1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Autor Wiadomość
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #1  Wysłany: 2018-05-30, 11:31  rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem


U mojego taty postawiono diagnozę,rak drobnokomórkowy płuca lewego z naciekaniem struktur śródpiersia i przerzutem do nadnercza prawego.

Na przyjęcie chemii dopiero ma termin za 3 tygodnie -(Szpital Poznań ul,Samarzewskiego 62),jak można tak długo czekać,powinien dostać ją od razu. Gdzie mamy się udać aby chemię szybciej dostał???

Mam wyrzuty sumienia do lekarza,tata systematycznie jeżdził na kontrolę do kardiologa i żaden nie wysłał go na prześwietlenie klatki piersiowej.
Sama też się obwiniam .Mocne bóle w klatce zaczęły w majówkę.


Proszę mi powiedzieć jak tata ma się przygotować do chemioterapii?(co powinien jeść,pić)
nie wiem też czy zostanie w szpitalu na kilka dni?
jeśli tak to co powinien zabrać ze sobą?
czy będzie można go odwiedzać?
 
Arek1 


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 25
Pomógł: 5 razy

 #2  Wysłany: 2018-05-30, 12:12  


Ogólnie w chorobie onkologicznej dieta powinna być bogata w białko. Polecam Nutridrinki. Ale ogólnie Tata może jeść to co lubi i co mu smakuje. Sugerowałbym nawet aby Tacie dogadzać kulinarnie. Przy pierwszym cyklu chemii mogą potrzymać w szpitalu kilka dni. Wszystko zależy jednak od schematu chemioterapii jaki zostanie podany. Do szpitala nie trzeba się jakoś specjalnie przygotowywać. Po prostu to co jest potrzebne w szpitalu.
Serdecznie Was pozdrawiam i życzę dużo siły
 
kaska.k80 


Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 63
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2018-05-30, 12:57  


Ja jeszcze dodam do tego co napisał przedmówca - że oczywiście można odwiedzać chorych :) wręcz jest to wskazane :)
pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #4  Wysłany: 2018-05-30, 13:17  


Dziękuję,napój nutridrink mam wybrać dla osoby chorej onkologicznie tak?
 
Arek1 


Dołączył: 08 Lis 2017
Posty: 25
Pomógł: 5 razy

 #5  Wysłany: 2018-05-30, 13:27  


Może być nutridrink protein. Na allegro można kupić od razu większą ilość w różnych smakach. W sumie wychodzi taniej.
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #6  Wysłany: 2018-05-30, 21:09  


Madziu, mój tatuś też był regularnym pacjentem kardiologicznym. Co kwartał z plikiem badań szedł do kardiologa. Nigdy nic mu nie zlecił, zalecił, nic nie wysłuchał. A jak wyszedł guz to już był wielkości dużej, męskiej pięści.
Mleko się rozlało a teraz trzeba walczyć. Trzymam kciuki i życzę dużo siły
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #7  Wysłany: 2018-05-31, 09:43  


Człowiek jak chodzi prywatnie do lekarza myśli że jest bezpieczniejszy,lepiej przebadany ale tak nie jest.

[ Dodano: 2018-05-31, 10:47 ]
Czy może mi ktoś z Was polecić lekarza z Poznania lub okolic do którego możemy się udać z taty wynikami?Lekarza który ma wiedzę i doświadczenie z tym cholerstwem?

Nie rozumiem dlaczego tatę nie zabrali od razu na chemioterapię?,guz go tak dusi że nie może leżeć na plecach jak i na lewym boku :-(

[ Dodano: 2018-05-31, 10:49 ]
Jak pomaga hospicjum domowe?
i jak mam się do nich zgłosić?
 
JaBaba 


Dołączyła: 10 Sty 2016
Posty: 634
Pomogła: 14 razy

 #8  Wysłany: 2018-05-31, 14:28  


Po diagnostyce też czekałam na pierwszą chemię trzy tygodnie. Pacjentów coraz więcej, a oddział póki co taki sam (jest nadzieja na poprawę, bo rozbudowują szpital). Często gęsto dostawki na salach, a jak jeszcze mało to na korytarzu :( Przygotujcie się na kilkugodzinne oczekiwanie na przyjęcie na oddział. Tata musi być na czczo - badanie krwi i prawdopodobnie inne badania. I nie przeraźcie się tłumami na poczekalni. Ja leczę się tam od trzech lat, a ostatnio jestem tam co dwa tygodnie - szkoła pokory i cierpliwości. Powodzenia życzę.

[ Dodano: 2018-05-31, 15:31 ]
O hospicjum będziecie mogli pomyśleć gdy już będziecie wiedzieć jakie leczenie - radykalne czy paliatywne. Hospicjum obejmuje opieką gdy jest leczenie paliatywne lub leczenie zostało zakończone. Skierowanie od lekarza prowadzącego lub rodzinnego.
_________________
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna...
 
kaska.k80 


Dołączyła: 18 Sty 2018
Posty: 63
Pomogła: 1 raz

 #9  Wysłany: 2018-06-01, 09:08  


Wydaje mi się, że w tym przypadku możemy tylko myśleć o leczeniu paliatywnym ponieważ jest przerzut do nadnerczy. Przykro mi. Trzymam kciuki
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #10  Wysłany: 2018-06-01, 09:19  


Czy możecie mi pomóc w informacji gdzie przyjmuje prof. Rodryg Ramlau w Poznaniu? Gdzie Go mogę spotkać w jakim szpitalu?
Dzwoniłam w Poznaniu na ulice Kutrzeby do ProfMedica bo tylko w google taką informację znalazłam.Wpiszą tatę na listę oczekujących na 18.06 ale nie obiecuje że zostanie przyjęty.
Muszę szybciej prof znaleźć.

