1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
resekcja trzustki w związku z guzem
Autor Wiadomość
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #1  Wysłany: 2014-07-10, 08:40  resekcja trzustki w związku z guzem


Witam,
mojej Siostrze w maju br. usunięto całą trzustkę, po uprzednim usunieciu guza w głowie trzustki. Wyniki histopatologiczne są dobre, ale siostra ma duże problemy z jedzeniem i bardzo straciła na wadze i waży 40 kg, wymiotuje, jest teraz cukrzykiem , bierze insulinę, bedzie miała pompę insulinową.
szukam dla niej kontaktu z osobą , która jest po usunięciu trzustki, żeby jej pomóc powrócic do zdrowia lub innych wskazówek jak pomóc jej funcjonować . Jest to pierwsza choroba nowotworowa w mojej rodzinie, jesteśmy bardzo zagubieni...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-07-10, 10:35  


Migdał napisał/a:
Wyniki histopatologiczne są dobre

Tzn.?
Jest w tej chwili prowadzone jakieś leczenie onkologiczne?
_________________
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #3  Wysłany: 2014-07-10, 10:55  


Dziękuje za odpowiedź , wczoraj Siotra byla u onkologa , jest zarejestrowana do szpitala na koniec lipca w Poznaniu na Przybyszewskiego w celu zrobienia szeregu badań , w celu kwalifikacji na chemioterapie, aktualnie jest bardzo osłabiona .
Najwiekszy mamy klopot z jedzeniem , musi teraz pzrybrac na wadze, a nie ma łaknienia ani chęci do picia wody.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #4  Wysłany: 2014-07-10, 10:58  


poczytaj sobie inne wątki dotyczące tej samej choroby, napewno bedą pomocne dla Was
Pozdrawiam
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2014-07-10, 11:04  


Czyli w histpacie został zdiagnozowany nowotwór złośliwy?

Tu np. jest parę wskazówek co do diety po resekcji: http://pancreasmd.org/pdf/postop_diet.pdf (po angielsku)
_________________
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #6  Wysłany: 2014-07-10, 11:04  


Kiedy dokładnie była operacja? Dość długi czas jak widzę mija między resekcją a podaniem chemioterapii.

Jeśli będziesz miała więcej pytań, proszę zamieść tutaj wyniki badań (obrazowych, laboratoryjnych, hist-pat, wypis ze szpitala). Nie wiem jak powiązać zdanie o "dobrych"wynikach hist-pat z koniecznością leczenia onkologicznego.

Siostra musi jeść. Jeśli problem jest aż tak duży, można podawać preparaty zwiększające łaknienie - także dostępne na receptę. Koniecznie trzeba poruszyć ten temat z lekarzem, choćby POZ, ponieważ kacheksja jest stanem nieodwracalnym i zazwyczaj uniemozliwia wprowadzenie leczenia.
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #7  Wysłany: 2014-07-10, 11:23  


usuniecie guza z częścia trzustki bylo 14 maja, po złych wynikach ok.po trzech tygodniach była druga operacja usunięcia calej trzystki, ze szpitala wyszła 4 lipca

[ Dodano: 2014-07-10, 11:27 ]
tak oczywiście prześle skany wyników, Siostra walczy i bardzo się stara i oczywiście je , ale ilości jak dla kotka...
w szpitalu wymiotowała caly czas na skutek czego pękly jej szwy wewnątrz i zapewne tego sie boi
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #8  Wysłany: 2014-07-13, 21:47  życie po resekcji trzustki


Mam pytanie, w sprawie wprowadzania pokarmów stałych po operacji resekcji trzustki,jak długo trwa ten proces . Moja siostra jest 4 tygodnie po wycięciu trzustki, je bardzo małe ilości , choć ma łknienie na więcej boi się , ponieważ wymiotuje i ma bole brzucha, zwłaszcza wieczorami. Prosze o wskazówki kogoś , kto przez to przechodzil.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-07-13, 21:59 ]
Masz już swój wątek na Forum dot. siostry i jej problemów - nie ma potrzeby zakładać kolejnego i jest to niezgodne z Regulaminem.
Wątki scalone.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #9  Wysłany: 2014-07-13, 22:11  


Jakie leki bierze obecnie siostra? Coś przeciwwymiotnego?

Pisałam Ci, że nawet do lekarza rodzinnego można się udać z problemem, który opisujesz... w zasadzie trzeba.
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #10  Wysłany: 2014-07-13, 22:29  


Dziękuję
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #11  Wysłany: 2014-07-13, 22:39  


Tutaj warto właśnie iść do lekarza POZ i poprosić też o kroplówki nawadniające i wzmacniające

Dodatkowo żeby piła więcej, nie naraz np. szklankę płynu ( bo zwróci znowu) tylko powoli, co jakiś czas parę łyków, tylko nie samą wodę,

są w aptekach dostępne bez recepty rózne preparaty wyrównujące równowagę elektrolitową, zapytaj lekarza, co by można zastosować, żeby to nie zaszkodziło ze względu na cukrzycę.
 
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #12  Wysłany: 2014-07-14, 15:31  


Ileene dziekuje za szersze wskazowki teraz potrzebna nam jest informacja gdzie isc a nie reprymenda bardzo dziekuje pozdrawiam
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #13  Wysłany: 2014-07-23, 17:23  


Migdal jak sie siostra czuje?
Zaczela jesc?Jakie sa wyniki???
Npisz cos moze przypadek Twojej siostry bedzie zakonczony happy end-em czego wam zycze z calego serca...i przykladem do walki z tym raczyskiem...
Jeszcze pytanie ile siostra ma lat??
Trzymaj sie..
 
Migdał 


Dołączyła: 02 Lip 2014
Posty: 8

 #14  Wysłany: 2014-07-23, 18:04  


Siostrula moja jest dzielna w poniedziałek idzie do szpitala na badania, po ktorych lekarze zdecydują o podaniu chemii , zaczela troche jesc ale nadal ma problem z piciem nie odczuwa pragnienia wiec wszyscy prosimy ja o to zeby sie zmuszla i walczy przeszla szkolenie z pompy bo jest zapisana na październik do podlaczenia pompy insulinowej teraz czekamy co przyniesie przyszły tydzień i pobyt w szpitalu wszyscy ja bardzo wspieramy co jest dla niej ogromnym motywatorem uczy sie teraz zyc z cukrzyca co nie jest latwea ja szukam osoby bez trzustki pozdrawiam

[ Dodano: 2014-07-23, 18:06 ]
A zapomniałam w tym roku 45 lat przed chorobą okaz zdrowia bez nalogow intensywne sporty higieniczny tryb zycia ideal babka
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #15  Wysłany: 2014-07-23, 18:27  


Wiec jak widze po Twojej siostrze....to juz nie jest tylko choroba mezczyzn po 60 ale kazdy moze byc w tym kregu ryzyka...A tym bardziej kobiety w czasie menopauzy...
Wtedy juz wszystko moze sie czepiac....
Ja to juz wogole jestem przewrazliwiona,po przejsciach taty i innych w rodzinie chorobach...
Zdrowka zycze i wytrwalosci siostrze..A wam pogody ducha i wiary ze bedzie tylko lepiej....
Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group