1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak nerki prawej
Autor Wiadomość
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #16  Wysłany: 2011-02-18, 07:20  


Witaj Moniunia!!
Myślę,że powinnaś się cieszyć z wyniku :) , ale zapewne konsultacja wskazana, tym bardziej u prof.Szczylika , który przekazuje pacjentom duże pokłady dobrej energii o ogromnej wiedzy nie zapominając.
Pozdrawiam Ciebie serdecznie i życzę zdrówka i uśmiechu :) )

Pozdrawiam Beata
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #17  Wysłany: 2011-02-18, 11:01  


Dziękuję Beatko i też mam o nim wieeelkie zdanie.Próbuję coś działać i upewnić się co do wyniku,ale raczej jest O.K.na razie. :mrgreen: Pozdrawlaju wszystkich i zdrowotności życzę i siły. ;)
_________________
Monika
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #18  Wysłany: 2011-02-21, 23:02  


Do W-wy dalej nie mogę się dodzwonić - na Szaserów (do pani Joli od Szczylika- może mają ferie)-będę próbować dalej,a w Kielcach za pośrednictwem mojej znajomej sekretarki urologa doktorek od płucek powiedział,że za 3 m-ce powtórka TK i wtedy do niego-no to wnet się umówię,a tak na razie tragedii ponoć nie ma.Ja tylko nie do końca wiem co to ta przestarzała grasica,ale chyba nic niepokojącego.Tak więc pilnuję moich wyniczków i staram się jechać znów do W-wy dla potwierdzenia,że póki co to nic złego.
Pozdrawiam wszystkich i życzę siły i zdrówka.
Radźcie mi coś w razie mojej ciemnoty. :)
_________________
Monika
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #19  Wysłany: 2011-02-23, 22:10  


Witam was wszystkich.Co do opisiku mojego wyżej póki co nic się jeszcze nie zmieniło,ale tak przy okazji prosiłabym kogoś kto to rozumie o udzielenie mi odpowiedzi choć na to jedno pytanko z poprzedniego pościku(może uda mi się go wkleić,bo jestem samouczkiem-w razie co przepraszam za niewiedzę)

[ Dodano: 2011-02-23, 22:11 ]
.Chociaż niepokoi mnie fakt,że mój wynik hist.był tak ubogi w stosunku do waszych,bo nie oznaczyli mi żadnego G ani TN coś tam...i czy powinnam tak mieć po nereczce,bo mogło mi się pomieszać z innymi wątkami np.o płucach,szczękach,jąderkach i różne.

[ Dodano: 2011-02-23, 22:14 ]
Nie wyszło mi to po fachowemu jednak :?ale?: |hmm| poprawię się w przyszłości-postaram się.
_________________
Monika
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #20  Wysłany: 2011-02-24, 07:19  


Witaj Moniunia :) )

Na naszym wyniku histopatologicznym był jeszcze rozmiar guzów oraz G2pT1b i G3pT1a oraz torebka guza - bez zmian nowotworowych.

Nie masz podanych rozmiarów a stopień złośliwości G ( wg Furmana ) to może * I FURMAN czyli znaczyłoby G1.

Pozdrawiam Cię kobietko serdecznie :) ))

Beata
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #21  Wysłany: 2011-02-24, 22:35  


Witam cię Beaciu i innych |buziaki| .
No to ja jednak mam niedosyt opisu hist.,bo mam tylko napisane I*FURMAN dotyczy 3 kawałków materiału gdzie tak właśnie pisze CARCINOMA CLAROCELLULARE CYSTICUM i dotyczy to guza,natomiast 2 kawałki materiału czyli dno i podstawa guza to NEPHRITIS ( przepraszam za CAPS-ik ).No i co prosić o dokładniejsze zbadanie czy opisanie czy jest O.K. i dać spokój,bo nie ma potrzeby nic robić ?
A to jeszcze dopiszę szczegółowo opis makroskopowy :
But.I.Dno guza-4 wyc.do 1 cm. But.II.Podstawa guza-wyc.do 1 cm. But.III.Guz nerki rozcięty o wym.3*2,5 cm.,brunatny na przekroju , otorebkowany,torbielowaty,torbiele wypełnione gęstym śluzem.

