1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego?
Autor Wiadomość
człowiek
Gość

Posty: 0

 #1  Wysłany: 2009-02-01, 21:36  Rak jelita grubego?


Witam

Mam 18 lat, w tym roku piszę maturę. Od dłuższego czasu jestem zaniepokojony swoim stanem zdrowia. Podejrzewam u siebie raka jelita grubego, lub jakieś choroby o podobnych objawach.

Napiszę krótko objawy jakie u siebie zauważyłem:
krew w kale; coś w rodzaju jakiegoś śluzu, czy tez może zawiesiny, nie wiem jak to nazwać dokładnie; stolec często jest dość cienki, czytałem coś o ołówkowym kształcie i chyba tak mógłbym to opisać; dość często kał jest taki rzadszy niż normalny, choć biegunką bym tego nie nazwał; trudności z wydalaniem; jakieś 'narośla' w odbytnicy, podejrzewam, że to polipy; od czasu do czasu ból brzucha, choć nie jestem pewny czy to jest powiązane.
Dodam objawy te mam już długi czas, zdecydowanie ponad rok, choć teraz coraz częściej i więcej krwi się pojawia, poważnie zaniepokoiłem się tym faktem, usłyszałem w telewizji o raku jelita grubego i objawach tego.

Nie biorę leków, sterydów, odżywek itp. jestem wegetarianinem od jakiś 6 lat, prowadzę raczej osiadły tryb życia, nie trenuję żadnych sportów, jedynie ćwiczę na wf'ie. Nie przypominam sobie o tym bym miał w rodzinie kogoś z rakiem.

Czy według Was, na podstawie wypisanych przeze mnie objawów, to rak?
Jeśli tak, to od czego mógł powstać, a jeśli to nie rak, to co to może być?
Czy jeśli poczekam jeszcze trochę, to czy mój stan zdrowia może bardzo się pogorszyć? Pytam o to, ponieważ nie chcę iść jeszcze do lekarza, o ile nie jest to konieczne, matura to i tak bardzo stresujący czas.
Do kogo powinienem iść? Do lekarza rodzinnego, czy gdzie?
Jak wyglądają badania pozwalające stwierdzić z całą pewnością co mi jest?
Jakie są możliwe opcje leczenia tego? Czy jest szansa, że po prostu usuną raka, a ja będę żył dalej z pełnym komfortem życia? Gdzieś słyszałem o wycinaniu odbytnicy, a nawet jelita grubego, przyznam, przeraża mnie taka opcja.


Będę wdzięczny za wszelkie rady, odpowiedzi i pomoc.
 
gość
Gość

Posty: 0

 #2  Wysłany: 2009-02-01, 21:53  rak


Moja wypowiedź nie będzie kompetentna na tyle aby zastąpić wypowiedź lekarza, jednak moim zdaniem to nie jest rak jelita grubego. Bardzo źle zrobiłeś czekając z takimi objawami tyle czasu. Badanie jakie Ci zrobią na początku to zwykłe badanie palpacyjne, później ewentualnie kolonoskopia i inne. Wydaję mi się że te polipy jak to nazywasz to być może hemoroidy. Nie ma co przejmować sie na wyrost jednak wizyta u lekarza jest niezbędna i to w jak najszybszym czasie. Pozdrawiam
 
duch83


Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2009-02-02, 12:51  Re: rak


Witam Człowieku
czym prędzej leć do lekarza
na co czekasz-że samo przejdzie?
moim zdaniem to nie rak, ale jeżeli będziesz tak to bagatelizował to w pewnym stadium z niegroźnej choroby może powstać coś groźnego!!!!
nie bój się niczego i biegnij do lekarza, przez forum nie wyleczysz się na pewno!!!!
powodzenia, głowa do góry i szybkiego powrotu do zdrowia :-)
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #4  Wysłany: 2009-02-02, 18:31  


Opisane przez Ciebie objawy powinny budzić niepokój i jak widzę budzą, czego dowodem jest Twoja obecność na tym forum. Nikt na odległość , bez badań nie postawi diagnozy - nie masz wyboru ,musisz udać się do lekarza. Dlatego odłóż wszystkie inne sprawy i potraktuj wizytę u lekarza priorytetowo. Na pewno nie ucierpi na tym Twoja nauka, a wręcz przeciwnie kiedy rozstrzygniesz swoje sprawy zdrowotne, będziesz mógł się na niej skupić i efektywniej się uczyć. Pamiętaj, że w chorobach nowotworowych każdy dzień się liczy !
Zacznij od lekarza rodzinnego – jeśli będzie trzeba skieruje Cię dalej.

Życzę zdrowia i powodzenia na maturze. Odezwij się , daj znać co postanowiłeś.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group