1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak gruczołowy płuca lewego G3
Autor Wiadomość
Eufrazja 


Dołączyła: 15 Wrz 2014
Posty: 95
Pomogła: 7 razy

 #91  Wysłany: 2019-01-28, 08:49  


Bardzo mi przykro, nie udzielałam się, ale śledziłam Wasz wątek.
::rose::
 
Bonaj 


Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 468
Pomógł: 53 razy

 #92  Wysłany: 2019-01-28, 18:42  


Współczuję :-(
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą. – (Aureliusz Augustyn z Hippony)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #93  Wysłany: 2019-01-28, 20:56  


emes

Również ode mnie przyjmij najszersze wyrazy współczucia ::rose::

Tym cudem było to, że stworzyliście tacie wszystko co najlepsze w Jego chorobie i ostatnich dniach życia, byliscie z Nim, był z ludźmi których kochał i którzy Jego kochali.
Dużo sił na kolejne dni.
 
SWylana 


Dołączyła: 13 Sty 2018
Posty: 72
Pomogła: 1 raz

 #94  Wysłany: 2019-01-28, 22:18  


Przyjmij wyrazy współczucia...
 
halka 


Dołączyła: 03 Lis 2018
Posty: 65
Pomogła: 1 raz

 #95  Wysłany: 2019-01-28, 23:05  


Emes
Przyjmij wyrazy współczucia.Trzymaj się.
 
zaniedbała 


Dołączyła: 04 Sie 2014
Posty: 125
Pomogła: 4 razy

 #96  Wysłany: 2019-01-29, 01:48  


Bardzo współczuję....wiem że cudów nie ma :( niestety, chciałabym napisać dużo, ale się nie da :(
Po prostu się TRZYMAJ!

::rose::
 
emes 


Dołączyła: 04 Sty 2019
Posty: 94
Pomogła: 20 razy

 #97  Wysłany: 2019-01-29, 10:39  


Dziękuję wam wszystkim za słowa współczucia, wsparcia i wszelkie rady, których mi udzieliliście.
Ks Kaczkowski napisał kiedyś, że Pan Bóg nie lubi spektakularnych cudów, ale teraz wiem, że jednym z takich maleńkich było to, że pewnej nocy przeszukując jak zwykle internet w poszukiwaniu informacji i pomocy dla taty, natrafiłam na to forum. To dzięki wam tata nie spędził ostatnich dni na bezsensownej diecie i nie wył z bólu umierając.
Ja cały czas nie mogłam uwierzyć, że ta historia zakończy się śmiercią w tak krótkim czasie, więc gdybyście łopatami nie kładli mi do głowy, żeby już wtedy szukać HD, nigdy bym o tym nie pomyślała. Co prawda HD nie udało mi się załatwić, ale trafiłam wtedy na tę cudowną panią dr, której nie zawahałam się powierzyć tatę w HS. Wciąż mam przed oczami chwile w których tata z tak wielkim trudem walczył o każdy oddech... To trwało bardzo krótko, bo zaraz pielęgniarka podała zastrzyki, po których tata spokojnie zasnął, oddech się niemal wyrównał... To jest teraz jedyną naszą pociechą. Tak bardzo się starałam pomóc tacie wyzdrowieć, a nie udało mi się, więc dobrze, że choć udało mi się pomóc mu umrzeć... To tylko dzięki wam, za co zawsze pozostanę wam wdzięczna.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-01-31, 07:32 ]
:/pociesza:/
 
basik78 


Dołączyła: 04 Wrz 2017
Posty: 623
Pomogła: 25 razy

 #98  Wysłany: 2019-02-06, 23:55  


emes, przyjmij moje wyrazy współczucia. :/pociesza:/ ::rose::
 
emes 


Dołączyła: 04 Sty 2019
Posty: 94
Pomogła: 20 razy

 #99  Wysłany: 2019-02-07, 13:50  


Majbas dziękuję.


Kochani mam do was jeszcze jedno pytanie, a nie wiem gdzie je zadać.
Choroba taty zaskoczyła nas kompletnie, więc chyba nic dziwnego w tym, że wolałabym uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości... Zastanawiam się nad tym "pakietem onkologicznym" dostępnym w różnych laboratoriach. Na ile jest on wiarygodny? Czy ma zastosowanie w profilaktyce?
Pomyślałam czyby nie wykupić takiego pakietu w prezencie mamie, bo sama w życiu o sobie nie pomyśli i inaczej też nie da się namówić na badania, a tak jeśli już dostanie taki prezent, to może pójdzie, żeby nie zmarnować moich pieniędzy?...
 
megi88 


Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 78
Pomogła: 6 razy

 #100  Wysłany: 2019-02-07, 13:57  


emes, moim zdaniem to bardzo dobry pomysł. Jak mój tata zachorował to zmusiłam przy okazji mamę do wykonania badań, bo też nie chciałam, żeby sytuacja się powtórzyła.
Nie wiem co wchodzi w skład takiego pakietu, ale moja mama zrobiła RTG płuc, USG jamy brzusznej, EKG, USG serca, badania moczu i kału, badania krwi (enzymy trzustkowe, wątrobowe+ morfologia, CRP,OB itp), cytologia, usg piersi.
Ja sama zapisałam się na badanie genów: https://badamygeny.pl/#!/
nie mam jeszcze wyników.
Pozdrawiam!
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #101  Wysłany: 2019-02-07, 17:15  


Pakiet onkologiczny w laboratoriach opiera się przeważnie na badaniach markerów i niektórych parametrów z krwi. Moim zdaniem nie spełnia wymogów dla badania profilaktycznego bo da jakieś wyniki tylko w fazie w której tak czy inaczej powinny być już objawy. Niestety powinnyśmy przez całe życie wsłuchiwać się w swój organizm i sprawdzać jeżeli daje jakieś sygnały. Ja gdybym nie badała się regularnie to bym się na początek podzieliła na 3 części: układ pokarmowy i rodny razem (TK jamy brzusznej i miednicy małej) płuca i serce (tylko jeżeli występują objawy) i laryngolog (dokładne badanie u specjalisty wystarczy). Lub przyjąć do wiadomości że nigdy nie uda się przewidzieć wszystkiego i morfologia z rozmazem raz na rok wystarczy.
_________________
sprzątnięta
 
emes 


Dołączyła: 04 Sty 2019
Posty: 94
Pomogła: 20 razy

 #102  Wysłany: 2019-02-12, 18:43  


megi88 słusznie się domyślam, że te badania twoja mama robiła prywatnie?

gaba czasami jednak organizm zawodzi tak jak to było w przypadku taty i objawy pojawiają się zdecydowanie zbyt późno :-(

Więc jednak te markery to lipa?
 
megi88 


Dołączyła: 24 Wrz 2018
Posty: 78
Pomogła: 6 razy

 #103  Wysłany: 2019-02-12, 19:50  


emes, Tak w ramach pakietu prywatnej opieki medycznej Medicover. Dużo moich znajomych brało rodzicom taki pakiet na ok 3 mce, żeby ich porządnie przebadać.
Odnośnie markerów to np w raku płuca nie są one miarodajne (tak przynajmniej mówiła nasza onkolog).
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group