1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
Autor Wiadomość
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #31  Wysłany: 2017-11-03, 20:09  


Nie wiem, nie chcę się wymądrzać. Każdy schemat i "trucizna" jest inna ale u mojego taty najbardziej niszczy krew i wątrobę. Tak czy siak wątroba jest masakrycznie obciążona i się zastanawiam czy mimo wszystko nie powinny być właśnie kontrolowane próby wątrobowe?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #32  Wysłany: 2017-11-03, 21:16  


Ulax napisał/a:
nie chcę się wymądrzać

Wymądrzaj się kochana, bo to zawsze jest jakaś pomoc dla innych.
Ulax napisał/a:
Tak czy siak wątroba jest masakrycznie obciążona

Jak najbardziej chemia obciąża wątrobę, masz rację.
Ulax napisał/a:
czy mimo wszystko nie powinny być właśnie kontrolowane próby wątrobowe?

A czy przed każdą chemią nie robią morfologi i badań wątrobowych?, zazwyczaj tak jest a przynajmniej powinno być.

pozdrawiam
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #33  Wysłany: 2017-11-03, 21:43  


Ja dopiero wszystkiego sie ucze, dlatego biorac pod uwage jakie parametry zostaly sprawdzone przed pierwsza chemia, optymistycznie zalozylam, ze taki jest standard. No coz, za drugim razem dostalismy tylko to co zalaczylam na poprzedniej stronie. Na skierowaniu na czwartek przed kolejna wizyta morfologia + CRP.

marzena66 napisał/a:
Wymądrzaj się kochana, bo to zawsze jest jakaś pomoc dla innych.

Popieram, poprosze o jak najwiecej 'wymadrzania sie'
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #34  Wysłany: 2017-11-04, 20:02  


To koniecznie sprawdzcie te próby wątrobowe przed chemią. Tato po pierwszej chemi miał tak "strzaskaną" wątrobę, że w 8. dniu nie dostał. Aktualnie mamy 3 cią serię chemi i cały czas tato ma włączone leki na wątrobę.
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #35  Wysłany: 2017-11-06, 17:30  


Ulax,
Sęk w tym, że ciocia skierowanie już dostała.. W czwartek ma zrobić badanie (tylko morfologia + CRP) i dopiero z wynikiem zostanie wezwana do lekarza, który zadecyduje o przyjęciu na chemię..
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #36  Wysłany: 2017-11-06, 18:03  


venda,
Nie wiem czy istnieje opcja, że dopłacicie parę złotych w tym laboratorium i zrobicie od razu profil wątrobowy. Byłoby to za jednym "krwawieniem" Nie każdy ośrodek robi prywatnie więc nie wiem czy u Was taka opcja istnieje.

pozdrawiam
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #37  Wysłany: 2017-11-06, 18:12  


marzena66,
Tez o tym pomyslalam (zdarzalo mi sie tak wlasnie robic w Luxmedzie i Szpitalu Brodnowskim). Moze ktos sie orientuje, jak to wyglada w Centrum Onkologii w Warszawie?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #38  Wysłany: 2017-11-06, 18:27  


venda,
Wejdź na ich stronę i zobacz laboratorium i czy mają badania płatne. W moim WCO w Gdańsku jest np. opcja, że mogę zrobić badania prywatnie.

pozdrawiam
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #39  Wysłany: 2017-11-07, 09:51  


marzena66, Ulax,
Mają :)
Co prawda na stronie internetowej nie mogłam znaleźć takiej informacji (znalazłam za to cennik badań genetycznych - miło że nie trzeba ich robić prywatnie), ale zadzwoniłam na informację, gdzie dostałam telefon do laboratorium i tam mi przekazano, że jest taka opcja.
Dzięki za sugestie
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #40  Wysłany: 2017-12-04, 23:22  


Witajcie po krotkiej przerwie.

