1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego - proszę o porady.
Autor Wiadomość
Byku221 


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 19

 #31  Wysłany: 2015-01-22, 14:50  


Wczoraj ojciec wziął pierwszy plasterek - odrzuciliśmy tabletki z morfiną.
Pierwszy raz w tym roku widziałem ojca jak wstaje z łóżka i robi sobie sam śniadanie. Są podstępy. Oby tak dalej.
Od dzisiaj ojciec wraca do chemii-lekarz zmniejszył dawkę, nie 4 a 3 tabletki będzie brał dziennie. Także idziemy do przodu.
Najważniejsze że dajemy sobie radę z bólem. Teraz "spokojnie" będziemy mogli zająć się normalnym leczeniem. Nie będziemy się przejmować bólem.
Lekarz dodatkowo przepisał leki na lepszy apetyt.
 
Iza-55 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Maj 2010
Posty: 244
Skąd: opolskie
Pomogła: 50 razy

 #32  Wysłany: 2015-01-22, 22:43  


No i same dobre wiadomości, tak trzymać :okok"
Pozdrawiam ;)
 
 
Byku221 


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 19

 #33  Wysłany: 2015-03-21, 11:30  


Witam ponownie,
Pytanie , czy tego typu choroby leczy się wyłącznie za pomocą chemii ?
Gdzieś kiedyś przeczytałem że chemia która podają pacjentom np. w stanach zjednoczonych jest o wiele skuteczniejsza niż ta nasza... czy to jest prawda ?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #34  Wysłany: 2015-03-21, 11:42  


Byku221 napisał/a:
Gdzieś kiedyś przeczytałem że chemia która podają pacjentom np. w stanach zjednoczonych jest o wiele skuteczniejsza niż ta nasza... czy to jest prawda ?

Konkrety - jaka chemia? Niż jaka "nasza"? Niestety opieranie się na "gdzieś, kiedyś, jakaś" w medycynie nie działa. To oczywiście nie Twoja wina, tylko zwykle mediów podających niesprecyzowane informacje, byle tylko dany artykuł miał więcej odsłon lub żeby się lepiej sprzedał wśród pacjentów czy ich rodzin, którzy na medycynie znać się przecież nie mają obowiązku.
_________________
 
Byku221 


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 19

 #35  Wysłany: 2015-03-21, 12:09  


Pomogła Pani 8968 razy , może i nam Pani pomoże w jakiś sposób , co robić skoro choroba nie odstępuje ? Proszę o jakieś wskazówki.. Może są jakieś inne metody leczenia o których nie słyszałem a warto zaznaczyć przy następnej kontroli u onkologa, że istnieje taka możliwość itp. Co robić żeby było lepiej?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #36  Wysłany: 2015-03-21, 15:31  


Mimo tego, że wątek prowadzony jest praktycznie od 4 lat, nie mamy pełnej historii choroby - nie wiemy jaki był zakres pierwszej operacji, pierwsze wyniki badań, ile dokładnie było cykli chemioterapii, jakiej, jaką dawką była prowadzona radioterapia, jakie były wyniki badań kontrolnych i co ile były one wykonywane. Między PETEM w 2012 a 2015 rokiem w ogóle nie wiadomo co się działo, czy było jakiekolwiek leczenie w związku z podejrzeniem przerzutów. Teraz piszesz, że ojciec "wraca do chemii" również nie precyzując jakiej, jaki jest obecny stan pacjenta itp itd? Przykro mi, ale nie można w tej sytuacji ocenić czegokolwiek, o czym już wcześniej w wątku pisałam.
_________________
 
Byku221 


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 19

 #37  Wysłany: 2015-04-29, 12:21  


Ojciec jest na lekach p./bólowych opioidowych (morfina itp.) , od jakiegoś czasu zaczął dziwnie drgać , czy to może być po tych lekach ?
 
Byku221 


Dołączył: 29 Lis 2011
Posty: 19

 #38  Wysłany: 2015-05-02, 11:57  


Ojciec jest 2 dni po chemii z dodatkiem wapnia, od wczoraj kontakt z ojcem się urwał, w ogóle nie idzie się dogadać, czym to może być spowodowane, co robić w takim przypadku? :roll:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group