1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nosogardła
Autor Wiadomość
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #181  Wysłany: 2015-09-24, 19:23  


Mój Brat-jego historię choroby przedstawiłam w tym dziale- też choruje na niedoczynność tarczycy .Bierze Eurytrox.Obecnie w dawce 150. Tyle,że na wizytę,zresztą prywatną,bo z kasy chorych nie sposób dostać się do lekarza,czekał dwa miesiące. Stąd lekarz rodzinna sama zapisała mu Eurytrox w dawce 50.Ma super lekarkę. Dalsze leczenie prowadzi już endokrynolog

[ Dodano: 2015-09-24, 20:27 ]
Z badań to jeszcze USG tarczycy(może endokrynolog od chorób tarczycy w czasie wizyty zrobi lub poszukać specjalistę radiologa,nie przeszkolonego tylko lub np.endokrynologa-ginekologa) i przeciwciała/przeciwtarczycowe. Niestety te badania są bardzo drogie.

[ Dodano: 2015-09-24, 20:29 ]
Chyba się zakręciłam w tej mojej wypowiedzi.USG ma zrozbić specjalista radiolog lub endokrynolog specjalista od chorób tarczycy.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #182  Wysłany: 2015-09-24, 20:27  


sarenka napisał/a:
USG ma zrozbić specjalista

Moja pierwsza wizyta u endokrynologa była krótka i dowiedziałem się,że ta niedoczynność tarczycy po radioterapii jest bardzo często spotykana. Od tamtej pory, lekarz pierwszego kontaktu, po comiesięcznym badaniu TSH, sam ustalił dawkę Eutchyroksu (kolejne badania pokazały, że dawka 100, jest właściwa). Obecnie badam TSH co pół roku. Od tego roku, na badanie USG tarczycy, może kierować lekarz pierwszego kontaktu, więc li tylko po skierowania, endokrynolog jest mi niepotrzebny. Na wykonanie USG wybieram lekarza, do którego muszę jechać troszkę dalej, niż mógłbym, ale mam pewność, że jest to dobry fachowiec w tym temacie ;)
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #183  Wysłany: 2015-09-24, 22:51  


Ja w poście kładłam nacisk na dobrego lekarza wykonującego USG,albowiem w 1996 roku miałam zappalenie tarczycy.USG robił prywatnie specjalista endokrynolog-ginekolg.Po obejrzeniu wyniku specjalkistka od chorób tarczycy powiedziała krótko,ten lekarz niech zajmie się ginekologią,a tarczyce bada radiolog.
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #184  Wysłany: 2015-09-25, 14:44  


W moim poście, nie chciałem nikogo pouczać ani cokolwiek podobnego.
Dzielimy się swoimi uwagami i przebyta droga w czasie leczenia.
sarenka napisał/a:
Ja w poście kładłam nacisk na dobrego lekarza wykonującego USG,

I bardzo dobrze. Endokrynolog, do którego z NFZ musimy czekać długimi miesiącami, posiłkuje się zazwyczaj USG, które wykonuje zazwyczaj kto inny. Czasem musimy być dla siebie lekarzami, obserwować i wyciągać wnioski, kto? co? jak?
W tym roku postanowiłem wykonać USG w naszej przychodni, bo jest taka możliwość, nic niepojącego się nie dzieje (więc co mi tam), TSH po Euthyroksie (codziennie 100), w normie.
I co: nagle wpada młody pan dr z walizeczka i rozpoczyna przyjmowanie pacjentów. Gdy wypadło na mnie, a owszem, popatrzył na historie choroby;kontrolne zapytał; przyłożył, na posmarowana żelem szyję, aparat; i nie wykonując żadnego ruchu na mej szyi tym cudem techniki, które przywiózł w walizeczce, zakończył badanie.
Podczas kolejnej wizyty u dr pierwszego kontaktu, usłyszałem tylko; "czy oni się nie boja podpisywać pod takimi badaniami...".
Wybacz, że w Twoim poście , takie wywody.
To co ma dać nam możliwość lepszej kontroli, mniej uciążliwej (czekanie miesiącami do endokrynologa), jest porostu kpiną. Winny system? nie, ludzie!
Jeszcze raz: skierowanie na USG tarczycy, od tego roku, wystawia lekarz pierwszego kontaktu. Sprawdzajmy , kto je nam wykonuje, bo są naprawdę lekarze i lekarze...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #185  Wysłany: 2015-09-29, 17:04  


Anulka, ja mam niedoczynność po naświetlaniach w obrębie szyi.
Jeśli mogę Ci coś doradzić to wizyta u lekarza rodzinnego jest jak najszybciej potrzebna aby dał receptę na Eurhyrox. Do endokrynologa jest cięzko się dostać a z niedoczynnością nie ma żartów.
Lekarz pewnie powinien dać na jakieś 2-3 tygodnie dawkę leku i skierować na badanie kontrolne TSH. Jeśli dawka będzie dobrze dobrana to wtedy TSH będzie w normie.

