1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fascitis proliferans
Autor Wiadomość
iza.s 


Dołączyła: 03 Mar 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-03-03, 21:38  Fascitis proliferans


Witam!
Około 1,5 miesiąca temu zaczęłam czuć blokadę w prawym udzie. Doszło do tego, że kulałam, nie mogłam kucnąć, wejść lub zejść ze schodów. Po pewnym czasie wyczułam też guzek. Po otrzymaniu skierowania do chirurga, dowiedziałam się, że operacja jest niezbędna. Przed biopsją wykonano mi USG uda: wykryto zmianę w mięśniu obszernym bocznym o wymiarach 32x30x21, ok 15 mm pod powierzchnią skóry. Zmiana posiada zwapnienia. Po wykonaniu biopsji otwartej otrzymałam 2 wyniki. W pierwszym wyniku rozpoznanie to sarcoma, w drugim wyniku konsultowanym dalej już w UCK w Gdańsku jest napisane:

Mikroskopowo:
rozpoznanie konsultacyjne- zgodne z pierwotnym:
Fascitis proliferans.
Rozróst mykso-fibroblastyczny, z obecnością wrzecionowatych i gwiazdkowatych fibroblastów wśród śluzowaciejącego podścieliska rozwarstwiającego mięśnie szkieletowe. Ogniskowo tworzą się również bardziej komórkowe obszary o homogennym podścielisku z obecnością ganglioidalnych komórek, jak również melaplastyczna tkanka kostna.
Fenotyp: SMA +. CD34 -. desmina -, MUC4-, CD10+/-

Lekarz poinformował mnie tylko, że guz jest łagodniejszy niż pierwotnie myślono. Nie powiedział mi jednak co to dokładnie jest. To bardzo dobry specjalista, świetny chirurg, ale niestety zabiegany i trochę brakuje mu czasu na rozmowę z pacjentem. Czy ktoś jest w stanie chociaż ogólnie powiedzieć mi, czym ten guz jest? Włokniakomięsiak, włókniak powięziowy, zwykły włókniak, czy może mięsak? Trochę martwi mnie zwrot w drugim wyniku biopsji: "rozpoznanie konsultacyjne- zgodne z pierwotnym".
Zabieg wycięcia guza zaplanowany na koniec marca.
Pozdrawiam!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group