1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak gardła dolnego z zajęciem części języka
Autor Wiadomość
magnolia77 


Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 26

 #46  Wysłany: 2010-08-04, 16:36  


bardzo dziekuje. wszystko wysłałam tacie esemesem bo ciężko mu już rozmawiać. rak cholerny chyba sie uwziął na moja rodzinę :-( babcia odkryła guza w piersi. już po biopsji i jest nie za ciekawie.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #47  Wysłany: 2010-08-04, 19:01  


Magnolio, są konkretne leki i preparaty, które mogą pomóc Twojemu tacie. Są one opisane dokładnie w ulotce, którą wkleił jerzozwiesz@amorki.pl a do której po raz kolejny podałam Ci linka.
Jeśli chodzi o dietę - należy absolutnie wykluczyć owoce, soki owocowe, ostre przyprawy (np. pieprz), alkohol. Potrawy nie mogą być gorące.
_________________
mamanel
 
magnolia77 


Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 26

 #48  Wysłany: 2010-08-06, 10:40  


Już wszystko przeczytałam i przekazałam. tata dostał to wszysko w szpitalu i stosuje. ma jakieś nowe leki podawane przez kroplówkę, wczoraj nawet dobrze mówił już. Dostaje też jakieś odżywki w płynie bo duzo schudł. czy można to kupić? piszecie coś o nutridrinkach czy to to samo? ile to kosztuje?
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #49  Wysłany: 2010-08-06, 14:41  


Nutridrinki są do kupienia w aptece. Można kupić a aptece internetowej trochę taniej. Jest kilka smaków do wyboru (m.in. waniliowy). Są to płynne odżywki zawierające wiele cennych substancji odżywczych. Ja piłam Nutridrinki pod koniec naświetlań jak nic innego nie chciało przejść rano przez gardło.
Koszty są różne - mniej więcej kosztują 8-10 zł. Nie potrzeba na nie recepty.
Możesz kupić tacie słomki - może będzie mu wygodnie tak pić napoje ;)
_________________
mamanel
 
magnolia77 


Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 26

 #50  Wysłany: 2010-08-26, 09:58  


Chcę bardzo podziękować wszystkim którzy pomogli nam przejść przez chorobę taty, szczególnie zoi i mamanel. Wielkie ogromne dzięki :cmok: rola jaką pełni to forum dla osób takich jak ja jest nie do przecenienia. Tata we wtorek wychodzi ze szpitala zostały 2 naświetlania tylko. Po wczorajszym badaniu rokowania są świetne, nie znam fachowych określeń ale wszystko co było zostało spalone :-D tata wygrał więc nie taki rak straszny. ołabiony i wychudzony ale już myśli o rybach, grzybach i innych męskich rozrywkach.
P.S będę zaglądać tu choć mam nadzieję że już tylko towarzysko.
DUŻO DUŻO ZDROWIA ŻYCZĘ DLA WSZYSTKICH WSPANIAŁYCH LUDZI KTÓRZY TU POMAGAJĄ
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #51  Wysłany: 2010-08-26, 18:30  


Nie ma za co ;)
Życzę dużo zdrowia Twojemu tacie !
Wpadaj tak często jak zechcesz, każda dzielenie się doświadczeniem i wsparcie dla innych osób na forum są bardzo potrzebne :)
_________________
mamanel
 
kikoska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 164
Skąd: łódzkie
Pomogła: 29 razy

 #52  Wysłany: 2010-08-26, 21:31  


Magnolio, gratuluję Wam zwycięstwa! :!1!: Pozdrawiam cieplutko
 
 
jerzozwiesz@amorki.pl 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 327
Skąd: las
Pomógł: 130 razy

 #53  Wysłany: 2010-08-27, 07:05  


Dokładnie nie taki rak straszny jak go malują-GRATULACJE :mrgreen:
_________________
carcinoma planoepitheliale spinocellulare keratodes G2.Nie samym rakiem człowiek żyje...Dla walczących życie ma smak,którego reszta nie pozna.Cytat prawie dosłowny.
 
magnolia77 


Dołączyła: 18 Cze 2010
Posty: 26

 #54  Wysłany: 2011-01-02, 15:19  


WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU ZDROWIA ZDROWIA ZDROWIA I TROCHĘ PIENIĘDZY :-D
Chcę zapytać o opuchliznę. u taty pojawiła się dopiero teraz, to już 5 miesiąc od naświetlań i chemii. Wygląda tata jak chomik i to dobrze spuchnięty chomik w dodatku pulpety się przemieszczają z prawej na lewą a ostatnio to i pod brodą też wyskoczył. Są lekko zaczerwienione i twarde ale nie bolą. Czy ktoś miał do czynienia z czymś takim i kiedy to może ustąpić?
 
Zoja 62 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 1156
Skąd: Śląsk
Pomogła: 206 razy

 #55  Wysłany: 2011-01-02, 15:34  


Magnolio, ja naświetlania zakończyłam w czerwcu a "baniaka" pod brodą mam do tej pory. Nadal mam również lekko spuchniętą lewą stronę twarzy...niestety, to też wymaga czasu. Obrzęki z szyi mi zniknęły, baniaczek pod szyją zrobił się twardy, więc myślę, że też lada dzwon zniknie.
Pozdrawiam, cierpliwości i będzie dobrze :)
_________________
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #56  Wysłany: 2011-01-07, 07:36  


Magnolio, u mnie było tak, ze po naświetlaniu miałam opuchliznę po naświetlanej stronie i powiększone węzły chłonne. Byłam cały czas pod opieką lekarza onkologa oraz miałam robione kontrolne USG, które wykazało, że z czasem węzły znikły prawie całkowicie. Opuchlizna znikała około roku, chociaż nawet niedawno miałam kłopot z pojawiającą się opuchlizną jednej strony twarzy.
Po operacji i radioterapii są uszkodzone różne tkanki, m.in. struktura układu limfatycznego. Stad moga brać się problemy z opuchlizną.
Jesli niepokoją Was jakies objawy, to trzeba o nich wspomnieć na wizycie kontrolnej, aby lekarz mógł zlecić potrzebne badania kontrolne.
Pozdrawiam,
mamanel
_________________
mamanel
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group