1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki - stan po nefrektomii, przerzuty
Autor Wiadomość
patison83 


Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: katowice

 #1  Wysłany: 2012-03-15, 13:28  


witam, piszę tutaj z nadzieją że ktoś będzie mógł mi doradzić co do metod leczenia w sprawie mojego taty. podczas wykonywania badań przez przypadek wykryto u niego guza nerki jak się okazało był to nowotwór. w styczniu usunięto mu nerkę. w tym miesiącu tata miał robioną scyntografię kości która wykazała przeżuty do kręgosłupa, kości udowych, miednicy , żeber oraz czaszki a także najprawdopodobniej do płuc co do płuc lekarze nie są pewni gdyż tata około 30 lat temu chorował na ziarnicę złośliwą i nie wiedzą czy w płucach to nie są pozostałości po leczeniu ziarnicy. chciałabym się dowiedzieć jakie są opcje leczenia w tym przypadku, jakie sposoby na zachamowanie tej choroby co robić dalej...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-03-15, 13:47 ]
Post wydzielony do osobnego wątku zgodnie z Regulaminem Forum.

 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2012-03-15, 20:51  


patison83 napisał/a:
wykryto u niego guza nerki jak się okazało był to nowotwór. w styczniu usunięto mu nerkę. w tym miesiącu tata miał robioną scyntografię kości która wykazała przeżuty do kręgosłupa, kości udowych, miednicy , żeber oraz czaszki a także najprawdopodobniej do płuc

Tak liczne przerzuty do wielu odległych lokalizacji wskazują jednoznacznie na bardzo zaawansowane stadium choroby, bez możliwości wyleczenia.

patison83 napisał/a:
chciałabym się dowiedzieć jakie są opcje leczenia w tym przypadku, jakie sposoby na zachamowanie tej choroby co robić dalej...

Leczenie o charakterze paliatywnym, odpowiednio dobrane do aktualnego stanu zdrowia taty.
Niestety nie da się trwale zahamować postępu choroby, chociaż możliwe będą czasowe poprawy następujące po okresach pogorszenia.

Terapia mająca na celu spowolnienie rozwoju choroby i łagodzenie jej skutków może polegać na:
- chemioterapii, jeśli pozwoli na nią ogólna kondycja organizmu,
- radioterapii: przeciwbólowo miejscowo w okolicach przerzutów do kości,
- farmakologii: bifosfoniany w celu przeciwdziałania przerzutowej destrukcji kości.

Przykro mi bardzo, że nie mam dla Ciebie lepszych informacji.
Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
patison83 


Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: katowice

 #3  Wysłany: 2012-03-18, 13:29  


dziekuje bardzo za odpowiedz jednak interesowaly by mnie bardziej szczegolowe informacje po ostatniej wizycie u onkologa stwierdzono
Rozpoznanie: .

Rak nerki lewejo po operacji.Rozsiew do kośćca i płuc
Choroba Hodgkinga Stan po radioterapii i chemioterapii
WNIOSKII ZALECENIA
W wykonanym badaniu h-p rozpoznano nowotw r z kanalika zbiorczego, dla
kt rego w zaleceniach posĘpowania istnĘe mozliwość podania chemioterapii
zwykorzystaniem ADM i Gemzaru

chcialabym wiedziec czy to dobry wybor gdyz pierw mu powiedziano ze nie ma zadnej mozliwosci leczenia i dopiero gdy powiedzial ze zawsze istnieje jakas mozliwosc zaproponowano mu te metode i nie wiem czy tylko dla tego zebz go zbyc czy ze faktycznie moze mu pomoc

[ Dodano: 2012-03-18, 13:38 ]
w taty przypadku kosci sie nie rozpadaja tylko nastepuje przerost blaszki kostnej czy cos w tym rodzaju

[ Dodano: 2012-03-18, 13:43 ]
tata od mojej znajomej tez na to samo choruje i bierze suten o ktory sam sie musial upomniec bo lekarze podobno nie chca o tym wspominac bo leczenie duzo kosztuje
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group