1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak esicy z przerzutami na wątrobę 
Autor Wiadomość
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #46  Wysłany: 2017-03-23, 19:03  


Teściowa po wizycie lekarza z HD. Przepisał jej Encorton i obiecał do soboty zapoznać się z dokumentacją :) Mimo że była dosyć hmm "wrogo" nastawiona, to była zadowolona po wizycie :)
::dance:: wszyscy odetchnęli z ulgą :)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #47  Wysłany: 2017-03-23, 20:23  


mondfa napisał/a:
Mimo że była dosyć hmm "wrogo" nastawiona, to była zadowolona po wizycie

Zazwyczaj tak jest, pierw strach przed hospicjum a później ulga, że są z nami.

pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #48  Wysłany: 2017-04-10, 21:24  


Dawno nie pisałam, bo tutaj raz lepiej raz gorzej. Teściowa dzielnie walczy. Stara się nawet chodzić na spacery, co jeszcze 2 tygodnie temu nie wchodziło w grę i było nie do pomyślenia. Szybko się męczy, ale mimo tego stara się wychodzić.

Mówiła dziś, że nie może zapanować nad wahającym się poziomem cukru. Skacze jej do 400 czasami. Przyjmuje jakieś leki na obniżenie, ale organizm nie funkcjonuje tak jak powinien i nie reaguje chyba za bardzo.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #49  Wysłany: 2017-04-10, 21:31  


mondfa napisał/a:
Skacze jej do 400 czasami. Przyjmuje jakieś leki na obniżenie,

400 to bardzo wysoki cukier, trzeba zgłosić lekarzowi, może trzeba wdrożyć insulinę bo tabletki sobie nie radzą.

pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #50  Wysłany: 2017-04-10, 22:02  


Mama jest pod opieką lekarza z hospicjum. Myślę, że raczej wspominała, ale przypomnę, żeby podczas następnej wizyty powiedziała. Dziękuję.
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #51  Wysłany: 2017-04-10, 22:11  


Dostała sterydy - niestety, to spowodowało rozchwianie cukrzycy. Koniecznie trzeba zmodyfikować leczenie.
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #52  Wysłany: 2017-04-11, 05:08  


MisiekW napisał/a:
Koniecznie trzeba zmodyfikować leczenie.

I to na insulinę, nie na tabletki.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #53  Wysłany: 2017-04-11, 10:57  


Dziękuję za rady, ale nie wiem co mam zrobić, bo mogę zadzwonić do lekarza i mu powiedzieć, że wg mnie mama powinna dostać insulinę.
Ale podejrzewam, że powie mi, żebym sama ją zaczęła leczyć skoro się wymądrzam. Mama jest pod opieką lekarza z hospicjum, dziś ma być na wizycie.

Mąż był właśnie u mamy i mówił, że nic nie je, bo wszystkim co zje wymiotuje. Bardzo się podłamał :cry:

[ Dodano: 2017-04-11, 12:21 ]
Obiecałam, że zapytam więc pytam : czy możliwy jest przeszczep wątroby w sytuacji w jakiej jest Mama? Czytałam, że w przypadku guzów przerzutowych nie wykonuje się przeszczepów, ale nie mogę doczytać nigdzie dlaczego. :-(
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #54  Wysłany: 2017-04-11, 12:40  


Nie wykonuje się przeszczepu w sytuacji gdy choroba jest rozsiana - widoczne guzy przerzutowe to nie są jedyne ogniska nowotworu, komórki nowotworowe krążą po całym organiźmie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #55  Wysłany: 2017-04-11, 17:14  


mondfa napisał/a:
Ale podejrzewam, że powie mi, żebym sama ją zaczęła leczyć skoro się wymądrzam.

Przy takich skokach cukru i przy poziomie 400 tabletki nie pomogą, potrzebna jest insulina i tu żadne "mądrzenie" z Twojej strony.

Skoki cukru są niebezpieczne, nie tak przy wysokim jak przy nagłym spadku, na to trzeba uważać.
mondfa napisał/a:
czy możliwy jest przeszczep wątroby w sytuacji w jakiej jest Mama?

