Link do strony z możliwością wsparcia forum:

https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika zaawansowany
Autor Wiadomość
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #16  Wysłany: 2013-09-02, 13:25  


kobra, ja brałam ibum i B1 na drętwienie stóp i rąk. Zgadzam się z Fraszką trzeba to zgłosić lekarzowi. Nawet zadzwonić na oddział, może coś podpowiedzą.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #17  Wysłany: 2013-09-09, 19:42  


Melduje co u nas słychać :
Pisałam jakiś czas temu o tych wypiekach na twarzy i bólach kości jakie mama miała po chemii ( dziękuje dziewczyny za podpowiedzi :) :) do tego dołączył jeszcze obrzęk twarzy.Byliśmy z tym na IP i ponoć tak niektóre pacjentki reagują na sterydy :(

po ok tygodni od podania chemii objawy bólowe przeszły , niestety dziś mama była na usg płuc i pojawiła się woda w nich :( Zmartwiło mnie to bo myślałam ,że chemia to wysuszy ?

Co oznacza ponowne zbieranie się płynu ?
Mama dostała skierowanie do poradni Tracheotomicznej(mają tam zbadać płyn) i do poradni onkologicznej ( aby "ktoś ogarniał całość choroby " .
czy ktoś tu na forum chodzi do poradni onkologicznej w Gdańsku ( kogoś polecacie ?
Następna chemia planowo powinna być podana 18.09 .

Zobaczymy

pozdrawiam
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7476
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4943 razy


 #18  Wysłany: 2013-09-09, 20:27  


kobra napisał/a:
Co oznacza ponowne zbieranie się płynu ?

Obawiam się, że niestety nic dobrego. Może to być skutkiem progresji choroby.

kobra napisał/a:
czy ktoś tu na forum chodzi do poradni onkologicznej w Gdańsku ( kogoś polecacie ?

Na pewno gdańskie CO jest placówką godną polecenia oraz pracujący tam lekarze,
może np. dr n. med. Joanna Pikiel.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #19  Wysłany: 2013-09-10, 16:37  


Dziekuje za wyjaśnienie. Poniżej zamieszczam wyniki wczorajszego usg klatki piersiowej . Dr. Pikiel zlecała mamie chemię i konsultowała mamę w szpitalu. Mama troszkę sie buntuje i nie chce jechać do poradni onkologicznej ,za tydzień robi badania krwi i jak bedą ok to 18.09 ,druga chemia. Takze narazie czekamy . Pozdrawiam



image.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2707 raz(y) 166,49 KB

 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #20  Wysłany: 2014-07-10, 16:24  Chyba mamy powrót gada


Witam , po rocznej przerwie .:(w styczniu markery mamy spadły po polrocznej chemii do 6 i troszkę dałyśmy się ponieść marzeniem , że przegonilysmy gada na dłużej ... No ale dwa tygodnie temu markery pokazały wzrost 32,a w pachwinie urósł węzeł i dzis odebralyśmy wynik Pet. Będę wdzięczna za interpretację.



image.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2379 raz(y) 146,65 KB

 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #21  Wysłany: 2014-07-10, 18:55  


Kobra,
jak we wnioskach - należy przyjąć, że nastąpił rozsiew choroby (dodatkowym sygnałem jest wzrost markera). Bardzo mi przykro.
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #22  Wysłany: 2016-10-14, 22:29  


Witajcie ,melduję się w wątku po długiej przerwie .Mama nadal walczy !!!!!!!!!To jest dobra wiadomość ,chociaż miewa chwile zwątpienia i zmęczenia,poczucie niemocy :(
Ostatnie 9 miesięcy była na chemii podawanej co tydzień ,niestety ta nie okazała się skuteczna ..markery powolutku rosły w górę .Dziś wynoszą 120 :( Teraz mama dostała czerwoną chemię i obie się denerwujemy co nas teraz czeka.
Efekty uboczne przyjmowania chemii od 3 lat prawie non stop :
- osłabienie organizmu
-utrata czucia i drętwienie rąk
- obrzęk na nogach i brak czucia w nich
-kilka kilo na plusie ,no niestety łykanie sterydów robi swoje
-prowadzenie domowego trybu życia .

Spróbuję zamieścić ostatnie TK.

Pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2016-10-14, 22:41 ]
Ostatnie TK mamy



14720503_10208200535397239_6846167682273876154_n.jpg
ostatnie TK
Pobierz Plik ściągnięto 1288 raz(y) 139,18 KB

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2505
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 260 razy

 #23  Wysłany: 2016-10-15, 08:09  


Czy to są wyniki po tej nowej chemii? Bo niestety wyniki mówią o progresji choroby. Przykro mi.
Pozdrawiam
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #24  Wysłany: 2016-10-15, 09:03  


Witaj,to badanie TK było robione 3tygodnie temu.Na podstwie tych wyników lekarz zmienił chemię na czerwoną.Mama jest przerażona nią ,że będzie czuła się jeszcze gorzej ,bo podobno jest bardzo agresywna.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1762 razy


 #25  Wysłany: 2016-10-15, 11:43  


kobra,

Tamta chemia jak widać kompletnie nie zadziałała, zmiany się powiększyły czyli nie ma wyjścia, trzeba próbować dalej. Ogólnie każdy mówi, że chemia czerwona jest silna ale to przecież chodzi o zdrowie i życie więc trzeba zacisnąć pięści i przez to przejść. Każdy organizm inaczej reaguje, różne skutki uboczne, trzeba być dobrej myśli, że chemia jak najmniej mamę "sponiewiera".

pozdrawiam
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #26  Wysłany: 2016-10-15, 20:06  


Chemia czerwona, Caelyx, rzeczywiście ma złą opinię, że silna, toksyczna, no i sam kolor może przerażać. Tymczasem, jeśli chodzi o morfologię, jest chyba bardziej bezpieczna niż inne i wyniki tak nie lecą. Można ją brać nawet bardzo długo. Samopoczucie po niej też zupełnie przyzwoite, ewentualne lekkie mdłości, lekkie bóle brzucha. Niestety, powoduje grzybice jamy ustnej i czasami nieprzyjemne skutki dermatologiczne w postaci zespołu "ręka - stopa" i pewnie z tego powodu ta fatalna opinia. Grzybice ma większość pacjentek, problemy z dłońmi i podeszwami to przeważnie zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie.
W moim przypadku nie było żadnych problemów z grzybicą, morfologia cały czas w normie, żadnych dolegliwości kostno - mięśniowych. Niestety, zespół "ręka - stopa" wystąpił w ciężkiej postaci. Miejmy nadzieję, że u was do tego nie dojdzie.
_________________
nana1
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #27  Wysłany: 2016-10-15, 22:40  


nana1 ,Marzena66 dziękuje za odpowiedzi .Nie do końca rozumiem co to jest zespół ręka -stopa ,ale zaraz rzucę się w internet w poszukiwaniu odpowiedzi .Ta grzybica jamy ustnej to kolejna ,niezbyt miła sprawa .. Ech dziś była u mamy i widzę ,że ma psychicznie dość ...mam nadzieję ,że to chwilowe .Pozdrawiam i dziękuje za informacje .
Powiem tylko ,że faktycznie na razie jest 3 dzień po chemii i jest w miarę dobrze.
_________________
21.10.2017 godz.15.50 [*] ... najlepsza Przyjaciółka -Mama Wandzia
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2505
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 260 razy

 #28  Wysłany: 2016-10-16, 09:24  


kobra, napewno już poczytałaś i wiesz co to jest ten zespół ręka-stopa. To nieprzyjemne skutki uboczne o różnym stopniu nasilenia charakteryzujące się uczuciem obrzęku wewnętrznych powierzchni dłoni i stóp, mrowieniami, drętwieniem, czasem zaczerwienieniem i bólem.

Terapie przeciwnowotworowe mają niestety toksyczny wpływ też na skóre. Jeżeli wystąpią podejrzane objawy trzeba to skonsultować z lekarzem.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
kobra 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 40

 #29  Wysłany: 2016-10-16, 21:19  


Dziękuję ,za informację .Nasmarowłam mamie stopy i dałam przykaz częstego smarowania.Mama chwilowow dużym dole......nie dziwię się ale nie umiem pomóc.Wspieram jak umiem,chyba musi sama teraz nabrać woli do walki .Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za wskazówki.
_________________
21.10.2017 godz.15.50 [*] ... najlepsza Przyjaciółka -Mama Wandzia
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #30  Wysłany: 2016-10-16, 23:08  


Kobra, pewnie mama dostała od chemioterapeuty wskazówki dotyczące profilaktyki zespołu ręka - stopa. To nie tylko częste smarowanie kremami, ale przede wszystkim schładzanie, kilka razy w ciągu dnia. Ograniczyć należy do minimum kontakt rąk z ciepłą wodą i detergentami (np. zmywanie). W razie pojawienia się zaczerwieniania, mrowienia, drętwienia natychmiast zgłosić się do lekarza, muszą być przepisane sterydy. Zespół ręka - stopa pojawia się dość nagle i rozwija się błyskawicznie, tak przynajmniej było w moim przypadku. Dolegliwości wystąpiły po drugim wlewie, po dwóch tygodniach od chemii, po trzecim wlewie podobnie.
U was wcale nie musi to wystąpić, ale lepiej dmuchać na zimne i starać się zapobiec.
_________________
nana1
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group