1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z przerzutami...
Autor Wiadomość
kasiak84 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-08-25, 12:51  Rak jelita grubego z przerzutami...


Witam. Jestem nową osobą na tym forum. Trzy tygodnie temu u mojego taty stwierdzono po badaniu wycinka, że ma nowotwór złośliwy z przerzutami do wątroby. Pierwsza chemia dopiero we wrześniu po zrobieniu wszystkich wyników. Odebrałam dzisiaj wynik tomografii jamy brzusznej. Możecie mi powiedzieć co z tego badania wynika. Jak Wy to widzicie. Wiem, że jest źle, ale chcialłabym wiedzieć coś więcej, a wiem, że ludzie na tym forum znają się na tym. Z góry dziękuję za odpowiedź.



cd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1862 raz(y) 257,46 KB

 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-08-25, 13:19  


Witaj Kasia,
zapoznaj się proszę z tym postem:

http://www.forum-onkologi...t3597.htm#63987

i zgodnie z zawartymi w nim wskazówkami, uzupełnij proszę swój wątek. Podałaś za mało informacji. Po załączeniu dokumentacji zadaj konkretne pytania. Pozdrawiam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2014-08-25, 17:29  


kasiak84 napisał/a:
Trzy tygodnie temu u mojego taty stwierdzono po badaniu wycinka, że ma nowotwór złośliwy z przerzutami do wątroby.

Wycinka z czego? Możesz wkleić wynik?
Czy były wykonane jeszcze jakieś badania, prócz TK? Kolonoskopia? Oznaczenie CEA? RTG/TK klatki piersiowej?

kasiak84 napisał/a:
Możecie mi powiedzieć co z tego badania wynika.

Wynika obraz prawdopodobnie przerzutów do wątroby, przerzutów do węzłów chłonnych oraz prawdopodobnej zmiany nowotworowej w jelicie grubym.
_________________
 
kasiak84 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2014-08-25, 19:54  


Witam ponownie. Wszystkie wyniki są u taty, postaram się je skserować. Tato trafił do szpitala bo miał wysokie białe krwinki i dużą anemię. Schudł przez ostatnie trzy miesiące ok 20 kg. Wycinek był pobierany z jelita grubego, jeden guz to był nowotwór złośliwy esicy taka łacińska nazwa na a coś tam, a drugi to gruczolakolak. Nie było żadnego stopnia nic obok wyniku, sama nazwa. Potem miał gastroskopię i usg brzucha, z niej wynikło, że są przerzuty na wątrobę. Trafiliśmy do onkologa i ten zlecił chemię, bo powiedział, że ze względu na przerzuty do wątroby nie operuje się. Tydzień temu byliśmy u lekarki od chemii i ona dopiero teraz dała nam na wszystkie wyniki, zleciała rtg klatki, ekg, echo, tomografię brzucha i krew ale dopiero na 2 września, dzień przed ustaloną pierwszą chemią, żeby mieć wszystkie najnowsze wyniki. Dlatego wkleiłam ten wynik tomografii bo dzisiaj go odebrałam i jakoś tak mnie natchnęło, że z tego co czytałam i na tym forum i w internecie jak są przerzuty na węzły chłonne to...jest już ciężko. Czy da się je chemią trochę "oczyścić"? Wiem, że macie w tym doświadczenie, dlatego chciałam dowiedzieć się jak sądzicie jakie są rokowania. Jestem coraz bardziej załamana.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2014-08-25, 20:22  


kasiak84 napisał/a:
Wycinek był pobierany z jelita grubego, jeden guz to był nowotwór złośliwy esicy taka łacińska nazwa na a coś tam, a drugi to gruczolakolak.

To pierwsze to zapewne adenocarcinoma, ale to drugie: gruczolak czy gruczolakorak?

kasiak84 napisał/a:
jak są przerzuty na węzły chłonne to...jest już ciężko. Czy da się je chemią trochę "oczyścić"?

Generalnie rak przerzutuje najpierw do węzłów chłonnych, a potem do narządów odległych - czyli np. wątroby. Tak więc ogólnie jest ciężko. Chemia ma za zadanie oczywiście spowolnić rozwój choroby, zmniejszyć liczbę kom. nowotworowych. Jednak na ile zadziała - tego nie wiemy.
_________________
 
kasiak84 


Dołączyła: 25 Sie 2014
Posty: 3

 #6  Wysłany: 2014-08-28, 20:00  


Witam ponownie. Wklejam resztę wcześniejszych badań i kartę wypisu. Proszę o jakąś pomoc w interpretacji. Z góry dziękuję za każdą pomoc.







cd.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1199 raz(y) 156,25 KB

cd1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1136 raz(y) 369,11 KB

cd2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1220 raz(y) 594,98 KB

 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2014-08-28, 22:36  


Rak gruczołowy jelita grubego. Jest to niestety najwyższe - IV stadium zaawansowania choroby z racji mnogich przerzutów do wątroby. Tak jak zalecono, leczeniem będzie chemioterapia.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, śmiało.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group