Już missy, Ci wszysyko napisała a ja od siebie dodam
Cytat:
Przeciwwskazania bezwzględne:
..........................
pozawątrobowe ognisko nowotworowe

https://pl.wikipedia.org/wiki/Przeszczepienie_w%C4%85troby

pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #56  Wysłany: 2017-05-13, 10:31  


Dawno nie pisałam, bo tak się jakoś złożyło. Stan Mamy systematycznie się pogarsza. Teraz z tego co Doktor napisał w karcie jest srednio ciężki. Mama korzysta z plastrów które działają 72h ponoć. Dostaje masę różnych leków, zaczęła jej się robić grzybica- lekarz przepisał Nystatyne ale widać coraz więcej ognisk w buzi. Może Flukonazol nie byłby lepszy? Ta nystatyna moment i się kończy i mam wątpliwości czy działa...
po bokach nad biodrami zrobiły się Mamie takie pomarańczowe placki. Szwagierka mówi ze to po żelazie w zastrzykach??? Ja myślałam ze odleżyny się zaczynaja i nie wiem, co to jest. Doktor ma przyjechać to zapytam.
Mama straciła apetyt i siły. Mówi ze sztywnieje jej język. Źle jej się przełyka soki - bo tylko na to ma ochotę. Schudła mocno i z dnia na dzień ginie w oczach. Szczególnie na twarzy.
Brat mojego męża - drugi syn Mamy podjął za nas decyzje o przeniesieniu Mamy do Hospicjum Stacjonarnego... Przekonał Mamę i Tatę zanim zapytał nas o zdanie, ale ja czuje, ze Mama robi to tylko dlatego, że uznała, że jest dla wszystkim ciężarem... Byliśmy przeciwni, ale nie mamy nic do powiedzenia, a przekonywanie Mamy, żeby zmieniła zdanie byłoby chyba dodatkowym ciężarem dla niej, bo by się zgodziła, a brat męża dalej namawiałby ją na HS i to generowałoby kolejne cierpienie.... czeka teraz aż zwolni się miejsce, może do tego czasu coś się zmieni i Mama będzie mogła zostać w domu do końca...

[ Dodano: 2017-05-13, 14:36 ]
Jeszcze jedna sprawa. Jest problem z wyróżnieniami. Mama już 4 dzień nie robiła kupy. Lewatywa się nie udała za bardzo. Znajomy doktor polecił bisacodyl. Możemy spróbować?

[ Dodano: 2017-05-13, 17:23 ]
Już się udało wypróżnić.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #57  Wysłany: 2017-05-13, 18:13  


mondfa,
Jeżeli mama się nie sprzeciwia Hospicjum Stacjonarnemu to można spróbować. Wiadomo, że chory woli własne łóżko, własne kąty ale czasami tak bywa, że wybieramy inne miejsce. Jeżeli będziecie z mamą w hospicjum często, będziecie przy Niej, będzie czuła Waszą obecność, troskę, opiekę to nie powinna się wtedy czuć osamotniona czy oddana bo jest ciężarem. Zawsze i w HS można stworzyć namiastkę domu, to już od Was dużo zależy.

pozdrawiam
 
mondfa 


Dołączyła: 11 Mar 2017
Posty: 81
Pomogła: 1 raz

 #58  Wysłany: 2017-05-16, 13:55  


Mama odeszła dziś parę godzin po przewiezieniu do hospicjum... Miała nasilone dolegliwości bólowe od 2 dni. Dziś rano z kolei była głodna, po chyba 10 dniach niejedzenia... Wszyscy niby byli gotowi, ale nikt się nie spodziewał, że to dziś nastąpi...

Dziękuję Wam za pomoc z całego serca.
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #59  Wysłany: 2017-05-16, 14:00  


mondfa, bardzo mi przykro. Przyjmij wyrazy współczucia ::rose:: ::rose::
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
Odell 


Dołączyła: 01 Mar 2017
Posty: 17

 #60  Wysłany: 2017-05-16, 14:12  


Przyjmij wyrazy współczucia... ::rose::
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group