I co wy na to :?ale?:
_________________
Monika
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #22  Wysłany: 2011-03-14, 22:44  


Witam wszystkich .
Byłam dziś w W-wie u prof-ka no i potwierdził to co"płucnik" z ŚCO,(któremu moja sekretarka znajoma pokazała wyniki TK z IX i II.2010) powiedział,że w maju robimy TK i okaże się co dalej,ale on jest za wycięciem- tylko póki co guzki te są za małe i chirurg ich nie zauważy na razie i dlatego obserwujemy(może to nic złego) i okaże się co dalej.Umówiłam się na 24.V na Szaserów,ale wiem,że będzie O.K.po TK-musi !!!Mam tyle do zrobienia(synuś 11 lat,firma,mężuś,znajomi itd)muszę tu być i walczyć.Tylko znów zapomniałam zapytać czy powinnam dokładniej zbadać ten wynik histopatologiczny po nereczce,bo jest mało wymowny.Póki co walczymy z tematem tarczycy.Przy dobrym układzie "GWIAZD" leczenie na 1,5 roczku.Prawie co miesiąc bad.krwi i wizyta,ale jest w miarę-ostatnio wynik TSH-0,0053 chyba,to trochę podskoczył.Od pocz.XII z 0,0006 na tyle.
Rozpisałam się .
Pozdrawiam i zdrowotności życzę forumowiczom i bliskim ;)
_________________
Monika
 
beata0970b 


Dołączyła: 16 Wrz 2010
Posty: 169
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 24 razy

 #23  Wysłany: 2011-03-15, 17:09  


Witaj Moniunia

Chyba dobre wieści przywiozłaś :) )
My po jutrze mamy TK płuc i jamy brzusznej po 3 cyklach sutentu,zobaczymy czy podziałał.Tata też miał 5 guzków na jednym płucu i tez miał zrobić po 4 m-cach TK bo były bardzo małe.Wszystko co dalej więc zależy od wyników TK.
Znowu wielka niewiadoma i strach nas wszystkich , co będzie dalej itd.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę dużo spokojnych chwil.
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #24  Wysłany: 2011-03-17, 11:42  


Beatko życzę twojemu Tatkowi jak najlepszych wyników-mam nadzieję,że sutent pomógł.
Daj znać koniecznie jak coś będziecie wiedzieć.
Pozdrawiam i ściskam :lol:
_________________
Monika
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #25  Wysłany: 2011-05-22, 22:48  


Witam wszystkich zainteresowanych.
Mam w miarę a nawet bardzo dobre wieści co do moich guzków na płucach.Otóż robiliśmy tydzień temu TK płuc i stoją w miejscu co jest SUPERRRR :-D .Dlatego na kolejne trzy miesiące wstrzymuję się z wizytą u prof.Szczylika a z obecnej zrezygnowałam na konto może bardziej potrzebujących,bo u mnie na szczęście nie zmienił się wynik TK od połowy lutego.
Cieszę się życiem i wynikiem i pozdrawiam wszystkich i życzę naprawdę duuużo zdróweczka.
Cały czas jestem z wami.
_________________
Monika
 
marek_1980 


Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 81
Pomógł: 4 razy

 #26  Wysłany: 2013-06-17, 15:15  


Co dalej u Ciebie "Moniunia"? Jak wyniki TK?
 
Moniunia 


Dołączyła: 05 Lis 2010
Posty: 74
Skąd: świętokrzyskie
Pomogła: 3 razy

 #27  Wysłany: 2013-06-18, 15:20  


Witam serdecznie po długim milczeniu.U mnie na szczęście wsio o.k.tzn.guzki na płucach stoją w miejscu co jest super,jama brzuszna w normie.Borykamy się tylko z tarczycą po Gravesie Basedovie-jestem po j 131 VII 2011 i na chwilę obecną jest w miarę ustabilizowane,jadę na Euthyrox-ie 100 mg.,trochę mam problemy z oczami co ponoć przy tym rodzaju tarczycy jest normą i mam teraz iść na trochę do szpitala,bo na przysadce jest torbiel,która wciska się w siodło tureckie.
Po za tym cieszę się każdą chwilą czego życzę wszystkim tu obecnym.
Nie wolno się załamywać.
Pozdrawiam.
_________________
Monika
 
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #28  Wysłany: 2013-06-18, 19:29  


Monika, wspaniałe wiadomości :!:
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #29  Wysłany: 2013-06-18, 21:31  


Witam Moniko, , życzę aby zawsze były takie dobre wieści i pozdrawiam mile. !yes!yes!
_________________
marysia5
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group