1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobnokomórkowy z przerzutami rokowania
Autor Wiadomość
Sandra01 


Dołączyła: 11 Lis 2017
Posty: 1
Skąd: Śląsk

 #1  Wysłany: 2017-11-11, 09:03  Rak niedrobnokomórkowy z przerzutami rokowania


Witam.
U mojego męża w lipcu zdiagnozowano nowotwór złośliwy niedrobnokomórkowy płuca prawego (7cm) z lizą 2 żebra i z przerzutem do węzłów chłonnych śródpiersia. Mąż przeszedł cykl 5 radioterapii paliatywnych na zmniejszenie bólu.
Nie będę się rozpisywać o błędach lekarzy.
3.11 wykonano ponowne TK klatki piersiowej i usg brzucha. Obecne rozpoznanie: C34.8, C78.0, C78.7, C79.5 Gruczolakorak płuca prawego z naciskiem na ścianę klatki piersiowej i odcinkową lizą II żebra, rozsiewem do obu płuc, wątroby oraz węzłów chłonnych.
Wynik biopsji: Adenocarcinoma TTF1(+), CK7(+), p40(-).
Obecnie zastosowano chemioterapię paliatywną w oparciu o karboplatynę i winorelbinę.
Lekarz na moje pytanie o rokowania powiedział, że poważne.
Nie rozumiem. Czy to znaczy, że zostało mojemu mężowi kilka lat czy kilka miesięcy życia? Czy nie ma żadnej szansy na wyjście z tego?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2017-11-11, 18:31  


Sandra01,
Witaj na forum.

Choroba męża jest bardzo zaawansowana, zaatakowane całe płuca, przerzuty w węzłach, przerzuty odległe. Poprzednia chemioterapia nie wstrzymała choroby tylko nastąpił jeszcze większy rozsiew. Poza tym mąż jest leczony tylko paliatywnie, czyli nie z myślą wyleczenia a jedynie łagodzenia skutków choroby, może przedłużenia trochę życia. Chemia, którą mąż otrzymuje nie wyleczy już, przykro mi bardzo.

Sandra01 napisał/a:
Lekarz na moje pytanie o rokowania powiedział, że poważne.

Niestety ale to prawda.
Sandra01 napisał/a:
Czy to znaczy, że zostało mojemu mężowi kilka lat czy kilka miesięcy życia? Czy nie ma żadnej szansy na wyjście z tego?

Raczej miesiące niż lata, i tych miesięcy może nie być nawet dużo.

Statystyka
Cytat:
Rak niedrobnokomórkowy
Przeżycie 5-letnie w zależności od stopnia zaawansowania TNM:
I stopień – 60% do 70%
II stopień – 40% do 50%
IIIa stopień – poniżej 15%
IIIb i IV stopień – 1%

http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca3.php#menu7
Mąż ma IV stopień.
Wiem, że nic nie robienie jest straszne ale nie zawsze można coś zrobić, wobec niektórych raków, zaawansowania choroby medycyna wciąż jest bezsilna. Tutaj mamy sporo przerzutów, duże zaawansowanie ale może istnieje możliwość badań klinicznych, zapytajcie o to lekarza.

Bardzo mi przykro, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji, może ta chemia, którą mąż teraz przyjmuje zatrzyma na jakiś czas chorobę i da Wam jeszcze trochę tego wspólnego czasu ale tego nikt Ci nie powie jak będzie na prawdę, to dopiero czas pokaże jak mąż zareaguje na leczenie i czy da radę przetrwać chemioterapię, czy nie pogorszą się wyniki morfologii, wątrobowe, które są powodem, że można zdyskwalifikować pacjenta z dalszego leczenia.

Powinnaś załatwić opiekę hospicjum domowego, bo bez nich będzie Wam ciężko przetrwać tą chorobę a trzeba zrobić wszystko żeby mąż miał zabezpieczenie medyczne i pomoc w leczeniu objawowym a przede wszystkim nie cierpiał.

Na pewno nie na takie informacje czekałaś, ale na forum stosujemy zasadę prawdy.

pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group