1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
rak drobnokomórkowy płuca prawego z naciekaniem
Autor Wiadomość
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #31  Wysłany: 2018-07-09, 08:03  


magdalena111 napisał/a:
ma bardzo słaby puls 39
Niski puls może świadczyć o zaburzeniach pracy serca, czyli bradykardii. Wtedy puls może spadać nawet poniżej 40 uderzeń. Niepokojącym objawem towarzyszącym są zawroty głowy czy utrata przytomności.
magdalena111 napisał/a:
Czy to może być przyczyna chemioterapii
Chemioterapia raczej powoduje wzrost ciśnienia i pulsu.
magdalena111 napisał/a:
czy coś się dzieje?
Zbyt wolna praca serca, może świadczyć o zaburzeniach jego pracy, ale i o chorobach metabolicznych, wzmożonym ciśnieniu śródczaszkowym, problemach z układem nerwowym.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #32  Wysłany: 2018-07-09, 16:34  


Może chemioterapia uszkodzić serce i mogą być różne sensacje z tym związane. Tato jest w szpitalu więc miejmy nadzieję, że opanują ten stan.

Jak się teraz ma sytuacja z tatą?

Trzymaj się
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #33  Wysłany: 2018-07-09, 16:53  


Nie zostawili tatę w szpitalu,leżał na sor z 2,5 godziny,dostał kroplówkę i zrobili badanie krwi.Puls po kroplówce podniósł się na tyle że nie zagraża życiu.Tata właśnie mówił że od soboty miał epizody z zachwianiem się spowodowany zawrotem głowy.Lekarz który był na sor powiedział że 1 tabletka( a bierze ich kilka na serce) powinna zostać obniżona w sensie dawki,teraz nie wiem czy ma dana tabletka za dużo czy za mało sodu :?ale?:

W piątek jest termin 2 cyklu chemioterapii pytanie czy ją dostanie???
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #34  Wysłany: 2018-07-09, 17:00  


magdalena111 napisał/a:
teraz nie wiem czy ma dana tabletka za dużo czy za mało sodu

Zapewne rozjechały się elektrolity po chemii, uzupełnilii i stan się poprawił. Trzeba ogarnąć wizytę u kardiologa i może należy zmodyfikować przyjmowanie leków na serce, tak żeby nie kolidowało i nie było interakcji z chemioterapią.

Najwazniejsze, że jest lepiej.
Przed chemią trzeba będzie jak napisałam wyżej skonsultować się z kardiologiem, jak to ogarniecie to jak najbardziej chemia może być podana. Druga opcja to przed chemią trzeba zgłosić lekarzowi o kłopotach z pulsem to skieruje onkolog pierw do kardiologa przed chemioterapią.

pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #35  Wysłany: 2018-07-09, 17:06  


Tak najważniejsze że jest lepiej.Jestem po rozmowie z mama i lekarz odrzucił te tabletki których tata już dawno nie bierze,zostały zmienione na inne,lekarz czytał wypis z 2015 a nie biierzący.Co robić abyy elektrolity się nie obniżały? Czy powodem może też być fakt że tata nie pije za dużo płynów? 2 litrów dziennie nie pije,może litr ale też wątpie.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #36  Wysłany: 2018-07-11, 18:58  


magdalena111 napisał/a:
Co robić abyy elektrolity się nie obniżały?

Elektolity obniżają się zapewne od chemii, zjeść banana żeby był potas, jakiś sok pomidorowy czy pomidory, trochę dosolić potrawu żeby sód nie spadał a przede wszystkim pić, pić i jeszcze raz pić bo pijąc tato wypłukuje toksyny pochemiczne.

pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #37  Wysłany: 2018-07-28, 13:20  


Witajcie,u nas nie najgorzej. Tata dostał drugi cykl chemioterapii.Nadal odczuwa słabość w nogach i częściej kręci mu się w głowie.Co polecacie przy problemach z zaparciami?tato ma z tym problem. Mam pytanie czy picie słodkich napoi ma jakiś wpływ na nowotwór?słyszałam że rak żywi się w ten sposób.
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #38  Wysłany: 2018-07-29, 06:37  


