1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: missy
2016-11-14, 12:58
Rak jelita grubego z przerzutem do jajników
Autor Wiadomość
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #106  Wysłany: 2015-02-16, 22:19  


Lekarz do którego chciałem się dostać otworzył szpital w Brzezinach, który się specjalizuje w jelitach może tam nam się uda. Ale czy to u mnie w Łodzi czy w Warszawie wszędzie pewnie będą terminy :uuu: Z drugiej strony wizyta kosztuje 400 zł a termin na kwiecień. -paranoja
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #107  Wysłany: 2015-02-17, 07:44  


lodzianin88 napisał/a:
Z drugiej strony wizyta kosztuje 400 zł a termin na kwiecień. -paranoja

Niesamowite!

Koszt wizyty wynosi 200 zł. u wcześniej wymienionego profesora...
Nie umniejszam zdolności i umiejętności chirurgom spoza Warszawy. Tylko przedstawiłam placówkę i lekarza, który cieszy się bardzo dobrą opinią wśród chorych...

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki. :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #108  Wysłany: 2015-02-17, 12:19  


lodzianin88,
nie wiem czy jeszcze operuje, ale bardzo dobrą opinię ma profesor Janusz Emerich. Nawet konsultacja mogłaby pomóc. Przyjmował w Sopocie.

Pozdrawiam i trzymam kciuki janna
 
Edvige 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 17 Kwi 2011
Posty: 231
Pomogła: 77 razy

 #109  Wysłany: 2015-02-17, 12:55  


Wg mnie po wielu konsultacjach to wcale nie najlepszym lekarzem jest profesor a ten kto jest specjalistą i naprawdę chce się zając pacjentem i ma wiedzę. Po moich przejściach z profesorami wiem, że tylko różnią się wysokością opłaty za wizytę.
_________________
''Nagle tak cicho zrobiło się w moim świecie bez CIEBIE" *27.06.2011*
 
lilith.p 


Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 196
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 21 razy

 #110  Wysłany: 2015-02-17, 13:01  


Prof Emerich nadal operuje. Najbliższe terminy operacji to już raczej kwiecień, znajoma wczoraj była u Niego na konsultacji. Ogromne doświadczenie. 250 zł pierwsza wizyta

[ Dodano: 2015-02-17, 13:02 ]
Prof. Emerich należy do tych lekarzy, którzy walczą o pacjenta... nadal przyjmuje w Sopocie.
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #111  Wysłany: 2015-02-18, 15:55  


Potwierdzam, prof. Emerich przyjmuje w gabinecie w Sopocie ( namiary w internecie), a operuje w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Słupsku ( konkretnie w filii w Ustce). Świetny diagnosta i operator, bardzo oddany swojej pracy i pacjentom, polecam z pełnym przekonaniem. Natomiast obecnie, z tego co wiem, prof. jest nieobecny, będzie w gab. za 2 tygodnie.
 
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #112  Wysłany: 2015-02-18, 18:49  Dzisiejsze TK


Witam
Dziś zrobiliśmy TK. Po czym pojechaliśmy na wizytę do chirurga z polecenia. Chirurg jest dr n.med. Marek Staniaszczyk - specjalista chirurg, jest ordynatorem szpitala, Zakonu Bonifratrów Św. Jana Bożego - Łódź.
Ogólnie pozytywne wrażenia, odpowiadał na wszystkie pytania, nie odprawił nas z kwitkiem. Chce mamę operować i jak najszybciej chce nas u siebie na oddziale, ale problemem jest, ten . pakiet onkologiczny czy jakoś tam. W niedzielę zaprosił nas na oddział ze wszystkimi papierami po czym gdzieś je wyśle i będzie trzeba czekać. Ale powiedział że operacji możemy się spodziewac w pierwszych dniach marca. I co tu robić szukać dalej czy zostać przy nim...
przesyłam opis TK.
Martwi mnie ten naciek



IMG_20150218_181928.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2604 raz(y) 34,28 KB

 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #113  Wysłany: 2015-02-18, 19:43  Re: Dzisiejsze TK


lodzianin88 napisał/a:
Ale powiedział że operacji możemy się spodziewac w pierwszych dniach marca. I co tu robić szukać dalej czy zostać przy nim...
przesyłam opis TK.

Raczej już pozostać przy tej wersji. Poszukiwania tylko wydłużą ten cenny czas.
Do marca pozostało kilkanaście dni.

lodzianin88 napisał/a:

Martwi mnie ten naciek

Na pewno tak.

