1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Autor Wiadomość
ankita 


Dołączyła: 17 Mar 2012
Posty: 258
Pomogła: 23 razy

 #106  Wysłany: 2014-11-10, 20:11  


Czytam Twoje wątki i kibicuje Mamie. Nie jesteś tu sama - nawet jak nie piszemy to trzymamy kciuki...
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #107  Wysłany: 2014-11-24, 16:18  


dzięki bardzo za wsparcie.

Czy jest coś przeciw nudnościom po chemii oprócz atossy? ona jakoś średnio działa..
_________________
Ola
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #108  Wysłany: 2014-11-24, 16:33  


Może Setronon by pomógł, do decyzji lekarza.
Charakterystka leku: http://leki.urpl.gov.pl/f...ablpowl_8mg.pdf

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Madzia70: 2014-11-24, 20:46 ]
Setronon to jest ten sam lek co Atossa - ondansetron.

[ Dodano: 2014-11-24, 23:16 ]
A jednak. A korciło mnie, aby od razu sprawdzić jaki skład ma Atossa, czy aby nie taki sam jak Setronon ;)
Aleksandra dodam jeszcze – najlepiej zapytajcie lekarza prowadzącego o zmianę na inny lek.
 
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #109  Wysłany: 2014-11-26, 15:57  


dzięki ;) zapytam w piątek jak będziemy.

pozdrawiam :)
_________________
Ola
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #110  Wysłany: 2014-11-30, 12:51  


mama dostała nowe leki i zwrot o 180 stopni, żadnych nudności, wreszcie może jeść, nawet nie wiecie jak mnie to cieszy, wczoraj zjadła kanapkę z szynką, na którą nie mogła nawet patrzeć od dwóch miesięcy. Może to mało ważne, ale mnie spadło z barków ;)

profesor wstępnie dał mamie termin na operację pod koniec stycznia, jednak z wagą małego indyka nic z tego nie będzie, czy są jakieś sposoby dożywiania? megace odpada, z protifarem też już ciężko o wytrwałość.. Ja już na prawdę próbowałam wszystkiego co mogę.. U nas p. onkolog kręci nosem, 'bo profesor sobie wymyślił operację, ale przygotować to mamy my', nie wiem czy to takie dziwne, że się nie chce dojeżdżać jak można dostać pomoc na miejscu, no ale może mi się tylko tak wydaje. Skoro mama już zaczęła jeść to może samoczynnie przytyje.. Marzę o tabletce, która będzie miała 1000 kcal i załatwi sprawę ;)
_________________
Ola
 
tronca33 


Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 300
Pomogła: 27 razy

 #111  Wysłany: 2014-11-30, 13:02  


Aleksandro.Moj tato wazyl 64 kg w najgorszym stadium(gdzie jeszcze 6 miesiecy wczesniej mial 110kg)Jak zaczal chemie to mu apetyt wrocil.
Nie mogl patrzec na mieso,a po chemi zaczal sie dopytywac o mielone i szyneczke..Wiec troche to potrwa ale mam zacznei znow jesc..Zobaczysz..Tato dzis po ponad roku chemi ma juz 77-78 kg:-)
Bedzie dobrze....
A powiedz mi dlaczego ma miec operacje?Chca go do konca wyciac jak sie da???
Pozdrawiam
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #112  Wysłany: 2014-11-30, 13:45  


tak tak, prof. Lampe chce się podjąć próby wycięcia tego żeby nic nie zostało, wiem, że po nanoknifie trzustki robił już takie dwie operacje, więc może to pomaga przy wycięciu.
_________________
Ola
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #113  Wysłany: 2014-12-01, 13:38  


aleksandraL napisał/a:
megace odpada

Dlaczego?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #114  Wysłany: 2014-12-01, 15:59  


brała go tak jak Pani mi radziła, na czczo, parę tygodni.. i jakoś nie było efektów. Mama ma bardzo słaby zapał do takich rzeczy, które musi przestrzegać. Potem wymyśli, że jej nie smakuje albo jej niedobrze po nim i skończyło się branie syropu. :P
_________________
Ola
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #115  Wysłany: 2014-12-05, 08:36  


