1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki uogólniony - refundacja leczenia Pazopanibem
Autor Wiadomość
tyrion 


Dołączył: 17 Lut 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-02-17, 20:22  Rak nerki uogólniony - refundacja leczenia Pazopanibem


Witam.

W 2011 r. wykryto u mnie raka nerki lewej, operację usunięcia dokonano we wrześniu 2011 r. (usunięto mi część nerki).
Po operacji wynik badania biopsyjnego wykazał, że na linii cięcia pozostały komórki rakowe, które spowodowały guza przestrzeni zaotrzewnej.
Operację usunięcia w/w guza wykonano w kwietniu 2012 .
Badanie TK jamy brzusznej i miednicy po operacji wykazało wznowę raka jasnokomórkowego nerki.
W grudniu 2012 poddałem się operacji całkowitego usunięcia nerki lewej.
Kolejne badania TK jamy brzusznej i miednicy wykazywały wznowę jasnokomórkowego raka nerki oraz progresję komórek rakowych.
W czerwcu 2013 r. zastosowano leczenie lekiem Sutenetm – 2 cykle, który nie przyniósł efektu.
Od października 2013 r. zastosowano terapię lekiem Afinitor – 3 cykle- bez poprawy.
Ze względu na dalszą progresję procesu nowotworowego zakończono chemioterapię paliatywną.

W lutym 2014 zgłosiłem się do Wojskowego Instytutu Medycznego, Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie na Oddział Onkologii,
gdzie z braku możliwości leczenia systemowego wg programu NFZ zaproponowano leczenie preparatem Sorafenib (lek finansowany ze środków własnych.
Po wybraniu 2 cykli wykryto dalszą progresję choroby i zaproponowano mi leczenie Pazopanibem (Vorient)-2x400 mg.
PAzopanib zakupiłem za własne pieniądze ponieważ nie jest on objęty refundacją na moim etapie choroby.
Jak się okazało po wybraniu 3 cykli nastąpiło zatrzymanie choroby.

To pocieszające jednakże zaczyna mi brakować środków na dalszą terapię.
Napisałem pismo do NFZ z prośbą o refundację, jednakże została mi odmówiona za uzasadnieniem że NFZ jest tylko płatnikiem natomiast Minister Zdrowia tworzy listę leków refundowanych.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co mogę zrobić, gdzie się zwrócić aby uzyskać refundację ponoszonych kosztów?
Dodam, że lek kupuję za granicą, a miesięczna terapia to koszt ok 3000 zł.

Z góry dziękuję.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group