1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z przerzutem do wątroby a kuracja dr Rath
Autor Wiadomość
Amelka77 


Dołączyła: 03 Sty 2015
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2015-01-03, 15:06  Rak jelita grubego z przerzutem do wątroby a kuracja dr Rath


Witam, jestem nowa na tym forum. Szukam po całym internecie i nie mogę znaleźć odp. na pytanie dot. terapii zestawem witamin oferowanym przez Koalicję/Fundację Dr Ratha z Holandii. Czy to nie jest jakaś "ściema"?
Byłam na rozmowie z konsultantką w Poznaniu, sporo czytam na ten temat i zastanawia mnie czy to nie jest naciągania zdesperowanych ludzi? Podkreślam słowo "zastanawia" mnie, bo tylu jest oszustów oferujących uzdrowienie za pomocą pigułek. A ja nie mogę ryzykować, muszę ratować mojego ojca, a czas leci i działa na naszą niekorzyść.

Tata 3 tygodnie temu miał wycięty guz z jelita grubego (esica), lekarz stwierdził przerzuty na wątrobie (nieoperowalne), dodatkowo z badania hist-pat z wycinków pobranych podczas operacji wyszły ogniska raka w węzłach chłonnych w 8 z 11 pobranych wycinków.
Dokładny wynik: G2 pT3N2.

Tata ma dodatkowo chorobę wieńcową (stabilna), jest po zawale, ma stenty. Po przeczytaniu wielu informacji na temat chemii i jej negatywnych skutków (i statystyk dot. przeżyć 5-letnich, jak też informacji dot. tego, że po 1 wlewie 90% pacjentów uodparnia się na chemię) postanowiłam przekonać tatę do leczenia dużymi dawkami wit C + onkotermia (hipertermia onkologiczna). Potem wysłuchałam w internecie wykładów dr Niedźwiedzki dot. medycyny komórkowej i jej zastosowania przy leczeniu nowotworów i od razu pomyślałam, że to jest TO! Jak dowiedziałam się, że miesięczna kuracja kosztuje prawie 800 zł, trochę się podłamałam, ale jakoś przy pomocy reszty rodziny dałabym radę. Jednak zastanawia mnie niska dawka wit C zastosowana w tej kuracji (nawet przyjmując całą serię przy zwyrodnieniu komórek) uważam, że wciąż tej wit C jest za mało, a wiadomo, że tylko bardzo duże dawki wit C (nawet 200g dziennie) mogą dopiero pomóc.

Oczywiście chciałabym stosować te metody pod okiem lekarza, który regularnie kontrolowałby jej efekty, a takiego niestety bardzo trudno znaleźć, bo każdy z którym rozmawiam twierdzi, że są to metody niepotwierdzone etc... Bardzo proszę Was o opinię, doświadczenia w tym zakresie. Załączam wyniki

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-01-03, 17:49 ]
Prosimy o stosowanie akapitów w poście, to bardzo ułatwia jego czytanie.

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2015-01-03, 17:42  


Nie mamy żadnych doświadczeń, ponieważ takiego typu leczenie nie jest w tej chwili prowadzone w PL. Z tego co mi wiadomo, nie jest również w trakcie badań klinicznych w PL.
Nie znamy również żadnego potwierdzonego w badaniach klinicznych z udziałem ludzi działania LECZNICZEGO jeśli chodzi o wit. C i nowotwory złośliwe (bo doniesienia o wspomaganiu pacjenta przy klasycznym leczeniu onkologicznym są). Niestety nie wszystko co działa in vitro czy u zwierząt, potwierdza się później u ludzi.

Amelka77 napisał/a:
Szukam po całym internecie i nie mogę znaleźć odp. na pytanie dot. terapii zestawem witamin oferowanym przez Koalicję/Fundację Dr Ratha z Holandii. Czy to nie jest jakaś "ściema"?

Raz, nie wiemy w ogóle co to za zestaw witamin by móc jakkolwiek na ten temat się wypowiadać. Dwa - serio myślisz, że gdyby to był genialny zestaw leczący raka, to pół świata by go już nie brało a drugie pół zajmowało produkcją?

Polecam również korzystać z Forumowej wyszukiwarki, o witaminie C było niedawno. Podaję linka wraz z cytatem dot. potwierdzonych działań wit. C:
High-Dose Vitamin C (PDQ). Questions and Answers About High-Dose Vitamin C.
Cytat:
Have any clinical trials (research studies with people) of high-dose vitamin C been conducted?
Several studies of high-dose vitamin C in patients with cancer have been done in recent years, including the following:

Studies of vitamin C alone

Intravenous (IV) vitamin C was studied in patients with breast cancer who were treated with adjuvant chemotherapy and radiation therapy. The study found that patients who received IV vitamin C had better quality of life and fewer side effects than those who did not.
A study of IV vitamin C and high doses of vitamin C taken by mouth was done in patients with cancer that could not be cured. Vitamin C was shown to be a safe and effective therapy to improve quality of life in these patients, including physical, mental, and emotional functions, symptoms of fatigue, nausea and vomiting, pain, and appetite loss.
Vitamin C has been shown to be safe when given to healthy volunteers and cancer patients at doses up to 1.5 g/kg, while screening out patients with certain risk factors who should avoid vitamin C. Studies have also shown that Vitamin C levels in the blood are higher when taken by IV than when taken by mouth, and last for more than 4 hours.
Studies of vitamin C combined with other drugs

Studies of vitamin C combined with other drugs have shown mixed results:

In a small study of 14 patients with advanced pancreatic cancer, IV vitamin C was given along with chemotherapy and treatment with a targeted therapy. Patients had very few bad side effects from the vitamin C treatment. The nine patients who completed the treatment had stable disease as shown by imaging studies.
In another small study of 9 patients with advanced pancreatic cancer, patients were given chemotherapy in treatment cycles of once per week for 3 weeks along with IV vitamin C twice per week for 4 weeks. These patients had disease that did not progress for a period of months. The combined treatment was well tolerated and no serious side effects were reported.
In a 2014 study of 27 patients with advanced ovarian cancer, treatment with chemotherapy alone was compared to chemotherapy along with IV vitamin C. Patients who received IV vitamin C along with chemotherapy had fewer serious side effects from the chemotherapy.
Patients with acute myeloid leukemia, refractory metastatic colorectal cancer, or metastatic melanoma treated with vitamin C combined with other drugs had serious side effects and the disease got worse.
More studies of combining high-dose IV vitamin C with other drugs are in progress.

(pogrubienia moje)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group