1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika zaawansowany i wodobrzusze
Autor Wiadomość
agnieszka.40 



Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 40
Pomogła: 6 razy

 #16  Wysłany: 2009-04-11, 20:01  


Dzieki Tara za pomoc w odnalezieniu wątku......
Monika wlaśnie wczoraj dostała czwartą chemię,brak płynu w brzuchu i jak narazie wszystko idzie zgodnie z planem(jestem szczęśliwa) na tyle na ile pozwala sytuacja i zdrowy rozsądek. Monika czuje się dobrze ale marker wynosi teraz 178 (przed operacją 2840)...
Mam pytanie dotyczące TK pierwsze było bez podania kontrastu ponieważ jest uczulona i nie było widać zmian np. w wątrobie czy śledzionie,słyszałam że w takich przypadkach podaje się kontrast i zastrzyki odczulające...czy tak jest???
po trzeciej chemii zrobino RTG płuc-czysto....marker i Usg przezpochwowe właśnie bez TK i to mnie martwi...

Wszystkim Forumowiczom życzę Spokojnych,Radosnych,Zdrowych i Rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy i zdrowia,zdrowia,zdrowia:))
 
agnieszka.40 



Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 40
Pomogła: 6 razy

 #17  Wysłany: 2009-04-21, 21:01  


Witam ponownie.....nic z tego nie rozumiem..po pierwsze pomylilam wyniki markerow ...przed operacją wynosiły 2840/ a po pierwszej chemii nie 174/ a 1740/ nic z tego nie rozumiem bo pobobno po trzeciej chemii powinno sie robić marker a nie byl robiony,dopiero teraz jak jedziemy 30.04 na piaty wlew ma skierowanie na badanie markera czy to normalne???

mam jeszcze nieśmiałe pytanie do DSS: czy są podstawy z racji,że moja siostra zachorowała na raka jajnika żebym ja i moja córka zrobiła badania genetyczne? pytam bo mam sprzeczne informacje...dodam jeszcze,że bylam na Usg piersi i oprócz niegroźnych torbielek mam jakąsś "torbielowatą" zmianę ale galaretowatą (mialo być usg za 3 m-ce i ew biopsja) i stwierdzenie ze w tym miejscu piersi (między godz.9-12 tą) jest 70% przypadków nowotworów złośliwych......dostałam skierowanie do onkologa i jestem "trochę" zestresowana....
Proszę o odpowiedź..Agnieszka
 
agnieszka.40 



Dołączyła: 02 Lut 2009
Posty: 40
Pomogła: 6 razy

 #18  Wysłany: 2009-05-01, 18:35  


Witam po dłuższej nieobecności co nie znaczy,że nie bywam i nie czytam..
Właśnie dzisiaj odebrałam Monikę z piątej chemii,po czwartej wreszcie marker poleciał (dosłownie) na łeb....ale mam pytanie do DSS....mianowicie wczoraj rozmawiała z Monika pani doktor od chemiterapii i powiedziala jej,że po 6-tym podaniu zrobi badania kontrolne i jak wszystko będzie w porządku to ma spokój na pół roku!!!!! oczywiście badania kontrolne co miesiąc w Centrum onkologii (marker i Usg przezpochwowe) a gdyby coś się działo to onkolog w rejonie....szczerze jestem w szoku takim podejściem przy stwierdzeniu nowotworu (G3) wyniki podałam na początku......co TY DSS o tym sądzisz? szóstą chemie Monika ma 21.05 i mam zamiar porozmawać z p.doktor i lekarzem prowadzącym więc proszę o wskazówki o co pytać ......marker przed podaniem piątej chemii 94/ul...

Bardzo proszę o wskazówki i Twoją opinię.
 
silver601 


Dołączyła: 14 Kwi 2010
Posty: 4

 #19  Wysłany: 2010-06-28, 20:06  


Agnieszko, wydaje mi się, że kojarzę Cię z forum Rak jajnika na www.nowotwor.eu
Czy wiesz może co się stało z tym forum? Czy ktokolwiek coś na ten temat wie?
Moja mama w czwartek idzie na trzecią chemię. Wydaje mi się, że póki co wszystko idzie pomyślnie. Marker spada, więc jest szansa na remisję choroby. Trzeba się tylko modlić, żeby nie było wznowy...

Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo siły
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group