1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak migdałka płaskonabłonkowy - spadek wagi po leczeniu
Autor Wiadomość
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #16  Wysłany: 2015-01-10, 14:48  


Super! Dorobiłabym jeszcze OB, CRP i LDH. Nie są to badania, które mogą w 100% wykluczyć lub potwierdzić nowotwór, ale ich podwyższenie może sugerować procesy zapalne/rozpadowe.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #17  Wysłany: 2015-01-10, 16:37  


Witam,
Jeśli chodzi o pamięć po chemioterapii ,to niestety ale tak jest .
Ja jestem już 10 lat po i nadal mam z tym problem ,sama czasami łapię się że jestem splątana :?ale?: chciałam robić studia podyplomowe i niestety ale się nie udało :( tylko jakoś kursy doszkalające 1-dno roczne dawałam radę . Nadal mam kłopoty z pamięcią :( ale nadal pracuję co jest bardzo ważne dla mnie ,mam kontakt z ludźmi i póki mogę (pamięć) to chcę pracować :)
Trzymam kciuki za Ciebie :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-01-10, 17:42 ]
Skutek po chemioterapiach tzw. 'chemobrain' jest już coraz częściej opisywany. http://www.zwrotnikraka.p...ozgu-po-chemii/



_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Iwona M 


Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2015-01-10, 22:22  


Może spadek wagi spowodowany jest problemami z przełykaniem. Posiłek zjadany jest bardzo wolno i w dosyć krótkim czasie czujesz się syta. Zaobserwowałam to u swojego męża, który w połowie marca 2014 r. zakończył leczenie nowotworu nasady języka- radiochemioterapię. Przed leczeniem w październiku 2013 r. ważył ok.64-65 kg, przy wzroście 162 cm, nigdy nie należał do grubasów. Podczas leczenia- najbardziej w ostatniej w ostatniej fazie schudł do 52 kg. Z sondy żołądkowej korzystał tylko 10 dni. W trakcie pobytu w szpitalu jedzenie nie było przystosowane do spożycia przez tego typu chorego. Uważano że same Nutridrinki, ewentualnie zimna śmietana zupełnie wystarczy. Po wyjściu ze szpitala waga męża zaczęła powoli rosnąć już po 3-4 dniach, ale bardzo powoli. Obecną wagę 61-62 kg osiągnął po ok. 4-5 miesiącach, teraz cały czas się utrzymuje i nie chudnie pomimo że nadal ma problemy z połykaniem, ale widzę że stara się dużo jeść . Jada co 2-3 godziny, raczej ciepłe pokarmy o konsystencji papkowatej. Do pracy wrócił miesiąc po zakończeniu leczenia. Niedawno zaczęły się problemy z zębami co utrudnia gryzienie pokarmów, teraz jest w trakcie leczenia dentystycznego, każdy ząb jest nadbudowywany i zalewany masą światłoutwardzalną.
 
nika.gd 



Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Gdańsk

 #19  Wysłany: 2015-02-25, 13:02  


Witam :)

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Waga się ustabilizowała i oscyluje w okolicach 68 kg.
Teraz zajęłam się moim sercem. W 2013 r. zdiagnozowano u mnie częstoskurcz prawo przedsionkowy. Miałam nawet próbę ablacji, niestety nieudaną.
Założono mi dziś Holtera. Poczekamy zobaczymy.

Odebrałam dziś wyniki morfologii, które mnie trochę zaniepokoiły. Onkologa mam w maju a internistę w poniedziałek.
Może ktoś z Was coś z tego rozumie?





[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-02-25, 13:32 ]
Zamieszczając wyniki, proszę usuwać dane lekarzy



20150225_125202.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2079 raz(y) 2,8 MB

74148457df82a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2237 raz(y) 1,03 MB

_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
nika.gd 



Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Gdańsk

 #20  Wysłany: 2015-05-07, 20:44  


Witam Was serdecznie,

Przed wczoraj w związku z TK miałam wykonywaną kreatyninę. Przy okazji zrobiłam też morfologię i ku mojemu zdziwieniu wyniki są gorsze od poprzednich.
Onkologa mam dopiero 15.05.
Internista porównując wyniki stwierdziła iż najprawdopodobniej mam uszkodzony szpik i jej zdaniem niezbędne jest podanie czynnika wzrostu.
Trochę mnie ta informacja zszokowała.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam serdecznie


morfologia 05.05.5015.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1307 raz(y) 67,62 KB

_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #21  Wysłany: 2015-05-08, 12:43  


nika.gd,
Leukocyty niskie, ale to nie jest poziom do podawania czynnika wzrostu ( neutrocyty 1600). Erytrocyty ok, płytki ok, hemoglobina ciut poniżej normy- to nie jest ciężkie uszkodzenie szpiku. Poza tym czynniki wzrostu mają swoje ściśle określone zastosowanie, nie leczy się nimi każdej leukopenii. Oczywiście można skonsultować się z hematologiem.
Albo można zacząć od wit.B1 i B6, kwasu foliowego, tabletek drożdżowych. A w wersji "niepoprawnej" polecam ciemne piwo ;)
I poczekaj spokojnie na wizytę u onkologa.
Pozdrawiam serdecznie.
 
nika.gd 



Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 11
Skąd: Gdańsk

 #22  Wysłany: 2015-05-14, 14:29  


Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Dziś zrobiłam sobie ponownie morfologię, przed poniedziałkową wizytą u onkologa.
Ale chyba jest lepiej. Chyba, bo się po prostu nie znam :)



Pozdrawiam :)


morf.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1158 raz(y) 79,96 KB

_________________
http://www.forum-onkologi...t976.htm#217751
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #23  Wysłany: 2015-05-14, 21:16  


Zdrowa jak koń... ;)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #24  Wysłany: 2015-05-17, 11:46  


Jasne, taka supresja szpiku po leczeniu może mieć miejsce nawet parę ładnych lat. To nie są wyniki, z którymi możesz mieć jakiekolwiek kłopoty. ;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group