1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jajnika / trzonu macicy
Autor Wiadomość
Meggy1983 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-03-23, 17:59  Rak jajnika / trzonu macicy


Dzień Dobry,
Jestem nowa na tym forum i bardzo chciałabym uzyskać pomoc w sprawie mojej babci.

Niedawno zdiagnozowano u niej raka jajnika.
Babcia źle się czuje i krwawi. Lekarz ocenił, że jest możliwość wystąpienia krwotoku.

Załączam wyniki badań, które posiadamy i bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czego to jest rak dokładnie: jajnika, jajników, macicy?
2. Czy na podstawie tych badań można wnioskować na temat rokowań, i jeśli tak to jakie one są.
3. Babcia została zakwalifikowana do operacji w ośrodku we Wrocławiu i czeka już cztery tygodnie.
Czy taki czas oczekiwania jest normalny, w sytuacji, w której pacjentce grozi śmierć w wyniku krwotoku?





CCF20130323_00003.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1947 raz(y) 590,13 KB

CCF20130323_00002.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1364 raz(y) 564,72 KB

 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #2  Wysłany: 2013-03-23, 21:02  


W karcie informacyjnej jest wzmianka o koniecznosci wykonania TK jamy brzusznej i miednicy malej.

Czy masz wyniki tych badan?
To bardzo wazne, bo w tej chwili mamy tylko wynik hist.pat, zadnych badan obrazowych.
 
Meggy1983 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2013-03-23, 21:53  


Już załączam. Nie wiedziałam, że to istotne. pozdrawiam



CCF20130323_00004.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1434 raz(y) 557,91 KB

 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #4  Wysłany: 2013-03-24, 00:02  


na obecnym wypisie ze szpitala pisze adenoca trzonu macicy..czyli nowotwor zlosliwy tego narzadu..Piszesz ze niedawno zdiagnozowano u babci raka janika ..powinnas dla pelnego obrazu udostepnic i tamtejsze wyniki..Bo tu na obecnych o raku janika nic nie ma-jedynie o torbieli na janiku jest wzmianka.Czy babcia miala juz jakas w zwiazku z rakiem janika operacje czy chemie czy jakiekolwiek leczenie ?na obecnych opisach nie pisze tu nic zeby to byly ogniska meta ( przerzutowe) ..wiec to chyba odrebna jednostka chorobowa..to taka moja sugestia bo lekarzem nie jestem i moge sie mylic...
 
Meggy1983 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-03-24, 11:03  


Babcia nie była wcześniej chora ani leczona. Chodzi o to, że moja mama, która była z babcią na wizycie u onkologa zrozumiała, że jest to rak jajników. Dopiero, gdy zaczęłam szukać i dowiadywać się co i jak nic mi się nie zgadzało, a szczególnie te łacińskie nazwy. Wydaje mi się, że wynika to z tego, że ani moja mama, ani moja ciocia nie chcą, żeby babcia wiedziała w jakim jest stanie, i że jest to nowotwór złośliwy (babcia jest nerwowa, emocjonalna i bardzo się stresuje) to by tylko pogorszyło jej stan. I tak się źle czuje. Więc wszystkie rozmowy w gabinetach są prowadzone trochę tak jak by za plecami babci i bez nazywania rzeczy po imieniu. Ale niestety skutek jest taki, że tak naprawdę to już nie wiemy do końca na co jest chora i jakie są rokowania. Dlatego postanowiłam dowiedzieć się czegoś na tym forum.
 
nana1 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 92
Skąd: Białystok
Pomogła: 29 razy

 #6  Wysłany: 2013-03-24, 13:13  


Rak gruczołowy surowiczy trzonu macicy. Badania TK nie wykazały żadnych nacieków na inne narządy, ale dokładny stan będzie dopiero znany po otwarciu brzucha i wykonaniu badań histopatologicznych pobranego materiału. Co do rokowań - jest to uzależnione od stopnia zaawansowania choroby, stopnia złośliwości nowotworu, reakcji chorej na zastosowane po operacji leki...
Pewnie specjaliści powiedzą coś więcej.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-24, 19:58 ]
Trudno cokolwiek więcej dodać do tego posta. :uhm!: _littleflower_

_________________
nana1
 
Meggy1983 


Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2013-03-24, 21:01  


Bardzo dziękuję za odpowiedź. Okropnie się boimy i jak na szpilkach czekamy na operację. Ale teraz, to już chyba dopiero po Świętach...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group