Oczywiście do endokrynologa też trzeba się zapisać, może da skierowanie na USG, może da skierowanie na AntyTPO. Ale z takim TSH naprawdę nie ma co czekać 2 miesięcy.

:)

[ Dodano: 2015-09-29, 18:08 ]
PS. Te przepływy w USG mogą wskazywać na stan zapalny tarczycy - stąd warto byłoby zbadać przeciwciała antytarczycowe pod kątem Hashimoto).
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #186  Wysłany: 2015-10-15, 09:58  


Marcin łyka eurthyrox 25,szczerze to jestem w szoku bo on jest antylekowy.mam wynik rtg miednicy
Trzon kości biodrowej prawej o niejednorodnej strukturze kostnej-na tle rozległego zagęszczenia,nadpanewkowo widoczne nieregularne przejasnienia kostne-obraz może odpowiadać meta i jest podobny jak w badaniu z 3.09.2013.Dodatkowo mniej jednorodna struktura kostna szyjki kości udowej prawej z obecnością przejasnien kostnych.
Help

[ Dodano: 2015-10-15, 10:59 ]
Czas oczekiwania na Tk nosogardla 5 miesięcy :?ale?:
 
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #187  Wysłany: 2015-10-15, 10:27  


Nie wiem,gdzie mieszkacie,ale może spróbujcie podzwonić po innych ośrodkach wykonujących badania.Z Gdyni jeżdzą ,np.do Szczecina,gdzie czas oczekiwania na MRI głowy jest,a przynajmniej był jeszcze niedawno ,bardzo krótki.Koszt przejazdu pociagiem do 140 zł,a cena prywatnego badania 650 zl z kontrastem.
 
Iwona M 


Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #188  Wysłany: 2015-10-16, 10:51  


Na tomografię nie ma aż tak odległych terminów w woj. pomorskim. Sprawdzałam w wyszukiwarce NFZ-u , w Człuchowie albo w Wojewódzkim Centrum Onkologii wolne terminy są jeszcze w listopadzie, w Chojnicach i Kartuzach na początku grudnia.
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #189  Wysłany: 2015-10-18, 21:19  


Anulko mieliście wizytę u onkologa 15 października, jak się na to wszystko zapatruje onkolog? Czy przyśpieszyli tomograf nosogardła?
Pozdrawiam Iza
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #190  Wysłany: 2015-10-20, 10:46  


Onkolog dala skierowanie,ona nie wie jakie są kolejki w każdym szpitalu,no cóż zobaczymy...mieszkam w pomorskim :)
 
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #191  Wysłany: 2015-10-20, 11:45  


Nie wiem, ja tego nie rozumiem. Na skierowaniu musi być napisane "cito" i w szpitalu muszą dać Wam wcześniejszy termin. To idź do kierownika z tomografii z tego szpitala, albo niech ten kierownik podzwoni, gdzie można by przyjąć wcześniej. Ludzie nie dajmy się zwariować. Zakładają te zielone karty zdrowym ludziom a chorzy mają czekać w kolejce?? Anulka nie daj się pogonić. eh...
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #192  Wysłany: 2015-10-28, 11:24  


TK odbędzie się 17 listopada :-) ale jedziemy aż do Olsztyna,w sumie nie pierwszy raz :-) na skierowaniu jest pilne ale terminy bardzo odległe... smutne to ale prawdziwe :-( odezwę się pewnie po.Pozdrawiam
 
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #193  Wysłany: 2015-11-23, 15:32  


Witajcie,tak na szybkości napisze tylko ze mam wyniki TK,wniosek jest jeden obraz stabilny,bez cech wznowy 😀 natomiast Tsh to jakaś tragedia podniosło się do 26 😔 Marcin twierdzi ze czuje się dobrze o dziwo...
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #194  Wysłany: 2015-11-24, 09:38  


anulka4771,
Powtórzcie badanie TSH. Może to błąd laboratoryjny, albo prosta literówka (może miało być 2,6?)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
anulka4771 


Dołączyła: 15 Cze 2010
Posty: 132
Skąd: Pomorskie
Pomogła: 5 razy

 #195  Wysłany: 2015-11-24, 13:57  


Tsh wynosi dokładnie 26,08,ostatnio miał 19,54
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group