:
robas91 napisał/a:
jest wzmianka o alkoholu [...] bardzo często się pojawiał w mojej diecie

No dieta rewelacyjna :hlehle: :/hahaha/: Rozwaliłeś mnie tym :lol:
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
robas91 


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2010-10-12, 16:52  


Dieta cud ;D z tym że już jej nie praktykuje. Łatwo to nie będzie :) Już kilka podejść miałem. Na razie staram się ograniczyć, póki co ograniczyłem do paczki dziennie a paliłem dwie więc już jakiś postęp jest.
Ale co do tej krostki, na co to wygląda? Czy to może być nowotwór? Zarysujcie mi jakoś delikatnie obraz bo ja się na tym kompletnie nie znam.. Proszę :)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-12, 16:55  


Nie istnieje niestety coś takiego jak "diagnoza przez internet", więc nie będziemy nic zarysowywać. Od tego jest wizyta u lekarza, który spojrzy na wspomnianą zmianę i w połączeniu z całością obrazu klinicznego (którego my tu nie znamy) będzie mógł postawić wstępną diagnozę bądź zlecić dodatkowe badania.

I popieram - rzuć palenie i dragi, im wcześniej tym lepiej.
_________________
 
robas91 


Dołączył: 12 Paź 2010
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2010-10-12, 18:04  


No dobra, dziękóweczka za chwilę Waszego czasu i cenne rady:) idę w takim razie do lekarza :) pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group