1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak endometrium g2
Autor Wiadomość
gosia35 


Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-04-29, 17:29  rak endometrium g2


Cześć wszystkim,
jest to mój pierwszy post na tym forum.
Trochę już poczytałem i widzę, że zaglądają tu specjaliści którzy znają się na rzeczy.

Moja babcia lat92
2012 rak zrazikowy inwazyjny piersi lewej NHG2, pT2 amputowana pierś lewa wezly chłonne bez zmain nowotworowych
zalecenia tamoksifen
choroby inne niewydolność serca NYHA II, niedomykalnośc zastawki mirtalnej, choroba niedokrwienna serca
12.04 2017 babcia zaczęła mocno krwawić. W szpitalu zrobili abrazje diagnostyczną wynik rak endometrioidalny G2. Wobec obciążonego wywiadu oraz ryzyka operacyjnego odstąpiono od leczenia operacyjnego. skierowano do poradni onkologicznej

USG ginekologiczne w szpitalu
macica 5.11cm x4.23cm endometrium 25.66 mm
trzon macicy w przodozgięciu, o niejednorodnej echogennosci
endometrium niejednorodne
jajników obustronnie nie uwidoczniono, w rzucie przydatków sonograficznie zmian patologicznych nie stwierdza sie
zat.Douglasa niewielka ilość wolnego płynu
babcia w marcu miala tk klatki piersiowej lekarz nie stwierdził przerzutów powiekszone wezly chlonne przytchawicze
28.042017 byłam z babcia w poradni onkologiczno-ginekologicznej na wizycie babcia odmówiła wszystkich badań podpisała odmowe leczenia chirurgicznego, i naświetlań .
Lekarz przepisał zastrzyki DEPO-PROWERA na moje pytanie jakie sa skutki uboczne wzruszył ramionami stąd moje uprzejme pytanie
Czy podac babci zastrzyki czytałam ze maja fatalne skutki uboczne?
nie wiem jakie obiawy moga u babci wystąpić z nie leczenia raka zaden lekarz nie wytumaczył nam postepu choroby
Dodam ze z ordynatorem szpiala rozmawiala moja mama i nie dopytała wszystkiego a teraz jest za pozno.
dostałam skierowanie do hospicjum domowego. babcia jest osoba samodzielna w domu mieszkamy razem.
kazda informacja dla mnie jest na wage złota zostałam z choroba babci sama dziekuje za kazda odpowiedz
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2017-05-01, 16:07  


gosia35,
Witaj na forum.
Każdy lek ma swoje potencjalne skutki uboczne. W przypadku hormonoterapii nie są one jednak tak obciążające jak np. podczas chemioterapii. W przypadku choroby Babci istotne jest powstrzymywanie rozwoju choroby bez powodowania dodatkowych dolegliwości. Jeżeli Babcia zacznie odczuwać jakiekolwiek niedogodności związane z leczeniem to w każdej chwili można tę hormonoterapię przerwać.
Co do postępu choroby - wszystko zależy od tego czy będzie on głównie lokalny ( macica, narządy wewnętrzne i węzły chłonne miednicy mniejszej) czy obejmie przerzuty odległe ( np.płuca i węzły chłonne klatki piersiowej). Teraz trudno ocenić jaki przebieg będzie miała choroba Babci - dlatego bardzo dobrze, że macie skierowanie do hospicjum domowego. Zapiszcie Babcię teraz - to nie oznacza konieczności korzystania z pomocy HD już, zaraz. Natomiast w sytuacji pojawienia się jakichkolwiek dolegliwości, nowych niepokojących objawów to HD pomoże Babci a nie onkolog.
Jeżeli masz jeszcze inne pytania to pisz, będziemy na bieżąco starali się pomagać.
 
gosia35 


Dołączyła: 29 Kwi 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-05-03, 18:22  


Bardzo dziękuje za wsparcie
Wczoraj byłam zapisać babcie w hospicjum na skierowaniu było wskazanie do opieki paliatywnej ale powiedziano mi ze jak będzie taka potrzeba to oni sami przekieruje do hospicjum domowego. Zastrzyków nie mogłam wykupić ponieważ lekarz złe wpisał dawkę leku czekamy z babcia do wizyty w hospicjum na 24. Maja .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group