[ Dodano: 2018-06-01, 12:16 ]
niestety prof Ramlau wyjechał na 2 tygodnie :uuu:
znacie innego godnego polecenia onkologa?

[ Dodano: 2018-06-01, 18:55 ]
Chce wam napisac wypis ze szpitala mojego taty

Duszność wysiłkowa,kaszel.W wywiadzie dusznica bolesna, ból w klatce piersiowej,niewydolność serca NYHA,niedomykalność zastawki mitralnej,nadciśnienie tętnicze,łagodny przerost prostaty.objawy depresyjne leczony w PZP,nikotynizm.

w wykonaniu tk klatki piersiowej stwierdzono w środpiersiu rozległego guza srodpiersia,naciekajacego struktóry śródpiersia,oskrzela,ściśle przylegającego do mostka.W szczycie płuca lewego(LS1/LS2)widoczne spikularne zagęszczenie miąższu o wymiarach 23*38*32mm.W nadnerczu prawym guzek o gęstości 30jH co przemawia za zmianą o charakterze meta.Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.W wykonanym badaniu bronchofiberoskopowym błona śluzowa oskrzeli płata lewego-głównego oraz do płata górnego-podłużne ufałdowania.Ujście oskrzela LS1 I LS2 szczelinowato przewężone.Śluzówka ujścia LS2 miernie pogrubiona i przekrwiona.W badaniu histopatologicznym materiału pobranego z okolicy ujścia LS2-rak drobnokomórkowy.
Dalsze leczenie onkologiczne-chemioterapia.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #11  Wysłany: 2018-06-02, 02:51  


magdalena111 napisał/a:
Nie rozumiem dlaczego tatę nie zabrali od razu na chemioterapię?,


A czy tato jest już umówiony/ma wyznaczony konkretny termin?

Pacjentów jest bardzo dużo, nic się nie dzieje niestety od ręki. Ja wiem, że chciałabyś już/teraz/od razu, ale takich przypadków jak Twój tato jest bardzo dużo a możliwości lekarzy/szpitali/przychodni jakie są wiesz zapewne doskonale.

magdalena111 napisał/a:
Jak pomaga hospicjum domowe?
i jak mam się do nich zgłosić?

Jak już będzie określone leczenie onkologiczne chemio i/lub radioterapia trzeba dowiedzieć się jakie to leczenie, zapewne paliatywne bo są już przerzuty odległe. Jeżeli onkolog powie Wam, że jest to leczenie paliatywne to poproście o skierowanie do hospicjum domowego, musi być na skierowaniu zaznaczone, że pacjent leczony paliatywnie.

Ze skierowaniem wybierasz sobie hospicjum i zapisujesz tatę, czekasz na pierwszą wizytę, czasami może to być bardzo długo. Do domu przychodzi pilęgniarka i lekarz hospicyjny, czestośc wizyt jest różna, pięgniarka raz w tygodniu lekarz czasami też raz w tygodniu czasami raz na dwa tygodnie, zależy od stanu pacjenta. Leczą oni pacjenta objawowo, czyli to co się dzieje żeby łagodzić dolegliwości, żeby pacjent jak najmniej odczuwał dyskomfort związany z chorobą.

pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #12  Wysłany: 2018-06-02, 14:32  


Wyznaczona data na chemioterapie to 20 czerwiec.
W wypisie pisze leczenie chemioterapia.
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #13  Wysłany: 2018-06-06, 15:58  


Mam pytanie, onkolog z innego miasta nam powiedział że przed podaniem chemii musimy zrobić TK głowy. I teraz nie wiem czy w Poznaniu oni sami zrobią tacie ten tomograf czy my musimy we własnym zakresie ? Jeśli we własnym zakresie to jaki to ma być dokładnie tomograf głowy?
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #14  Wysłany: 2018-06-07, 17:55  


magdalena111 napisał/a:
onkolog z innego miasta nam powiedział że przed podaniem chemii musimy zrobić TK głowy.

A dlaczego kazał zrobić TK?, jakieś objawy ze strony OUN?, to lekarz prowadzący decyduje jakie badania powinien zrobić pacjent. Jeżeli nie ma jakiś niepokojących dolegliwości z reguły nie robi się wyników z ciekawości.

Oczywiście można zrobić, nie zaszkodzi ale musicie o skierowanie poprosić onkologa.

pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #15  Wysłany: 2018-06-11, 13:47  


Lekarz powiedział że przed podaniem chemioterapii koniecznie trzeba wykonać TK głowy.Dlaczego tak stwierdziła Pani doktor ,nie mam pojęcia.

[ Dodano: 2018-06-11, 15:00 ]
MAM pytanie odnośnie leków przeciw wymiotnych,lekarz prowadzący wypisze receptę?czy to zależy od szpitali?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group