Ciocia jest po dwoch chemiach i dzisiejszym kontrolnym TK, ktore w duzym skrocie wyszlo zle :-( tzn. guz nie zareagowal na leczenie - od 26 wrzesnia tj. od badania PET jego wielkosc nie ulega zmianie.. Kolejnej chemii juz nie bedzie.. Wklejam opis z badania PET i dzisiejszego TK (TK odnosi sie jedynie do poprzedniego TK, ktore bylo robione 30 sierpnia, a od tego czasu widac progresje).

Z tym ze nie ma poprawy musimy sie pogodzic, opis TK nie pozostawia zludzen. Nurtuje mnie tylko jedna rzecz tzn. odstepy czasowe pomiedzy chemia i TK. Ze wzgledu na stan zapalny drugia chemia zostala przesunieta o tydzien, natomiast kontrolne TK juz nie, w zwiazku z czym TK bylo robione dwa dni po zakonczeniu drugiego cyklu (we wtorek, a chemia w dniach pt-niedz). Czy to wystarczajacy czas, zeby ocenic efekty leczenia? I jaki powinien byc na tym etapie - zgodnie ze sztuka - regres?

[ Dodano: 2017-12-04, 23:23 ]




[ Dodano: 2017-12-04, 23:30 ]
Sklamalam przepraszam, pozno juz. TK bylo robione oczywiscie 14 listopada, dzis tylko odbior wynikow (przed przyjeciem na kolejna chemie, ktorej ostatecznie nie bylo).


PET wycinek 26.09.JPG
PET 26.09.
Pobierz Plik ściągnięto 1004 raz(y) 38,3 KB

TK kontrolne.JPG
TK kontrolne
Pobierz Plik ściągnięto 971 raz(y) 106,52 KB

 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #41  Wysłany: 2017-12-19, 14:57  


Wobec braku efektów chemioterapii (2 cykle w schemacie PE – cisplatyna, etopozyd) cioci zalecono radioterapię po wcześniejszym przetaczaniu krwi. 10 naświetlań przez 10 kolejnych dni. Seria kończy się w najbliższy piątek i wtedy też przy wypisie poznamy dawki, wyniki krwi etc. Powiedzcie w skrócie, jakich kolejnych kroków możemy spodziewać się w przypadku gdyby naświetlania zadziałały? A jakich w przypadku gdyby nie..
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #42  Wysłany: 2017-12-19, 22:33  


venda,
Czy wiesz jaka dawka całkowita jest przewidziana w tych 10 frakcjach? Domyślam się, że to radioterapia paliatywna - po kilku tygodniach powinna zostać oceniona jej skuteczność i w zależności od efektów albo będzie można jeszcze doświetlić albo trzeba będzie podjąć inne, dostosowane do sytuacji klinicznej, kroki.
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #43  Wysłany: 2017-12-20, 16:05  


Dziękuję missy, nie znam niestety dawki naświetlań. Przepływ informacji utrudnia troszeczkę fakt, że nie mam możliwości rozmowy z panią dr sam na sam. Widzę, że ciocia jest przerażona całą tą sytuacją, mimo że stara się to ukryć. Nie zadaje zbyt wielu pytań, w obawie jak sądzę, że usłyszy najgorsze. Ja też boję się, że padnie w końcu słowo paliatywne i nadzieje choć i tak mare prysną (przed chemioterapią była jeszcze mowa o leczeniu radykalnym). Do wypisu już tylko dwa dni - wtedy napiszę dawkę.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2017-12-20, 17:46  


venda,
Jeżeli ciocia nie chce znać całej prawdy to nie mówcie, odpowiadajcie tylko uczciwie na pytania, które ciocia zadaje.

pozdrawiam
 
venda 


Dołączyła: 21 Wrz 2017
Posty: 40
Pomogła: 1 raz

 #45  Wysłany: 2017-12-22, 19:36  


Mam juz informacje o dawce radioterapii: 3000 cGy w 10 frakcjach, 6 MeV.
Za miesiac badnie kontrolne i w polowie lutego wizyta u lekarza.

To duzo, malo..?
Spodziewalam sie bardziej intensywnego planu..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group