1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika uogólniony, reakcja alergiczna na chemioterapię
Autor Wiadomość
JuJudi 


Dołączyła: 10 Cze 2016
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-06-10, 21:09  Rak jajnika uogólniony, reakcja alergiczna na chemioterapię


[pierwotny tytuł wątku: Reakcja alergiczna po taxolu, zmiana na cistoplatynę ...?]

Witam Was.

Proszę powiedzcie mi o swoich doświadczeniach o leczeniu wg Taxol.

Moja Kochana Mamusia 3 tyg miała podana 1 minimalna dawkę ( minimalna ponieważ pełna była dla niej w obecnym stanie niebezpieczna) - zniosła ja dobrze;
2 tyg temu miała podany 2 wlew trochę zwiększoną dawkę, nastąpiła reakcja alergiczna - czerwona, duszność, ból krzyża-jakby lekki paraliż; został podany lek przeciwalergiczny i po jakimś czasie ponowna próba podania chemii, powolutku i z dobrym skutkiem.

Mama wróciła do domu, reakcji ubocznych nie było, dobre samopoczucie, dobre nastawienie, gdyby nie wygląd- bardzo powiększony brzuch nie było by poznać, że jest tak poważnie chora ( rak jajnika, IV stadium ).

W poniedziałek miał nastapić 3 wlew, wyniki krwi dobre więc próba podania.
Znowu podanie leku przeciwalergicznego x2 , po drugim podaniu przeciwalergika próba wlewu i rekcja alergiczna jak tydzień temu.
Lekarka stwierdza, że juz w tym dniu chemii Mamie nie podadzą i nastapi zmiana leku na inny.

We wtorek miała podany Cisplatyna i cyklofosfamid - tez nie pełna dawka. Popołudniu wróciła do domu...
W tej chwili po dwóch dniach od podania wlewu: 2 nieprzespane nocki, rozbicie, zaparcia, krwawienia z nosa, brak apetytu, brak chęci i siły, bardzo bardzo źle.
Leży i nie ma siły mówić, ruszać się, jeść....

Nie wiemy z siostra co robić.
Lekarz prowadzący powiedział ze ze względu na reakcje alergiczną, lek został zmieniony nieodwołalnie.
Czytałysmy, że podczas leczenia taxolem takie reakcje alergiczne się zdarzają, wówczas trzeba dłużej odczekać po podaniu przeciwalergika i wlew chemii powinien nastepowac bardzo powolutku i wówczas jest ok.

Z tego co wiemy taxol jest bardziej skuteczny i wskazany po 58 r.ż. ( Mama ma 68lat ).
Przeraza nas to, jakie skutki uboczne sa po 1 wlewie tej drugiej chemii.

Czy powinnyśmy z siostra walczyć o to aby przywrócili mamie leczenie taxolem?
Wiem, że nikt z Was nie powie mi co mamy zrobic.
Chce sie zapoznać z Waszymi opiniami, doświadczeniami, usłyszeć dobre słowo aby nie gasła nadzieja...

Ja nie wyobrażam sobie, jak moja Mama może mieć siły do walki z chorobą jeśli 1 wlew tak bardzo ja osłabił.
Po taxolu, pomimo reakcji alergicznej - miała siłe i checi, wydawało się ze wraca do zdrowia, nie miała skutków ubocznych...

Proszę podzielcie się ze mną Waszymi doświadczeniami i opiniami.

Dziękuje i pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-06-10, 23:29 ]
Post poprawiony. Proszę nie pisać jednym ciągiem, bo utrudnia czytanie i mogą umknąć istotne informacje czytającemu.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2016-06-22, 20:03  


JuJudi napisał/a:
Proszę powiedzcie mi o swoich doświadczeniach o leczeniu wg Taxol.
JuJudi napisał/a:
Proszę podzielcie się ze mną Waszymi doświadczeniami i opiniami.

Powtórzę wypowiedź jakiej udzieliłem w innym wątku na podobne pytanie:
Cytat:
Obawiam się, że postawione przez Ciebie pytanie może nie doczekać się odpowiedzi.
W zamian proponuję Ci wykazanie trochę inicjatywy i wyszukanie samodzielnie takich osób:
ich wątki powinny posiadać w opisie nazwę tego leku.
W tym celu możesz przejrzeć ten dział (opisy wątków pisane czarną czcionką znajdują się bezpośrednio pod ich tytułami)
lub skorzystać z forumowej wyszukiwarki, przeszukując forum wg opisów tematów albo także szukając 'taxol*' w treści postów.

Poza tym taka prośba jest niezgodna z charakterem naszego forum:
aby miało ono sprawnie funkcjonować i być pomocne, każdy wątek powinien być poświęcony jednej historii choroby/chorób danej osoby,
doświadczenia innych osób powinny być opisywane w odrębnych im poświęconych wątkach.

JuJudi napisał/a:
Czytałysmy, że podczas leczenia taxolem takie reakcje alergiczne się zdarzają, wówczas trzeba dłużej odczekać po podaniu przeciwalergika i wlew chemii powinien nastepowac bardzo powolutku i wówczas jest ok.

Z tego co wiemy taxol jest bardziej skuteczny i wskazany po 58 r.ż. ( Mama ma 68lat ).
JuJudi napisał/a:
Czy powinnyśmy z siostra walczyć o to aby przywrócili mamie leczenie taxolem?
Wiem, że nikt z Was nie powie mi co mamy zrobic.

Moim zdaniem osobą najbardziej kompetentną do udzielenia wyczerpującej odpowiedzi na Twoje pytania
jest doświadczony lekarz onkolog specjalizujący się w chemioterapii.
Do takiego specjalisty udałbym się po niezależną konsultację (ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami).


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group