Podobno tak. Jak najmniej cukru, jak najwięcej nabiału jajek. Na zaparcia dobre są czopki albo taki proszek który też podają przed operacją zamiast lewatywy niestety nie znam nazw. W domu nie ma już żadnych leków taty.
 
k_r_y_s 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 107
Pomógł: 5 razy

 #39  Wysłany: 2018-07-29, 07:30  


Na zaparcia najlepszy jest syrop Lactulosum, bezpieczny i bardzo skuteczny, podaje się go też kobietom w ciąży. Z tym cukrem to są różne teorie. Nie chcę być brutalny ale jak tata ma leczenie paliatywne to nie zabraniajcie mu przyjemności.
 
Ulax 


Dołączyła: 19 Sie 2017
Posty: 137
Pomogła: 3 razy

 #40  Wysłany: 2018-07-29, 16:34  


No zdecydowanie. U nas były soki warzywne, buraki, cuda na kiju. A potem... aby ten czas był jak najlepszy. 3 dni przed odejściem piłam z tatą piwko i przegryzaliśmy paką czipsów :-)
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #41  Wysłany: 2018-07-30, 07:11  


magdalena111 napisał/a:
Mam pytanie czy picie słodkich napoi ma jakiś wpływ na nowotwór?słyszałam że rak żywi się w ten sposób.

Nie przesadzajmy z tym słodkim, gdyby było aż tak szkodliwe to co druga osoba albo prawie każdy jedzący słodycze padałby na raka. Poza tym nie żałujmy naszym chorym tego co lubi, litości jeszcze w chorobie robić ograiczenia, nie. Chce golonkę, piwo czy napić sie słodkiego napoju to dawajcie to swoim chorym ani to już nie zaszkodzi ani nie pomoże.

pozdrawiam serdecznie
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #42  Wysłany: 2018-08-12, 15:19  


Dziękuję za wasze odpowiedzi. Powiedzcie mi jak to jest z tym alkoholem,śmiało może wypić piwo czy też nie? W ulotce jaka dostaliśmy od lekarza podczas pierwszej chemioterapii pisze aby nie spożywać alkoholu.
Tato dostał trzeci cykl chemioterapii,za 3 tygodnie ostatni cykl,guzy się zmniejszyły.
Lekarze muszą się zastanowić co dalej czy będzie naświetlanie głowy czy też nie ze względu na to że tata ma też inne choroby.
 
k_r_y_s 


Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 107
Pomógł: 5 razy

 #43  Wysłany: 2018-08-12, 21:25  


Jeżeli tata nie bierze sterydów to śmiało może wypić piwko, większego spustoszenia w organizmie niż chemia nie wyrządzi.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #44  Wysłany: 2018-08-13, 04:04  


magdalena111 napisał/a:
Powiedzcie mi jak to jest z tym alkoholem,śmiało może wypić piwo czy też nie?

Jeżeli sobie od czasu do czasu wypije troszeczkę dla smaku piwa nic się nie stanie.

pozdrawiam
 
magdalena111 


Dołączyła: 29 Maj 2018
Posty: 34

 #45  Wysłany: 2018-12-30, 15:46  


Tata dostał ostatnią chemię w pierwszym tygodniu września. Dopiero 9 stycznia będzie miał robiony tomograf i później 3 tygodnie czeka się na opis. Czy jest możliwość przyspieszenia tego opisu???ktoś próbował? konkretniej pytam o szpital na samarzewskiego w Poznaniu.

Tata jest słaby,ma problem z oddychaniem,był u niego lekarz rodzinny który stwierdził że ma zapalenie oskrzeli,robi inhalację z antybiotykiem.(Natomiast 1,5 tygodnia przed świętami była pani doktor z opieki paliatywniej bo również męczył go kaszel,przebadała go i stwierdziła że jest dobrze.) Wczoraj w ciągu dnia było troszkę lepiej,natomiast noc spędził na fotelu. Lekarz powiedział że jak nie będzie poprawy do poniedziałku to szpital.

W jaki sposób załatwić tlen dla taty?tata jak oddycha to wszystko mu w środku rzęrzy,bulgocze.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group