No na to już nikt nie ma wpływu. Mama jest dorosła i może zdecydować co i dlaczego będzie lub nie będzie brała. I obawiam się, ze wymyślanie na siłę "sposobów na dożywianie" kogoś, kto ma to w nosie ;) nie przyniesie efektów.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #116  Wysłany: 2014-12-05, 09:45  


nie nie, to nie jest tak jak piszesz. Ona nie ma tego w nosie, wkurza ją to, że jest taka chuda, chce przytyć, chce operacji więc wie, że musi a to nie wychodzi - stąd ta irytacja sytuacją. Namówiłam mamę do kolejnej próby z syropem, może tym razem się uda. :)
_________________
Ola
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #117  Wysłany: 2015-01-21, 09:12  


Witam, czas na mały up date co u nas ;)

Mama czuje się dobrze, dalej pracuje bez problemów. W tomografie następnym, który był w zeszłym tygodniu całkowicie bez zmian. O tyle jest nowość, że prof. Lampe chce się podjąć Whipple'a. Dzisiaj z samego rana dzwonił do mojej mamy bo siedział całą noc nad tą płytką jak to zrobić, jak ugryźć żeby wyciąć ten naciek na żyłę, ponieważ bardzo chce nam pomóc.

Powiedział jej, że złapał kontakt z jakąś kobietą na Węgrzech, która stosuje jakąś chemioterapię celowaną przeprowadzoną badaniami genetycznymi, która kosztuje ok. 800 zł. Czy ktoś może coś słyszał na ten temat?


Profesor chce żeby mama brała tą chemię wstrzymując się do następnego tomografu z operacją, bo jak mówi musi być zabezpieczony pod każdym względem, również po operacji, (którą przeprowadza w min. 6 godzin co na samą myśl mnie paraliżuje) a leci do Stanów i go teraz nie będzie.

Także wiadomości są dobre, jest na horyzoncie opcja wycięcia tego raka i to jest najważniejsze. Z tego co przekopałam internet nigdzie nie robią lepiej niż Katowice, niż Lampe.

Mam poczucie, że jesteśmy w dobrych rękach. Mam wiele pytań o Whipple'a, tu w wyszukiwarce nie ma wielu informacji, wiem tylko na czym polega, ale co się dzieje po tej operacji? jak się z tym żyje? Jakie są problemy ze strony układu pokarmowego, czy jest szansa przytyć..

Chciałabym prosić o informację czy jest coś przeciwbólowego na poziomie ketonalu, które nie niszczy tak żołądka? Bardzo proszę o podpowiedź, bo niestety bóle pleców męczą codziennie.

Pozdrawiam Was :)
_________________
Ola
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #118  Wysłany: 2015-01-21, 09:25  


W Budapeszcie istnieje osrodek diagnostyczny, zajmujacy sie badaniami genetycznymi i terapia celowana:
http://molekularis-diagnosztika.hu/kapcsolat/

Strona jest po wegiersku, ale jest podany kontakt:

KPS MOLEKULÁRIS DIAGNOSZTIKAI KÖZPONT
1024 BUDAPEST, RETEK U. 34.
TELEFON: +36 30 210 2600
FAX: +36 1 700 1720
INFO@MOLEKULARIS-DIAGNOSZTIKA.HU

Mysle, ze jesli chodzi o Wegry, to mowa moze byc tylko o tym osrodku.
 
ewa67 



Dołączyła: 30 Wrz 2013
Posty: 101
Skąd: Wa-wa,Frankfurt
Pomogła: 33 razy

 #119  Wysłany: 2015-01-21, 22:39  


W Niemczech(u nas moze juz tez)mozna kupic w plynie Pyralgin czyli Novaminsulfon lub krople Tramal.Pozdrawiam
_________________
Dla mnie to nic. Nowe milenium, nowy wiek czy nowy rok. Dla mnie to jeszcze kolejny dzień, kolejna noc. Słońce, księżyc, gwiazdy pozostaną te same...
 
aleksandraL 


Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 149
Pomogła: 6 razy

 #120  Wysłany: 2015-01-22, 12:23  


dzięki za odpowiedzi, ale czy tramal nie jest silniejszy od ketonalu? Mama nie chce brać mocnych środków.

pozdawiam
_________________
Ola
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group