Sam naciek obejmuje zastawkę krętniczo - kątniczą oraz częściowo upośledza drożność jelita. To co złe zostanie usunięte z okolicznymi węzłami.

Najlepiej pozbyć się tego jak najszybciej.

Pozdrawiam
_________________
Aegrotus sacra est...
 
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #114  Wysłany: 2015-02-18, 20:13  


Jutro jeszcze mamy wizytę u innego chirurga tak dla porównania, zobaczymy jaki on da termin operacji. A potem już tylko będziemy czekać na przyjęcie do szpitala i na wynik histop. Oby Wszystko poszło dobrze. A potem pewnie chemia i znów cieżki okres.

[ Dodano: 2015-02-18, 20:17 ]
Jedynie co nas pocieszyło to że umiejscowienie tego nowotworu dobrze rokuje jeśli chodzi o operacje. Wytną to co złe i powinno być dobrze
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #115  Wysłany: 2015-02-18, 20:42  


lodzianin88 napisał/a:

Jedynie co nas pocieszyło to że umiejscowienie tego nowotworu dobrze rokuje jeśli chodzi o operacje. Wytną to co złe i powinno być dobrze

Na postawie załączonych informacji z TK można sądzić, że rokowanie może być dobre ponieważ badanie obrazowe nie wskazuje na przerzuty w węzłach chłonnych ani gdzie indziej.
Niemniej jednak o rokowaniu i dalszym leczeniu - dokładnie będzie można powiedzieć na podstawie wyniku histopatologicznego pooperacyjnego i opisu samej operacji.

Pozdrawiam serdecznie :uhm!:
_________________
Aegrotus sacra est...
 
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #116  Wysłany: 2015-03-01, 17:30  


Dziś mama trafiła na oddział prof. Dzika chirurgii onkologicznej Chorób jelit w Brzezinach. Jutro rano już operacja. Mam nadzieję że dokonaliśmy dobrego wyboru i wszystko będzie dobrze, choć boimy się bardzo.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #117  Wysłany: 2015-03-01, 18:38  


Również mam taką nadzieję. Mama jest w dobrych rękach. Dr Dziki to jeden z lepszych chirurgów o międzynarodowej sławie.
Pozdrawiam serdecznie!
_________________
Aegrotus sacra est...
 
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #118  Wysłany: 2015-03-05, 16:18  


Jetesmy po operacji która przebiegła zgodnie z planem. Wszystko co złe zostało wycięte. Guz nie był duży i bardzo dobrze schowany. Dziś u mamy pojawiła się gorączka 38 i na usg pokazał sie jakis płyn. Mamę bardzo boli brzuch. Lekarze podejrzewają że płyn wydostaje się z zespolenia jelit. Co to może być. Tzn że operacja się nie udała. Czy to jakiś postęp choroby nowotworowej?
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #119  Wysłany: 2015-03-05, 18:23  


Cieszę się, że już po... :)

Powiem szczerze, że trudno mi odpowiadać na pytania bez informacji o szczegółowych przeprowadzonego zabiegu... Zdarza się, iż nieco podwyższona ciepłota ciała utrzymuje się przez kilka dni po tak dużej operacji. Gdyby jednak pojawiła się wysoka gorączka - to mogłoby świadczyć na przykład o przedostawaniu się bakterii z jelita do krwiobiegu. Oczywiście to są tylko hipotezy

Cytat:
Lekarze podejrzewają że płyn wydostaje się z zespolenia jelit.

Czy mają na myśli szczelność zespolenia czy coś zupełnie innego...?

Co do dolegliwości bólowych - to ze względu na świeżą ranę operacyjną - tak może być, dolegliwości z czasem będą mniejsze. Mama pewnie w oddziale otrzymuje leki p/bólowe.

Karta z całym opisem leczenia będzie dostępna przy wypisie ze szpitala - dlatego wszystkie pytania najlepiej na bieżąco zadawać lekarzowi prowadzącemu w oddziale.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
lodzianin88 


Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 190
Skąd: Łódź

 #120  Wysłany: 2015-03-05, 18:43  


Właśnie podejrzewają że to zespolenie jelit jest nieszczelne. Mamcia po zabiegu czuła się w miarę dobrze, dziś jest znacznie gorzej. No i dostała temperaturę, wcześniej nie miała. Lekarz powiedział żeby jeszcze poczekać, jak bule nie przejdą to ponowna operacja. Która rozwieje wątpliwości skąd ten płyn. Czy aby to czekanie nie spowoduje zapalenia otszewnej. Strasznie się boimy

[ Dodano: 2015-03-05, 20:49 ]
Mama na bloku operacyjnym :cry:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group